Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 13:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
 Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Swołocz
O, to musiałbym to gdzieś zauważyć, czy prztoczył byś może jakiś fragment z Biblii który by na to wskazywał?


Cz maja 09, 2024 11:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2063
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Swołocz napisał(a):
Słusznie napisałeś: ani dnia, ani godziny. Natomiast Jezus wyraźnie określał, że nastąpi to za życia jeszcze jego uczniów i jego pokolenia.
A może Swołocz, PAN na Ciebie czeka, aż się w końcu ku Niemu nawrócisz?!... Długo już ociągasz się! Może pora na zmianę?!...
Niech to będzie zachętą do nawrócenia:
    2P 3,8-9 PAU
    (8) Umiłowani! Niech wam będzie wiadome, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień!
    (9) Pan wcale nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, jak niektórzy sądzą. Jest tylko wobec was cierpliwy i nie chce, aby ktokolwiek zginął. Pragnie, by wszyscy się nawrócili.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz maja 09, 2024 12:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1464
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Swołocz
O, to musiałbym to gdzieś zauważyć, czy przytoczył byś może jakiś fragment z Biblii który by na to wskazywał?

Proszę bardzo:
„Zaprawdę powiadam wam. Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.” Mk 13,30

"Mówił także do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Niektórzy z tych, co tu stoją, nie zaznają śmierci, aż ujrzą królestwo Boże przychodzące w mocy»" Mk 9,1


Cz maja 09, 2024 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 226
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
A może (...) PAN na Ciebie czeka, aż się w końcu ku Niemu nawrócisz?
(...)
(9) Pan wcale nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, jak niektórzy sądzą. Jest tylko wobec was cierpliwy i nie chce, aby ktokolwiek zginął. Pragnie, by wszyscy się nawrócili.


Jaki "Pan" czeka na "nawrocenie", bedac łaskawie "cierpliwym"?
Jakiz to "Pan" trzyma ludziom topor nad glowa, czekajac na "wlasciwy" moment aby sie zemscic na nich?

Czy ty masz Syna Bozego na mysli?....albo moze Ojca, o ktorym Syn wydal swiadectwo?

Czy masz moze na mysli zydowskie bostwo, cechujace sie przymiotami, ktore tak ci imponuja i ktore uczeni w pismie faryzeusze przemycili do wyznawanej przez ciebie religii?...np strach...psychoterror...manipulacje slowem pisanym i niepisanym...?

Do mnie przemawia duch prawdy, Chrystus, ktory zyje we mnie i w Kosciele, do ktorego naleze.
Ale "moj " Chrystus nigdy nie tytułowal sie "Panem", lecz bratem, a Ojca rowniez nigdy nie nazywal "Panem", lecz Ojcem


Nasuwa mi sie w tej chwili wniosek, ze w zaleznosci od tego kto pierze nasze mozgi, widzimy w Biblii okrutnych "Panow", kierujacych sie prawem, lub tez naszego Ojca i brata, kierujacych sie bezwarunkowa miloscia, pomagajaca nam wzrastac w duchu prawdy i tejze milosci.

To,ze caly ST sieje strach wsrod czytajacych, a NT, zdominowany przez zydowska nauke w wiekszosci ten siew kontynuuje, nie oznacza jeszcze, ze dzielo ducha prawdy nie ujrzy swiatla dziennego.

Nawet gdyby wszyscy ludzie zostali adwentystami i nauczali o sprawiedliwosci biblijnych "Panow", to pozostaja jeszcze "kamienie", ktore potrafia "krzyczec" i w ten sposob sa one w stanie wykazac bezkrytycznym ludziom wiary zabojcze klamstwo "Panow-Bogow", ktorych fanatycznie wyznaja.

Pozdrawiam cie, Jerzy-67, w duchu i prawdzie :-D


Cz maja 09, 2024 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Swołocz
I mówisz że to są Słowa dotyczące końca świata?
Naprawdę uważasz że Jezus tutaj miał na myśli koniec świata, a co miał na myśli mówiąc że nikt tego nie wie że nikt nie zna dnia ani godziny kiedy przyjdzie koniec tego systemu rzeczy?


Cz maja 09, 2024 13:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2063
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
viona napisał(a):
Ale "moj " Chrystus nigdy nie tytułowal sie "Panem", lecz bratem, a Ojca rowniez nigdy nie nazywal "Panem", lecz Ojcem
Że Jezus Ojca nazywał Ojcem, to zgoda.

A możesz wskazać, gdzie On się tytułował "bratem"?

Natomiast odnośnie "Pana", to proszę czytaj:
    J 13,12-15 PAU
    (12) Po umyciu im nóg Jezus nałożył szatę, ponownie zajął miejsce przy stole i zaczął mówić: „Czy rozumiecie, co wam uczyniłem?
    (13) Wy nazywacie Mnie Nauczycielem i Panem - i słusznie mówicie, bo Nim jestem.
    (14) Jeśli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wasze nogi, również i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi.
    (15) Dałem wam przykład, abyście tak postępowali wobec siebie, jak Ja postąpiłem względem was.

I co teraz?... :lol:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Ostatnio edytowano Cz maja 09, 2024 14:09 przez Jerzy_67, łącznie edytowano 1 raz



Cz maja 09, 2024 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1464
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
@Inny_punkt_widzenia
Tak, to są słowa dotyczące końca świata. A co do dnia i godziny: już mówiłem, że trzeba odróżnić dzień i godzinę (czyli dokładną datę przyjścia końca i królestwa Bożego) od daty przybliżonej (czyli że nastąpi to za czasów tego jeszcze pokolenia lub życia tych jeszcze uczniów).


Cz maja 09, 2024 14:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2063
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
viona napisał(a):
a Ojca rowniez nigdy nie nazywal "Panem"
    Mt 11:25 BW "W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

    Łk 10:21 BW "W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.

Hmm... i co teraz, viona?... :D

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz maja 09, 2024 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Swołocz
A gdzie Jezus powiedział że zna datę przybliżoną a dokładnej nie zna?


Cz maja 09, 2024 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1464
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
@Inny_punkt_widzenia
wynika to pośrednio z jego wypowiedzi: raz mówi, że to nadejdzie za czasów ówczesnego pokolenia, innym razem mówi, że dzień i godzinę zna tylko Ojciec.


Cz maja 09, 2024 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Swołocz
A gdzie jest napisane że Jezus mówił o końcu świata, na to mi jeszcze nie odpowiedziałeś?
Tylko mi nie mów że to też wynika z twoich astrologicznych obserwacji, bo ci nie uwierzę.


Cz maja 09, 2024 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 226
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
Ale "moj " Chrystus nigdy nie tytułowal sie "Panem", lecz bratem, a Ojca rowniez nigdy nie nazywal "Panem", lecz Ojcem
Że Jezus Ojca nazywał Ojcem, to zgoda.

A możesz wskazać, gdzie On się tytułował "bratem"?

Natomiast odnośnie "Pana", to proszę czytaj:
    J 13,12-15 PAU
    (12) Po umyciu im nóg Jezus nałożył szatę, ponownie zajął miejsce przy stole i zaczął mówić: „Czy rozumiecie, co wam uczyniłem?
    (13) Wy nazywacie Mnie Nauczycielem i Panem - i słusznie mówicie, bo Nim jestem.
    (14) Jeśli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wasze nogi, również i wy powinniście sobie nawzajem umywać nogi.
    (15) Dałem wam przykład, abyście tak postępowali wobec siebie, jak Ja postąpiłem względem was.

I co teraz?... :lol:



Ano, Jerzy-67, wybrales najlepszy przyklad z mozliwych na potwierdzenie tezy, ze Jezus Chrystus jest bratem, a nie "Panem".

"Panowie" nie umywaja nikomu nog, ale bracia w duchu owszem.

Wystarczy tylko otworzyc sie na prawde i pozwolic prowadzic sie duchowi prawdy podczas lektury biblijnych tresci...inaczej mowiac czytac ze zrozumieniem, uwzgledniajac zamysly redaktorow "swietych" ksiag.


Cz maja 09, 2024 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1464
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Swołocz
A gdzie jest napisane że Jezus mówił o końcu świata, na to mi jeszcze nie odpowiedziałeś?
Tylko mi nie mów że to też wynika z twoich astrologicznych obserwacji, bo ci nie uwierzę.

To proste. Przeczytaj sobie apokaliptyczną mowę Jezusa zawartą w 13 Marka i 24 Mateusza. Tam jest mowa o końcu świata i w tamtym właśnie kontekście pada sformułowanie, że "Nie przeminie to pokolenie, aż to się wszystko stanie".

Po drugie, trzeba tu mieć pewną wiedzę o wierzeniach i oczekiwaniach Żydów w Palestynie w roku I n.e. Wielu z nich oczekiwało wówczas nadejścia królestwa Bożego. Miało to nastąpić - wg ich wierzeń - w sposób apokaliptyczny i spektakularny: jako bezpośrednie wkroczenie Boga w świat i zniszczenie przez niego sił zła, jednocześnie z sądem ostatecznym nad ludźmi. Temu towarzyszyć miały różne katastroficzne wydarzenia (trzęsienia ziemi, wojny, zarazy, spadające gwiazdy itp.).


Cz maja 09, 2024 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 226
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Jerzy_67 napisał(a):
viona napisał(a):
a Ojca rowniez nigdy nie nazywal "Panem"
    Mt 11:25 BW "W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.

    Łk 10:21 BW "W owej godzinie rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom; zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało.

Hmm... i co teraz, viona?... :D


Jerzy-67, Ojciec jest wszystkim, co istnieje.

Okreslenie "Pan" ujmuje Jego wielkosci.

Hierarchie tego typu- "Panowie" i poddani"- sa rezultatem tworczosci "grzesznikow".
Wolni ludzie nie podlegaja zadnym "Panom".
O takiej wolnosci mowil Jezus Chrystus. Ale zeby moc zaznac takiej wolnosci, trzeba przestac wierzyc bezkrytycznie w cokolwiek i otworzyc sie na prawde, bo tylko w ten sposob dasz szanse Ojcu, aby ci te prawde objawil ("Ty JESTES Chrystus Syn Boga zywego").

Poki co, Jerzy-67, wierzysz bezkrytycznie we wszystko, co wciskaja ci "Panowie", ktorzy maja nad toba wladze.


Cz maja 09, 2024 15:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2063
Post Re: Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
viona - nie będę z Tobą rozmawiał, bo Ty negujesz zapisy biblijne! Jest napisane coś, a Ty masz to gdzieś!...
Nie możemy się wtedy porozumieć...
Trudno, jakoś muszę z tym żyć [porzuć - to Ci na koniec poradzę - te gnostyckie i new-ageowe filozofie, bo Cię zrujnują doszczętnie]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz maja 09, 2024 16:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 314 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL