Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 23:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Cierpienie 
Autor Wiadomość
Post 
Arek pyta czy to ma sens.
Wg mnie ma, jest to świadectwo miłości, ufności Bogu.
Modlitwa, prośba, dobrowolne przyjęcie i ofiarowanie cierpienia za drugiego człowieka, bo - Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał.....".
Myślę, że ta dziewczyna nie prosiła o cierpienie, lecz akcentowała Bogu gotowość przyjęcia cierpienia w określonej intencji, jeśli taka będzie wola Boża.


Śr wrz 15, 2004 11:13
Post Cierpienie
Jest takie powiedzenie:
Cytuj:
"Cierpienie dzielone z drugim jest połową cierpienia; radość dzielona z drugi, jest radością podwojoną".


Śr wrz 15, 2004 13:23

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 7:26
Posty: 23
Post 
Racja Teofilu :) Piękny cytat i bardzo prawdziwy

_________________
Totus Tuus


Śr wrz 15, 2004 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
dzieki cierpieniu zaczynamy zauwazac jakim szczesciem jest brak cierpienia. to jest rude przyjecie cierpienia, ale daje naprawde wiele lask

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Śr wrz 15, 2004 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2004 20:02
Posty: 37
Post 
Dlaczego tak trudno jest zrozumieć, iż ktoś prosi o cierpienie w czyjejś intencji? Przecież nikt nikomu nie narzuca takiej postawy, ale jeśli jakaś osoba uważa, że komuś pomoże w ten sposób? I jeśli jest to przeżywane w duchu wiary? Osobiście nie znam nikogo takiego.
Znam natomiast osoby, które prosiły Boga, by doświadczył ich cierpieniem, zamiast kogoś im bliskiego, kto cierpi. Dla mnie jest to bardzo piękna postawa - oddać życie za przyjaciół.
Wydaje mi się jednak, że współczesnemu człowiekowi trudno jest zaakceptować swoje cierpienie, a już prosić o nie wydaje się bezsensem.
A przecież osoby wierzące zdają sobie chyba sprawę z tego, że zbawienie jest nierozerwalnie związane z cierpieniem. Nasze cierpienie też ma w tym zbawieniu swój udział, bo jak inaczej zrozumieć tekst św. Pawła - "teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół" (Kol. 1,24)

_________________
Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków. Amen. Flp.4,20.


Śr wrz 15, 2004 18:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL