Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 19, 2024 15:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 705
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
tehoodor napisał(a):
Oczywiste jest, że tylko wyznawcy jednej słusznej religii mogą być zbawieni. Na przykład ludzie cierpiący w tej chwili z powodu choroby dziecka i modlący się za nie, o zdrowie i ocalenie, do niewłaściwego boga będą potępieni na wieczność razem tym dzieckiem. Możemy sobie rozprawiać o niekończonym boskim miłosierdziu, ale jak ktoś miał pecha i urodził się w rejonie zdominowanym przez inne religie, ten zostanie potępiony.

To dość ciekawa religia, którą prezentujesz. Bardzo surowa. Czy możesz wyjaśnić na czym ona polega? Na jakiej podstawie uważasz, że wszyscy, którzy nie wyznają twojej religii będą potępieni?
A w szczególności dlaczego osoby mające chore dzieci mieliby być potępieni?
Mam wrażenie, że dla ciebie bogami są różne fetysze. I wierzysz, że one zapewniają zbawienie?
Rozejrzyj się wokół i zobacz ludzi wierzących Bogu. Bogu Jedynemu. Świadomie i niezupełnie świadomie.
Czy słyszałeś o tym, jakie są podstawowe kryteria zbawienia opisane w Biblii?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn maja 06, 2024 13:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2769
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
tehoodor napisał(a):
Oczywiste jest, że tylko wyznawcy jednej słusznej religii mogą być zbawieni.

Jakie to jeszcze aksjomaty można wymyślać? Oczywiste


Pn maja 06, 2024 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 36
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Chyba każdy się zgodzi, że wyznawcy nie tylko 'jednej słusznej' religii mogą być zbawieni, gdy zastanowimy się, czy mogą być zbawieni:

1 wierzący w Zeusa, Posejdona itd. - czyli generalnie ludzi przed narodzeniem Chrystusa. Wierzyli a jak w jakiegoś boga.
2 wierzący w boga Ink, itd. - czyli ludzi nie mających kontaktu z 'jedynie słuszną wiarą', bo żyli np. na innych kontynentach.
3 wierzący trochę w 'jedynie słuszną' a trochę w inną - obecna Afryka, Ameryka łacińska / południowa

Jak widać często dyskusja zawęża się do teoretyzowania o dzisiejszych czasach, o dzisiejszych ludziach, najlepiej białych (bo wiarę innych można potraktować z przymróżeniem oka), najlepiej mężczyzn, bo 'jedynie słuszna' religia wskazuje w pismach, jak i praktyce uszeregowanie płci względem 'ważności'.


Śr maja 08, 2024 7:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2024 6:20
Posty: 17
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
robaczek2 napisał(a):
tehoodor napisał(a):
Oczywiste jest, że tylko wyznawcy jednej słusznej religii mogą być zbawieni.

Jakie to jeszcze aksjomaty można wymyślać? Oczywiste


Skoro wszyscy i tak będą zbawieni, to po co zawracać sobie głowę religiami i ich rytuałami, łącznie z utrzymywaniem prezbiterów?


Pt maja 10, 2024 1:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2061
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
tehoodor napisał(a):
Skoro wszyscy i tak będą zbawieni
Nie będą; niestety...
A co z Tobą?! Jakie masz przed sobą perspektywy - te dłuższe, niż średni wiek życia?...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt maja 10, 2024 5:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1559
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
A co z Tobą?!

Jezus, z tego co doczytałem około 2000 lat temu mówił, że zbuduje swój Kościół na skale. Jakoś nie doczytałem by mówił, że pośle proroka/prorokinię imieniem Ellen G. White, by założyła w XIX wieku, konkurencyjny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Mam wątpliwości, doczytałem takie sformułowanie na temat kobiet: „Kobieta niech się uczy w cichości, w pełnej uległości. Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani mieć władzy nad mężczyzną, lecz aby trwała w cichości."
Masz sześćdziesięciolatkę na karku, jakie masz przed sobą perspektywy ..., te dłuższe, niż średni wiek życia?
PS
Średni wiek życia mężczyzny to troszeczkę ponad 70 lat.


Pt maja 10, 2024 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2061
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
george45 napisał(a):
Jezus, z tego co doczytałem około 2000 lat temu mówił, że zbuduje swój Kościół na skale. Jakoś nie doczytałem by mówił, że pośle proroka/prorokinię imieniem Ellen G. White, by założyła w XIX wieku, konkurencyjny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Mam wątpliwości, doczytałem takie sformułowanie na temat kobiet: „Kobieta niech się uczy w cichości, w pełnej uległości. Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani mieć władzy nad mężczyzną, lecz aby trwała w cichości."
W Kościele Chrystusa jest dar proroctwa i kobiety nie są z niego wykluczone:
    Dz 21,8-10 PAU
    (8) Następnego dnia poszliśmy pieszo do Cezarei. Weszliśmy do domu ewangelisty Filipa, jednego z Siedmiu, i zamieszkaliśmy u niego.
    (9) Miał cztery córki, dziewice, które posiadały dar prorokowania.
    (10) Już dłuższy czas tam mieszkaliśmy, gdy przybył z Judei pewien prorok Agabos.

george45 napisał(a):
Masz sześćdziesięciolatkę na karku, jakie masz przed sobą perspektywy ..., te dłuższe, niż średni wiek życia?
PS
Średni wiek życia mężczyzny to troszeczkę ponad 70 lat.
Dzięki za wskazówkę, że statystycznie niewiele mi zostało, ale mnie statystyka nie blokuje, abym liczył na wiele, wiele więcej: na wieczność!
Dar wiecznego życia jest też dla Ciebie dostępny! Nie przegap go, bo nie wiesz, czy tę statystyczną 70-tkę przekroczysz (a drugiej szansy nie będzie!).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt maja 10, 2024 7:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 705
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
tehoodor napisał(a):
Skoro wszyscy i tak będą zbawieni, to po co zawracać sobie głowę religiami i ich rytuałami, łącznie z utrzymywaniem prezbiterów?

Osobiście ma wielka nadzieję na to, że rzeczywiście wszyscy zostaną zbawieni. To dla mnie wielka pociecha. 1 Kor 15.24.28 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. Traktuję te słowa jako zapowiedź totalnego zwycięstwa na całym złem. Nad całym piekłem. W tym Wielkim Finale, mam nadzieję, że nawet zbuntowani aniołowie powrócą na łono Boga Miłości. Ale to tylko moja nadzieja, którą wypraszam modlitwami.
Jednak, nawet jeśli wszyscy "i tak będą zbawieni", to jednak nie sądzę, aby pośmiertne doświadczenie nabyte w piekle było miłym doświadczeniem. Tak podchodząc do tematu pragmatycznie, to uważam że lepiej jest tego u niknąć.
Porównanie, dość liche, ale na lepsze mnie nie stać. Chory terminalnie, np. rak trzustki, wielki ból, którego nie uśmierzają żadne środki. Świadomość, że koniec jest jeden i nie ma szansy na wyleczenie. Ileś miesięcy wyje z bólu na okrągło mając świadomość, że gdyby nie alkohol, tłuste żarcie i papierosy, to ominąłby go ten los. I nagle, jakimś boskim cudem zostaje uzdrowiony. Czy wtedy robiąc billans życia, albo udzielając komuś rad, nie uzna, że lepiej było unikać "przyjemności", aby nie cierpieć?
A piekło jest nieco bardziej dolegliwe niż umieranie na raka.

george45 napisał(a):
Jezus, z tego co doczytałem około 2000 lat temu mówił, że zbuduje swój Kościół na skale. Jakoś nie doczytałem by mówił, że pośle proroka/prorokinię imieniem Ellen G. White, by założyła w XIX wieku, konkurencyjny Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Tak bez kpin i wycieczek do jakich wyznań, Jezus wyraźnie chciał, aby była Jedna Owczarnia. Nigdy nie zapowiadał, ani nigdy nie wysyłał żadnych proroków po to, aby rozbijali tę jedną owczarnię. Każde działanie rozbijające jedność chrześcijan jest działaniem antyewangelicznym. Choć każdy secesjonista powołuje się na Pismo i szczególna łaskę. Ci, którzy rozbijają jedność Kościoła Chrystusowego są zwodzicielami. Także wtedy, gdy mając dobre intencje stosują złe metody. Np. lecząc rozpoznaną gruźlicę za pomocą lewatywy i zawijania w mokre prześcieradło.
Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest dążenie do jedności chrześcijan.

Jerzy_67 napisał(a):
W Kościele Chrystusa jest dar proroctwa i kobiety nie są z niego wykluczone:
Nikt nie jest wykluczony. A udział kobiet w misji zbawienia jest kardynalny i podstawowy.

george45 napisał(a):
Masz sześćdziesięciolatkę na karku, jakie masz przed sobą perspektywy ..., te dłuższe, niż średni wiek życia?
PS
Średni wiek życia mężczyzny to troszeczkę ponad 70 lat.
Niestety, muszę zmartwić. Choć średni wiek mężczyzny w Polsce szacowany jest na 73,5 to niestety stale on rośnie. Na dodatek tego średni wiek mężczyzny, który dożył przejścia na emeryturę wynosi już 82,5. A niektórym grozi znacznie dłuższe życie. Oczywiście można i nawet trzeba żyć z nadzieją rychłego spotkania z Jezusem, ale bardzo ważna jest jakość tego spotkania.

Jerzy_67 napisał(a):
Dar wiecznego życia jest też dla Ciebie dostępny! Nie przegap go, bo nie wiesz, czy tę statystyczną 70-tkę przekroczysz (a drugiej szansy nie będzie!).

I tu muszę zmartwić, bo dar wie czego życia jest czymś wpisanym w życie każdego z nas. Każdy je ma zapewniane. Problem w tym tylko, że dla jednych jest darem, a dla innych przekleństwem. W zależności od wyboru dokonanego za życia.
Żaden człowiek nie ma możliwości uniknięcia wiecznego życia. Nie ma anihilacji. Jest życie wieczne w niebie lub życie wieczne w piekle. Każdy sam dokonuje wyboru, a Bóg na sądzie przypieczętowuje ten wybór dokonany dorobkiem całego życia, a w szczególności usilnym pragnieniem ostatniej myśli, prośby, modlitwy.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt maja 10, 2024 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1559
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
W Kościele Chrystusa jest dar proroctwa i kobiety nie są z niego wykluczone:
Miał cztery córki, dziewice, które posiadały dar prorokowania

Jerzy_67, to były jak piszesz powyżej dziewice, pani Ellen White dziewicą nie była. Idźmy dalej Czy prorokini przeżywałaby wraz z rodziną wielkie rozczarowanie spowodowane tym, że 22 października 1844 roku nie nastąpił koniec świata? Czy prorokini popełnia plagiat? Pisze, że doznaje Boskiego objawienia w temacie zdrowego odżywiania i opisuje je kopiując innych autorów. Rozważ w skrytości ducha, czy nie jesteś zmanipulowany. Lata lecą.


Pt maja 10, 2024 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2061
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
george45 - jesteś kpiarzem, nieżyczliwym facetem, co tylko innym próbuje zohydzać chrześcijaństwo (samemu promując jakieś filozofie rodem z New Age)! Rozmowa z Tobą to strata czasu, a ponadto daje Ci okazję, by dalej jątrzyć na rzecz porzucenia Biblii i wiary chrześcijańskiej - więc ignoruję Twoje pisanki i nie będę na zaczepki reagował (gdyby inni też to chcieli zrobić, to tylko na dobre wyjdzie forumowiczom, bo zobaczcie, co george45 promuje i jaką ma z tego frajdę, że sieje ziarna niewiary...).
*****************
*****************
Idący napisał(a):
Osobiście ma wielka nadzieję na to, że rzeczywiście wszyscy zostaną zbawieni.
Ani nauka biblijna, ani katechizmowa (w katolicyzmie) nie daje podstaw do takiej wiary, więc dziwię się, że ja masz, ale jak tak lubisz, to nie bronię (tylko wyrażam zdziwienie)...

Idący napisał(a):
I tu muszę zmartwić, bo dar wiecznego życia jest czymś wpisanym w życie każdego z nas.
Wiem, że masz na myśli nieśmiertelność duszy, ale Biblia o niej nie uczy!... Więc to zdanie nie ma fundamentu!
Prawdziwym życiem wiecznym Biblia nazywa to, co czeka zbawionych; dla potępionych jest druga śmierć, a to coś innego, niż życie! (nie mylmy pojęć! życie, to życie, a śmierć to śmierć).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt maja 10, 2024 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1559
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
zobaczcie, co george45 promuje i jaką ma z tego frajdę, że sieje ziarna niewiary..
Jerzy_nadal nie odnosisz się do mych pytań, starając oblewać mnie pomyjami. Wybacz, ale nie jestem w stanie uwierzyć w proroctwa kogoś takiego jak pani Ellen White, jak i słuchać jej nauk, bo jest to dla mnie osoba niewiarygodna. Być może jej zachowanie wynika z tego, że w dzieciństwie doznała uszczrbku na zdrowiu, jak podaje encyklopedia.
W wieku 9 lat, została uderzona przez inne dziecko kamieniem w twarz, przez co miała duże problemy ze zdrowiem
Dziwię się tobie, że mimo zakazu wypływającego z Biblii, a z tego co widzę tylko jej fragmenty wybiórczo cytujesz (większość sekt tak robi), nie chcesz zastosować się do słów w niej zawartych: „Kobieta niech się uczy w cichości, w pełnej uległości. Nie pozwalam zaś kobiecie nauczać ani mieć władzy nad mężczyzną, lecz aby trwała w cichości." i stosujesz nauki pani Ellen White, których skutki są widoczne.
Ps
Jeśli wierzysz w zbawienie, rozważ kto i w jaki sposób ci tę wiarę wszczepił, oraz kto i w jaki sposób każe ci ją interpretować.


Pt maja 10, 2024 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2769
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
george45 - jesteś kpiarzem, nieżyczliwym facetem, co tylko innym próbuje zohydzać chrześcijaństwo (samemu promując jakieś filozofie rodem z New Age)! Rozmowa z Tobą to strata czasu.

Jerzy po pierwsze to powinno być w uwagach między użytkownikami a po drugie jest takie słowo jak ignorowanie tych którzy nie maja nic do powiedzenia. Dyskusje z nimi tylko utwierdzają ich w przekonaniu że są kims kto zasługuje na uwage


Pt maja 10, 2024 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2061
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Dlatego potem napisałem, że ignoruję george45!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pt maja 10, 2024 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 705
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Jerzy_67 napisał(a):
Idący napisał(a):
Osobiście ma wielka nadzieję na to, że rzeczywiście wszyscy zostaną zbawieni.
Ani nauka biblijna, ani katechizmowa (w katolicyzmie) nie daje podstaw do takiej wiary, więc dziwię się, że ja masz, ale jak tak lubisz, to nie bronię (tylko wyrażam zdziwienie)...

Nie widzisz różnicy między wiarą a nadzieją?

Jerzy_67 napisał(a):
Idący napisał(a):
I tu muszę zmartwić, bo dar wiecznego życia jest czymś wpisanym w życie każdego z nas.
Wiem, że masz na myśli nieśmiertelność duszy, ale Biblia o niej nie uczy!... Więc to zdanie nie ma fundamentu!
Prawdziwym życiem wiecznym Biblia nazywa to, co czeka zbawionych; dla potępionych jest druga śmierć, a to coś innego, niż życie! (nie mylmy pojęć! życie, to życie, a śmierć to śmierć).

Np. Tt 1.1-3. Jak widzisz słowo nadzieja pada i tu. Nadziei na spełnienie obietnicy.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt maja 10, 2024 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 2061
Post Re: Czy ludzie innych wyznań mogą być zbawieni?
Idący napisał(a):
Nie widzisz różnicy między wiarą a nadzieją?
No, jest różnica; tylko czy masz w Biblii przykład kogoś, kto miał taką nadzieję, że 100% ludzi będzie zbawionych?
[ekstremalni w takim myśleniu ludzie to nawet szatana z demonami widzieć chcą, jako wolnych od potępienia; nie wiem, czy Ty też tak uważasz, czyli: czy taką masz nadzieję na uratowanie też tych duchowych istot od potępienia?]

Idący napisał(a):
Np. Tt 1.1-3. Jak widzisz słowo nadzieja pada i tu. Nadziei na spełnienie obietnicy.
    Tt 1,1-3 PAU
    (1) Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał. Mam dać im poznać prawdę o pobożności,
    (2) opartą na nadziei życia wiecznego. Bóg, który nikogo nie zwodzi, obiecał je przed wiekami.
    (3) On w stosownych czasach objawił swoje słowo przez nauczanie, które zostało mi powierzone z nakazu Boga, naszego Zbawiciela.

No tak, Paweł pisze o nadziei życia wiecznego...
To życie jest obiecane przez Boga...
Czy jednak widzisz słowo: "pobożność"? Pobożność jest tu powiązana z prawdą i nadzieją życia wiecznego...
Zatem nasuwa się pytanie: czy 100% ludzi było, jest i będzie pobożnymi? - czyli żyjącymi po Bożemu?!
Możesz to wyjaśnić, bo ja z historii wiem, a w życiu widzę, że nie było i nie ma tak, że 100% ludzi to ludzie po Bożemu żyjący, pobożni... Mam rację, czy nie?...

Ten tekst, jaki podałeś, ma jeszcze słowa, które nie do końca rozumiem:
"Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa w służbie wiary tych, których Bóg wybrał."
Mowa o Bożym wybraniu/wyborze...
Jestem daleki od kalwińskiej teologii predestynacji! Jednak mowa tu o wyborze... Jak to rozumieć?
Jest tam użyte słowo: εκλεκτων (eklektōn), które znaczy:
<1588> wybrany, wyselekcjonowany;
Słowo to występuje w NT jeszcze tu:
https://biblia.oblubienica.eu/wystepowanie/strong/id/1588/page/1

Przekład dosłowny tak to oddaje:
    Tt 1,1-3 SNPD
    (1) Paweł, sługa Boga, apostoł zaś Jezusa Chrystusa, stosownie do wiary wybranych Bożych i poznania prawdy zgodnej z pobożnością,
    (2) z powodu nadziei życia wiecznego, które przed wiecznymi czasami obiecał niekłamiący Bóg,
    (3) a we właściwych czasach objawił – swoje Słowo – w głoszeniu, które zostało mi powierzone według nakazu naszego Zbawcy, Boga,

NPD zaś tak:
    Tt 1,1-3 NPD
    (1) Ja, Paweł – całkowicie i bez reszty oddany Bogu Apostoł Jezusa Chrystusa, posłany do wzmacniania wiary tych, którzy zostali wezwani nie tylko do poznania Prawdy, ale i do trwania w niej przez uświęcone życie
    (2) w nadziei odwiecznego i nieskończonego Życia, które prawdomówny Bóg obiecał ludziom przed wiekami,
    (3) a objawił w ustalonym przez siebie czasie przez głoszenie Słowa, co i mnie, zgodnie z decyzją Boga, naszego Zbawiciela, łaskawie powierzono –

Poddaję to pod moją i innych refleksję...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So maja 11, 2024 5:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL