Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 13:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Góry 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post Góry
Wróciłem z rajdu w gory.
Znacie to uczucie, gdy dostaliście się już na szczyt i stamtąd spoglądacie na świat ? Znacie to poczucie maleńkości czlowieka ? Znacie piękno gór skąpanych we mgle ?

Wiecie jak prawdziwy czlowiek staje się w takich miejscach ? Tam opadają wszystkie zasłony jakie nad nami ciążą. Stoimy tak jak staliśmy na początku stworzenia, wracamy do początku. Ciężko opisać co dzieje się z naszym sercem. Każdy z nas tęskni w duchu za czymś takim.

Polecam każdemu taki wyjazd.

Tylko pamiętajcie, że najgorsze co może się czlowiekowi przytrafić to kac w górach :)


N gru 12, 2004 15:19
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
o jakim kacu mowisz qrczaku?

a w gorach jest naprawde cudownie...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N gru 12, 2004 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
O najzwyklejszym bólu glowy spowodowanym spożyciem alkoholu.
Gdy tak patrzyłem z góry i słuchalem 'Carmina Burana - O Fortuna' apokaliptyki w oczach miałem łzy...

Dawno nie przeżylem niczego podobnego. Jeżeli szukacie natchnienia, w gorach znajdziecie je na pewno.


N gru 12, 2004 17:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
wybacz qrczaku... pytam, gdyz jesty mi obcym doswiadczenie stanu po nadmiernym sporzyciu napojow procentowych...

a natchnienie w gorach... i owszem ;) znaazlam i... nadal troche tesknie za gorami, ale odwieczny brak kasy i czasu uniemozliwia mi kolejny gorski wypad

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N gru 12, 2004 18:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Skąd ja to znam :) Też niezbyt często zdarza mi się wyjezdżać. Niemniej jednak gdy tylko znów będe miał czas, jadę w gory. Gdzie jeździsz ?


N gru 12, 2004 19:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
kiedys dosc czesto (co roku) jezdzilam do Przesieki (to taka miescina miedzy Karpaczem a Szklarska)... teraz juz od 2 lat wybieram sie w bieszczady ale jakos... zawsze cos mi przeszkadza, bo jak jest kasa to nie ma czasu, jak jest czas to nie ma kasy... i tak stale ;)

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


N gru 12, 2004 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Moim zdaniem cały tamten rejon jest najladniejszym w Polsce. Żeby jeszcze któś tylko zadbał o ekologię...
A Bieszczady też są niczego sobie.

Zauważyłem jak wygląda turystyka w wydaniu polskim i czeskim. Po naszej stronie pełno różnego rodzaju śmieci, wszystko jest zniszczone, stare, podczas gdy jedynym śmieciem na jaki natrafilem po stronie czeskiej była butelka po... polskiej wódce. Czas to zmienic !


N gru 12, 2004 20:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
O :-)

A ja schodziłem (i zjeździłem na rowerze) cały prawie Beskid żywiecki i cześć śląskiego. Trochę Tatr, Bieszczad, Karkonoszy i Gór Stołowych i Sowich...ale tak naprawdę po łebkach ;/

Góry mają majestat, niesamowitą potęgę :-) Nic dziwnego, że wiele z wydarzeń biblijnych ma miejsce w górach <no pewnie dlatego, że Palestyna to górzysty kraj :D >

Hmmm wiem o czym mówisz Qrczaku, mam to samo jak po 11 kilometrowym podjeździe na szczyt, zsiadam z roweru i obejmuję wzrokiem całą panoramę gór, piękna sprawa :-) I uczucie...MAM JĄ, WYGRAŁEM Z NIĄ I Z SOBĄ :-)

Choć powiem w sekrecie, że spogladając z góry na płaskowyż mam wrażenie, że horyzont jest niskończenie dalej. Nad morzem horyzont jest króciutki w górach go nie masz praktycznie...ale ogrom i nieskończoność płaskowyżu, to jest coś :-)

pzdr :-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn gru 13, 2004 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Wiecie co było najpiękniejsze ? Już po czeskiej stronie wspiąłem się na wieżę widokową. Ujrzałem stamtąd zalane mgłą wzgórza. Na jednym z nich stała stacja pomiarowa, ktora we mgle wyglądała jak trzy krzyże...
Nagle zrobilo mi sie nieswojo... niemal uwierzyłem, że wcale nie jestem w europie. Wydawało mi sie, że jestem, tak, że jestem przy śmierci Jezusa.
Od dawna nic mnie tak nie natchnęło. Po powrocie zacząłem pisać wiersz. Pierwszy od tak dawna...


Pn gru 13, 2004 21:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Aha wracając do 1szego Twego postu - najgorsze co się może przytrafić w górach to rozwolnienie :P

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt gru 14, 2004 7:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 18:45
Posty: 156
Post 
Jak ja sobie przypomne moje wypady w gory to mi sie lezka w oku pokazuje. Dla mnie najpikniejszym uczuciem, jak sie stoi na szczycie i wiatr wieje nie zatrzymywany przez nikogo i nic... wolny jak szepcze do ucha tysiace historii, ktore zobaczyl...Jednak uczucie gdy sie patrzy z gory na to wszystko na ten horyzont, jest tez nie do opisania trzeba przezyc po prostu i ciagle na nowo.. za kazdym razem podobnie a jednak inaczej... tylko trzeba miec wlasnie ten czas i finanse :((.Tym wszystkim, ktorzy chodza zycze dobrych szlakow...

_________________
Zycie to wielkie i wspaniale plotno, nanies na nie wszelka i mozliwa farbe jaka zdolasz.
(mi autor nieznany)


Wt gru 14, 2004 13:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Pozdrowienia dla wszystkich górołazów :-)
I górojazdów - czyli rowerzystów i snowboardzistów :clever:

:-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt gru 14, 2004 13:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Przez ten wątek aż się zasmuciłam :(

Ja chcę w góry !! Ja chcę w góry !!

:placze::placze::placze:

Dołączam sie do pozdrowień :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Wt gru 14, 2004 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Rozalka, no nie gadaj, że jesteś rowerzystką i snowboardzistką :D

Ale wiem jak jest, też mieszkam na nizinach i brak mi gór...ich majestatu i ciszy :-)

Ale jest zima, spadł już gdzieniegdzie śnieg...trzaby może odkurzyć parapet :clever:

pzdr ;-)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt gru 14, 2004 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 18:45
Posty: 156
Post 
Rozalko dolaczam sie :( :placze: :placze: :placze: :placze:

_________________
Zycie to wielkie i wspaniale plotno, nanies na nie wszelka i mozliwa farbe jaka zdolasz.
(mi autor nieznany)


Wt gru 14, 2004 13:29
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL