Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 19, 2024 3:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 czat, czat, czat... 
Autor Wiadomość
Post czat, czat, czat...
dzisiaj, na czacie....

Belizariusz bluzgał...
Wyzywał Urbana, Jonasz i tow. Ikonowicza od... cytuję: "obleśnych świń, morderców... " itp. mówił coś o pluciu im w mordę....

opik: Gapisz, nie reagował...

w końcu bluzgi Belizariusza mnie zdenerwowały... i uzyłam blzugów Belizariusza w kierunku papieża.

ZAZNACZAM, uzyłam TYLKO słów używanycch przez Belizariusza.

Oczywiście, opik Gapisz z miejsca mnie wywalił....

Więc zapytam, zadam wam kilka pytań:
1) czy na czacie wolno bluzgać i wyzywać ludzi?
2) czy opik pochwala bluzganie np. Jonasza, i cieszy się z tego?
3) czy inna miarą mierzycie bluzganie np. Urbana i papieża?
...
4)... czy...

5) czy jesteście tak obłudni, że jak ktoś bluzga, wyzywa, obraża ludzi których nie lubicie.... to opik tylko przyklaśnie?

A jeśli ja tych samych słów... ZAZNACZAM, tych samych słów!
TYCH SAMYCH!
Uzyję w kierunku papieża JPII to zostaję wywalona?

Czyli... ostatnie 2 pytania... ostatnie:
6) Na czacie wiara.pl wolno wyzywać, bluzgać, obrażać ludzi, ale pod warunkiem, że obraża się i wyzywa ludzi nie z z Kościoła? Czy tak?

7) a jak na czacie wiara.pl ktoś (czyli Belizariusz) wyzywa od świń i morderców to fajnie... to OK? ale jak ja powtórzę, TE SAME wyzwiska to zostaję wywalona...? tak?

________________
Podsumuję:
czyli na czacie wiara.pl wolno wyzywać ludzi? wolno bluzgać? wolno obrażać...
pod warunkiem, że obraża się Kotlińskiego, Urbana, Ikonowicza... czy tak?

Pytam!!
Pytam!!!!!!!!!!!!!!!!
czy tak?

I wolno wywalać ludzi, np. mnie tylko za to, że zacytowałam wyzwiska Belizariusza?

Ale juz Belizariusz, za przyklaskaniem opika Gapisza, może bluzgać... może wyzywać?
Czy tak?

Ja to nazywam obłudą.
Ochydą.
etc.

PROSZĘ! Sami oceńcie!

___________________
PS. na wasze listy do mnie w pozostałych wątkach odpowiem w piątek!
PSS. dziekuje wam, za napisanie do mnie!

Dobrej Nocy!
i jeszcze raz pomyslcie nad tym, dlaczego Belizariusz bluzga, wyzywa, oczernia... i opik Gapisz przyklaskuje, nie reaguje... a kiedy ja uzywam DOKŁADNIE TYCH SAMYCH SŁÓW CO Belizariusz zostaję wywalona.
W Biblii coś o tym pisali... o źdźble w oku bliźniego... o krzywdzeniu najmniejszego z braci moich... prawda? pisało? ale Wy - katolicy, juz dawno zastąpiliście Słowo Chrystusa... tzw. Tradycją... i... i... nienawiścią.


Pt paź 31, 2003 3:46
Post 
Witam

Jakie bluzgi??????????
Przeciez ja tylko dostosowalem swoj styl wypowiedzi do poziomu "redaktorow" twojej stronki

Jeszcze jedno.....ani Jonasza, ani Urbana, ani tez tow. Ikonowicza nie nazwalem morderca.

Mordercami nazwalem komunistow.........a tego chyba nie potrzeba udowadnic. Przeciez Komunizm to najbardziej zbrodniczy system (ida leb w leb z nazistami).


Poza tym....agni dalas sie po prostu sprowokowac. Rozmyslnie cie prowokowalem i bardzo latwo puscily ci nerwy. Wreszcie pokazalas prawdziwa twarz.....taka jaka masz ty i wspoltworcy twojej stronki. Od kiedy to jestes tak bardzo uczulona na bluzganie?????
Uzylem miedzy innymi wyrazow, ktore ty ciagle kierujesz w strone KK. Moje slowa zniknely, bo to byl tylko czat......twoje CHAMSKIE I ORDYNARNE KLAMSTWA ciagle mozna przeczytac!!!!!

Kto jak kto..........ale ty nie powinnas "dzioba" otwierac!



Na koniec chcialbym za moje zachowanie przeprosic WSZYSTKICH ktorzy bylo wczoraj obecni podczas mojej scysji z agni.
WSZYSTKICH......za wyjatkiem agni.....bo jej nie mam za co przepraszac.




pozdrowka


Pt paź 31, 2003 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
belizariusz - nie masz racji!!!!!!!!!!!!!!

1. piszesz ze dostosowywales swoj styl wypowiedzi do poziomu "redaktorów" stronki techta... - po co? co chciales udowodnis i komu? i czy nie dostrzegasz, ze twoje czyny są w zupelnej sprzecznosci z tym, czego żądał Jezus: niech wasza mowa bedzie tak-tak, nie-nie - co nadto od diabla pochodzi....

2. napisales, ze agni sie dala sprowokowac - czy taki byl cel twojego pisania? taki jest cel twoich słów? - prowokacja??? skoro tak, to musze zweryfikowac i to mocno swoje zdanie o tobie - i z wielką nieufnoscia zacząć podchodzic do tego co głosisz- bo a nuz spotykam sie z prowokacja....
a tu mi sie nasuwa cytat ze Starego Testamentu - ze z każdego słowa powiedzianego zostaniemy przed Bogiem rozliczeni....

3. :(:(:(:( "kto jak kto, ale ty nie powinnaś <dzioba> otwierać" - to juz ponizej wszelkiej krytyki - takie potraktwanie drugiego czlowieka - bliźniego, którego masz miłować!!!
wybacz, beli, ale to tobie wybitnie puscily teraz nerwy....
i poczytaj Pismo, gdzie Jezus napisal, że będą Jego uczniowie traktowani tak, jak traktuje nas czasem agni - co mamy robic - prowokowac?? złem na zło odpowiadac?? NIE!!! mamy błogosławic, nie złorzeczyć.....
:( smutne świadectwo wystawiles chrzescijanom beli, i nawet nie umiesz przeprosic.....

ups, a moze twoj post to tylko prowokacja w celu podniesienia czytalnosci forum :(:(:(:(:(

4. AGNI - ja ciebie bardzo przepraszam!!!!! masz racje, ze za takie słowa, jesli ich beli uzyl na czacie, powinien zostac ostrzezony i potem wyrzucony.....


N lis 02, 2003 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 23, 2003 6:57
Posty: 56
Post smutne to bardzo
Witam

Trudno wypowiadać się na temat rozmowy, w której się nie uczestniczyło, a zainteresowane osoby zwykle patrzą na nią subiektywnie. Tym niemniej jeśli było tak jak pisze agni (to nie zarzut ewentualnego kłamstwa - tylko kwestia subiektywnego spojrzenia o którym mówiłem wyżej) to ma wiele racji. :(

Osobną sprawą jest jak myślę powyższa wypowiedź Belizariusza - i w tej kwestii muszę niestety, z wielkim smutkiem podpisać się pod tym co napisała elka :(

Agni - ja również przepraszam, w swoim imieniu

Pozdrawiam wszystkich


N lis 02, 2003 11:14
Zobacz profil
Post 
Hmmmm


Chwileczke chwileczke....cos mi sie zdaje, ze ktos tu podnosi glos nie czytajac do konca tekstow.
Poza tym nie znajac w ogole tematu!

Cale moje "bluzgi" ograniczyly sie jedynie do tego, ze nazwalem nieparlamentarnie Urbana, Jonasza i Ikonowicza!!!!
Nie obrazilem w zaden sposob agni...
Wyrazu "dzioba" uzylem w CUDZYSLOWIU. Czyby co niektorym osobom emocje przeslonily jasnosc widzenia???


Kolejna sprawa to ostatni akapit mojego postu!!!!
Tego jak widze takze nikt NIE ZAUWAZYL!!!

Dotyczy on przeprosin! PRZEPROSILEM WSZYSTKICH....poza agni, ktora nie mam wogole za co przepraszac!!!!! Bo bezposrednio jej NIE OBRAZILEM.

Dlatego nie rozumiem ZA CO ja przepraszacie???
Za to, ze poczula sie urazona obrazeniem swoich "idoli"???? Czy za to, ze stwierdzilem iz Komunizm jest systemem zbrodniczym????



Na drugi raz prosze sie dokladnie zapoznac z czyms o czym chce sie gadac....a nie rzucac sie nie wiedzac co i gdzie dzwoni


pozdrowka


N lis 02, 2003 14:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post a ja powiem tak...
A ja powiem tak: kultura jest jedną z tych cech, za które ludzi cenimy. Jeżeli ktoś używa obelżywych słów, niezależnie od tego, pod czyim adresem, zachowuje się po chamsku i tak też należy go ocenić niezależnie od okoliczności i intencji. Czat Wiary ma swoją wartość, bo ma swój poziom. Nie jest to byle jaki czat, a przynajmniej nie musi być... Przychodzą tutaj różni ludzie i nie sposób z góry ocenić, kim są. Dopiero jak zaczną mówić okazuje się, co w nich tak naprawdę siedzi. Dlatego na czacie jest często op, który jest właśnie człowiekiem dbającym (powinien dbać) o poziom rozmowy tak, by ludzie, którzy cenią sobie Wiarę, nie byli zawiedzeni, rozczarowani i zdegustowani chamstwem, które się czasem zdarza. W tym przypadku, o którym tu mowa, zarówno Agni, jak i Beli powinni byli po prostu wylecieć. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Agni, na rzeczową dyskusję zawsze jest na czacie i na forum miejsce, jeżeli tylko tego chcesz. Pamiętaj tylko, że chamstwem niczego nie zdziałasz. Pohamuj trochę swoje emocje, a od razu będzie lepiej. ;)

Pozdrawiam! :D

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


N lis 02, 2003 14:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Jako odpowiedzialny za czat dostałem ten zapis. Przeanalizowałem sumiennie. I musze z przykrością stwierdzić, że wszyscy zanurzyli się w błocie. Choć wielokrotnie przed tym przestrzegałem w różnych miejscach i forach, zniżyliśmy się do poziomu ulicznego bruku. Dziwię się, że mimo przestróg pustelnika, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności prawie wszyscy rozmówcy brnęli w ślepą uliczkę. Mimo wszystko poziom tej rozmowy nie odbiegł w pewnym momencie poziomu "Faktów i mitów". Bez względu na to, kto po której był stronie.


N lis 02, 2003 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
ooo Celnik niewiedziałem ze tez zaglądasz do "faktów i mitów" ale masz zupełną racje, a nawet więcej dodam to forum staje sie takim brukowcem, jeśli sie nie wie gdzie to wyrazić to sie pisze zazwyczaj do "przyjaciółki" a to forum właśnie takie sie staje. ]
Doś sporo osób chce osądzać i krytykować innych, ale pomijając siebie gdyż twierdzią że są dużo lepsi od innych.

Wracając ogólnie do prasy, radia, telewizji czy internetu lub książek zawsze można sie do większości rzeczy pomylić, a i zgodnie z źródłami zrobić wielkie zamieszanie w każdej sprawie.

znów jak zwykle niepotrzebnie sie odzywam, ale trzeba swoje myśli i spostrzeżenia wyrazić (niebędę tu nikogo przepraszać bo to i tak z pewnoiścią nic niezmieni)


N lis 02, 2003 16:42
Zobacz profil
Post Re: a ja powiem tak...
Jak widzę po ochłonięciu dochodzi do słowa rozsądek.
Dlatego wypada mi podziekować tym, którzy w powyzszych postach właśnie rozsądnie się wypowiedzieli.

Odpowiedzi wymaga tylko jedno stwierdzenie Alpiniusza:

Alipiusz napisał(a):
Agni, na rzeczową dyskusję zawsze jest na czacie i na forum miejsce, jeżeli tylko tego chcesz. Pamiętaj tylko, że chamstwem niczego nie zdziałasz. Pohamuj trochę swoje emocje, a od razu będzie lepiej. ;)


Na czacie, ani też w innych miejscach nie zachowuję się chamsko.
Sugestia Belizariusza, że udało mu się mnie sprowokować, jest jeno jego kolejnym kłamstwem o mnie; bo nic mu się nie udało.

Powtórzę, bo chyba wam to umknęło:
użyłam w kierunku papieża słów, których uzywał Belizariusz w kierunku znanych nam osób, po to i TYLKO po to, aby pokazać, że wasz (i opika Gapisza) punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia. Tzn. jednych wyzywać i obrażać wolno, a innych nie.

Ponieważ racjonalne argumenty nie docierały, wybrałą tę formę. Użycie <B>Waszych</B> słów w kierunku papieża, było pokazaniem <B>Wam</B> lusterka, w którym zobaczyliście <B>Własne</B> twarze (a nie moją, jak - znów kłamliwie - sugeruje Beli).


N lis 02, 2003 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post przecież to wstyd
Oj Agni... (domyślam się, że Gość to Agni)
Powiem tylko tyle: fakt, że użyłaś takich słów wobec Papieża, jest chamstwem. Nic na to nie poradzę, że tak to widzę. I nie ma tutaj znaczenia, jakie miałaś intencje i czego chciałaś dowieść. A to, jak Beli się wyraża i co mówi, jest jego sprawą i - z łaski swojej - nie uogólniaj. Użyłaś nie naszych słów w kierunku Papieża, tylko Belego i - ponieważ to Ty ich użyłaś - swoich własnych. To zresztą nie jest aż takie ważne, kto jakich słów użył - ważne, żeby na czacie i na forum zachowywać jakiś przyzwoity poziom. A jak wam się to nie podoba, to sobie piszcie maile, a nie publikujcie swoich tekstów. Przecież to wstyd!

_________________
Wino i muzyka rozweselają serce,
ale wyżej od tych obu rzeczy stoi umiłowanie mądrości.


N lis 02, 2003 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
W tych komentarzach zabrakło mi jednego - elka, ks 7, zwłaszcza...
Stwierdzenia, że to, że Agni z czata została wyrzucona było decyzją słuszną!
Bo to jednak jest tak jak mówi Alipiusz - każdy odpowiada za to co mówi. Agni też.
Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N lis 02, 2003 23:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
jotko - tylko ze ja nie komentowalam czatu, bo mnie tam nie bylo

ja przeprosilam za slowa belizariusza z forum

a co do wywalenia- kultura obowiazuje tez belego - wiec tez powinien wyleciec - a nawet wiecej i mocniej powiem:
belizariusz mowi o sobie ze jest chrzescijaninem - ja nie osadzam postepowania agni, ktora judzi na czacie i otwarcie sie od chrzescijanstwa odzegnuje - osądzam slowa belizaiusza, mojego brata w wierze!! i jesli dal sie sprowokowac i jesli potem specjalnie ją podpuszczal [zreszta nie odpowiedzial mi, w jakim celu i po co] - to czynil ZŁO -ale moze to moje patrzenie na bycie chrzescijaninem jest niewlasciwe - tylko prosze mi to UDOWODNIC ..........

jak napisal celnik - ktory byl obecny podczas tamtej "dyskusji" - WSZYSCY sie zmieszali z blotem - wiec WSZYSCY zainteresowani, biorący udzial w tej pyskowce powinni wyleciec - wyleciala agni


N lis 02, 2003 23:37
Zobacz profil
Post 
Witam

Nudza mnie juz te wasze komentarze i brak uwaznego czytania postow!!!

Tak podkreslam brak czytania.

Raz przeprosilem i wiecej NIE BEDE

......a jak sie tak bardzo zamartwiacie....to zrobcie zrzutke i wyslijcie agni kosz z kwiatami.......bo obawiam sie ze co niektore osoby zaczna cierpiec na bezsennosc :lol:


pozdrowka


P.S.

....nie zapomnijcie zebrac drzewa na stos dla mnie :lol: :lol:


N lis 02, 2003 23:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:14
Posty: 487
Post idac dalej
Byłem, czytałem, pisałem
Dobrze się stało, że piszemy o tym na forum. Widzę, że emocje na forum równie wysokie jak na czacie.
Wielokrotnie na czacie działy się podobne sytuacje – zbyt szybko piszemy , zbyt szybko oceniamy, za szybko potępiamy ….nie liczymy się z innymi. Nasze dyskusje najlepiej nam [idą] jak się kogoś uczepimy i na nim trenujemy elokwencję pisana.
Uważam, że w problemowej sprawie zarówno Agni jak i Beli , przesadzili. Z tym tylko, ze Beli miał przewagę. Agni była na straconej pozycji – nie miała innej możliwości jak sprowokować i osiągnąć swój cel.
Obserwując sytuacje – uczestnicząc w niej – widziałem, że agni znakomicie wykorzystała fakt, [znając Belizariusza z poprzednich rozmów] iż on będzie pisał w taki właśnie sposób. Belizariusz dał się ponieść fantazji i nie patrząc na skutki pisał to, co stało się znakomitym argumentem właśnie dla niej, ze w KK nie ma prawdy, tolerancji i że pisząc na czacie o tych sprawach jesteśmy tylko słuchaczami Słowa Bożego. Nauczyła nas … tego, że powinniśmy wszyscy liczyć się z tym, ze za słowa się odpowiada. „
Zło dobrem zwyciężaj” – niby takie proste, a jednak nie potrafimy się kierować tym, co piszemy. Panuje u nas na czacie „oko za oko ząb za ząb”
Zanim ktokolwiek mnie upomni, ze nie jestem bez winy sam się przyznaję, ze ja też nie jestem od tego wolny.
Może już czas byśmy sami korzystali z tych mądrości, które głosimy – czego sobie i wszystkim nam życzę.
Jeszcze jedno - uważam, że problemem jest to, iż na czat przychodzą ludzie , którzy nie chcą uczestniczyć w rozważaniach [niekoniecznie muszą mieć takie same zdanie jak wierzący] tylko przychodzą po to by rozwalać to co się poprzez takie rozważania powinno uzyskiwać czyli poszukiwania w wierze i rozwijanie zainteresowań z nią związanych.
Podczas takich rozmów nie ma dialogu, który buduje jedność i ma na celu szukanie tego co łączy a wręcz przeciwnie ……….monologi jakie stosuje miedzy innymi agni, [nie odpowiada na zadane pytania o konkrety] mają na celu rozbijanie i przeszkadzanie. Jeśli jest się i deklaruje swoja niewiarę i wrogość do KK i pisze na czacie, rzeczy, które są wyciągnięte z kontekstu [ jak świadkowie Jehowy] chcąc udowodnić, że KK jest miejscem zarobkowania księży i wyłudzania przez nich pieniędzy a Papież jest antychrystem, to naprawdę trudno jest opanować złość i czekać aż taka osoba rozwijając swoją twórczość będzie bulwersowała wszystkich przychodzących po raz pierwszy do pokoju wiara.pl [dziwią się oni, że to jest tolerowane na czacie katolickim].
Uważam, że dyżurujący na czacie powinni reagować upomnieniem a później wyproszeniem takich osób ……..które same się chwalą tym, że zostały już usunięte z innych katolickich czatów.
Istotnie można i trzeba tolerować osobę [dając jej ostrzeżenie] a nie zło jakie wnosi do rozmowy celowo zamierzając niszczyć to, co dla nas jest wartością i którą powinniśmy szanować i bronić.
Sądzę, że rozwinie się dyskusja zmierzająca do poprawienia sytuacji na czacie i również zmusi amina do zastanowienia się nad poprawką do regulaminu …..bo nie jestem pewien czy zniżanie się do poziomu niektórych jego gości jest otwartością czy umożliwianie im szkalowania i prowokowania jak i głupim zabawianiem się swoja ignorancja i w gruncie rzeczy niewiedzą w poruszonych kwestiach.
Proponuje by w tym temacie – podawać jakieś rozwiązania mające na celu umożliwienie uczestnictwa tym, którzy pragną korzystać z wiedzy i doświadczenia księży, teologów i wykorzystać w swoim poszukiwaniu inspiracji do rozwijania wiary. Może na początek zaproponuje utworzenie dodatkowych pokoi tematycznych co umożliwi różnorodność dyskusji.
Pozdrawiam

_________________
Bóg zna Twoją przeszłość, ofiaruj mu teraźniejszość a On zatroszczy się o twoją przyszłość.


Pn lis 03, 2003 0:42
Zobacz profil
Post 
Solidaryzuję się z Belisariuszem w całej rozciągłości. Trzeba w końcu wziąć pęk sznurów do ręki i przepędzić przekupmiów ze świątyni. A tych "pięknoduchów", którzy Belisariusza biczują, chciałbym zapytać: kiedy go zaprowadzicie na Golgotę i ukrzyżujecie? Pod krzyżem Chrystusa byli także kapłani (księża) i ci naj głośniej bluźnili a Piłat nie wiedział, co to prawda.
Ewangelia to nie łzawe sentymenty i to na dodatek kierowane jednostronnie.


Pn lis 03, 2003 7:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL