Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 20:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona
 Sekty. Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2003 10:47
Posty: 33
Lokalizacja: Wołów, Dolnośląskie
Post 
Do Łamacza szczękowego:
Proponuję Ci lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego punkty 1539-1553.
Inaczej schodzimy z tematu tego topiku.
Pozdrawiam :)

_________________
Misericordias Domini in aeternum cantabo.
Mozilla PL


Wt sty 06, 2004 12:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
re ddv163: po pierwsze gdybys katował swoje dzieci, to napewno wtracilbym sie w sprawy twojej rodziny (jak nie wzywajac policji, to samemu cie naprostowujac :D
po drugie: jak mozesz pisac zebym nie ocenial i nie "wtracal sie" w sprawy KK kiedy sam krytykujesz ŚJ

pozdrawiam

_________________
Only God Can Judge Me


Wt sty 06, 2004 12:19
Zobacz profil
Post 
Imadło !

O jakim "katowaniu" Ty mówisz ?

Naprawdę palce mnie zaczynają swędzić przy dyskusji z Tobą...
A to niedobrze...
Pleciesz bzdury i chyba najzwyczajniej w świecie nie wiesz o czym...


Wt sty 06, 2004 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
Wyraznie schodzimy z tematu, ale trudno.
Metody sprawowania kontroli nad wierzacymi sa porownywalne do wychowywania dzieci przez bicie ich kazde przewinienie. Nie prowadzi do rozwoju i dobra, a do frustracji, poczucia winy i zanizonej samooceny.

Pozdrawiam i zegnam

_________________
Only God Can Judge Me


Wt sty 06, 2004 14:22
Zobacz profil
Post 
Jeżeli, Imadło mógłbyć mi powiedzieć, na czym polegają te metody "Bicia przez Kościół" :D :D :D :D :D To będę Ci bardzo wdzięczny :D :D :D :D
Czy na tym ,że wymaga się od Wiernych respektowania 10 + 1 Przykazań Bożych ? :biggrin:
Czy też na tym, by przekazywać zasady czynienia Dobra względem innych :biggrin:
A móze masz jeszcze jakąś inną swoją "wizję" "katowania przez Kościół ?" :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Oj, Imadło, Imadło... :) :) :) :) :) :)

Pozdrawiam :) :) :) :):)


Wt sty 06, 2004 14:58
Post 
Witam

Wydaje mi sie, ze zeszlismy kompletnie z tematu......zaczelo sie od Swiadkow Jehowy, a konczy na biciu dzieci :) :) :)

Moze by tak zalozyc inny topic i tam kontynuowac te dsykusje?

hmmm....temat kaplanstwa w KK jest dosyc interesujacy


pozdrowka :)


Wt sty 06, 2004 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
metody bicia przez kosciol

1 poruszona juz przez nas sprawa masturbacji (wywolywanie poczucia winy poprzez nazywanie grzesznymi naturalnych czynnosci)

2 samo pojecie grzechu - zlamanie zakazu, a nie, jak powinno byc - dzialanie wbrew swemu rozwojowi i naturze (przyklad patologii ktorą to wywoluje: dziecko od malego uczone ze niechodzenie do kosciola to grzech na starosc - jak moje babcie i prababcie - nie zwazajac na swoj stan zdrowia MUSZA pedzic do kosciola, bo inaczej zgina w czelusciach piekielnych, a to jest chyba grzech przeciwko V przykazaniu)

3 zanizanie samooceny wierzacych- czlowiek na kazdym kroku nazywany grzesznym i niezdolnym do dobra (dobro wlac moze w nas tylko BOG), madrosci, wspolczucia, a nawet nawrocenia (ktore zawsze nazywane jest laska- ale dlaczego w takim razie BOG nie obdarzy ta laska kazdego, ja uwazam ze BOG jest otwarty na kazdego, ale to MY musimy zadzialac, uzyc wlasnych sil zeby sie do niego zblizyc, przezwycierzyc swoje ulomnosci)

4 wreszcie pokuta- dlaczego nie zajac sie odrazu czynieniem dobra zamiast tak jak to naprzyklad w sredniowieczu biczowaniem sie (co nie przynosi nikomu zadnej pociechy i pozydku)

pozdrawiam

ps oczywiscie nie mowie ze na kazdego nauka KK tak dziala, ale nie jest to takze sprawa marginalna ktora wolno ignorowac

_________________
Only God Can Judge Me


Śr sty 07, 2004 0:47
Zobacz profil
Post 
"Łamaczu" !

viewtopic.php?p=8363#8363

ddv


Śr sty 07, 2004 20:15
Post 
"Imadło"

odsapnąłem trochę po dyskusji z Tobą.
Po to, by nie odbiegać od tematu -
Moją odpowiedź znajdziesz pod linkiem

viewtopic.php?p=8471#8471

ddv


Pt sty 09, 2004 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 06, 2004 13:08
Posty: 18
Post 
Witam.Chciałam powiedzieć że ja uważam ŚJ za sektę.Wiem coś o tym bo mam w rodzinie osobę która do nich wstąpiła.
I wierzcie mi że to jest ogromna tragedia dla rodziny. Ci ludzie chcą odizolować tych ludzi od rodziny zwłaszcza jeżeli rodzina nie wyznaje tego co oni. Może nie robią tego w sposób tak otwarty i nachalny jak inne sekty ale mają także rozbudowany system izolowania i werbowania ludzi


Cz maja 06, 2004 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)
Magda, zgadzam sie z Twoim zdaniem.Mam kilku znajomych ŚJ, wiem, że są to na serio bardzo dobrzy ludzie, oni potrafią pomagać bliźnim, są bardzo uczynni,można na nich liczyć.Jednak należą do sekty, są oszukiwani, i wierzą w to ślepo.

"Strażnica"(1 marca 2004) - "Dzisiejsi prawdziwi chrześcijanie zachowują trzeźwą rozwagę, odrzucając ludzkie rozumowanie, a swoje wierzenia opierają wylacznie na Piśmie Świętym"

Inna ich"broszurka"("Na czym polega sens życia") mówi: "Elementarne nauki chrześcijaństwa nie są oparte na Biblii, lecz na starożytnych mitach -głównie greckich, egipskich i babilońskich.."

Przed rokiem 1975 "Strażnica"nauczała, że każdy ŚJ, jest sługą.W roku 1975 odrzuciła ten pogląd i zaczęła nauczać, że większość członków nie jest sługami(Tytularne określenie "sługi" zostało związane z określeniem osoby zamianowanej przez kongregację a nie przez chrzest i jest rozróżniane poprzez dodanie przymiotników, np. "ordained ministers" = "ordynowani kaznodzieje", "ministerial servants" = "słudzy pomocniczy")

W roku 1972 książka Organization pouczała że "nikt w zborze nie powinien pozdrawiać" osoby wykluczonej. (s. 172) Następnie 1 sierpnia 1974 r. Strażnica zmieniła to twierdząc, że "przykład samego Jezusa chroni nas przed przyjęciem skrajnego poglądu" polegającym na nie odzywaniu się do takich osób. (464-465).

Pierwotnie Towarzystwo Strażnica uczyło, że "władze zwierzchnie" w Rzymian 13:1 dotyczą rządów świeckich, ale w roku 1929 odrzucono to jako 'fałszywą doktrynę'. (Jehovah's Witnesses in the Divine Purpose, s. 91) Nową nauką stało się to, że "władze zwierzchnie" to Bóg i Chrystus. Lecz parę dekad później, znowu powrócono do starej nauki, i teraz ŚJ twierdzą, że Rzymian 13:1 mówi o ziemskich rządach. (Strażnica, 15 maj 1980, s. 4) W polskich materiałach czytamy, że Rz.13:1 oznacza:

- rządy pogańskie - Wykłady Pisma Świętego, tom I, s.313, 1919 r.,
- Boga Jehowę i Jezusa Chrystusa - Prawda was wyswobodzi, s. 312, 1943 r.,
- rządy pogańskie - Strażnice nr 17 i 18 wyd. pol. z 1963 r. oraz Strażnica nr 3, s. 4 z 1981 r.

To tylko tyci % sprzeczności, które wynikają z"ich nauki".

Co ciekawe ŚJ składają"sprawozdania" z tego ile czasu w danym dniu poświęcili na "nawracanie" niewiernych, są z tego rozliczani. :D
Ci, którzy chcą od nich odejść, są piętnowani, nachodzeni itd.Często takie osoby przenoszą się do innych miast i tracą własne rodziny :( , gdyż stają się "poganami".
Jeżeli ŚJ nie są sektą, dlaczego pozwalają na to aby tracić kontakt z najbliższą osobą?Dlaczego się jej wyrzekają?Odrzucają?Dlaczego namawiają do porzucania własnych rodzin?
Kilkanaście lat temu, ŚJ zabraniali własnym dzieciom studiować(z powodu marnowania czasu, który mogłyby poświęcić na nawracanie ludzi)
Echhh.....

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn maja 10, 2004 16:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 02, 2003 10:47
Posty: 33
Lokalizacja: Wołów, Dolnośląskie
Post 
Można jeszcze wspomnieć o bzdurnej doktrynie zakazującej przyjmowania transfuzji krwi, która powoduje mnóstwo ofiar wśród Świadków Jehowy i ich dzieci.
Pozdrawiam

_________________
Misericordias Domini in aeternum cantabo.
Mozilla PL


Śr maja 12, 2004 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
Gepardzica napisał(a):
Można jeszcze wspomnieć o bzdurnej doktrynie zakazującej przyjmowania transfuzji krwi, która powoduje mnóstwo ofiar wśród Świadków Jehowy i ich dzieci.


tak istotnie jest,u swiadków Jehowy -taki zapis w ich doktrynie.
Ale krew jest lekiem i nie musi być zgody na jej podanie.
Jesli śwadkowie zastrzegą sobie , by nie podawać krwi - to robi się faktycznie wszystko, aby uniknąc transfuzji u pacjenta - by było zgodnie z jego sumieniem.
Jesli jednak transfuzja jest niezbedna to wtedy do sprawy wkracza prokurator i jego decyzja jest wiążąca.
Transfuzja krwi jest wykonana.

pozdrawiam :-D awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Śr maja 12, 2004 14:26
Zobacz profil
Post 
magda napisał(a):
Witam.Chciałam powiedzieć że ja uważam ŚJ za sektę.Wiem coś o tym bo mam w rodzinie osobę która do nich wstąpiła.
I wierzcie mi że to jest ogromna tragedia dla rodziny. Ci ludzie chcą odizolować tych ludzi od rodziny zwłaszcza jeżeli rodzina nie wyznaje tego co oni. Może nie robią tego w sposób tak otwarty i nachalny jak inne sekty ale mają także rozbudowany system izolowania i werbowania ludzi


Witam.Chciałam powiedzieć że ja uważam Kościół katolicki za sektę.Wiem coś o tym bo mam w rodzinie osobę która do nich wstąpiła.
I wierzcie mi że to jest ogromna tragedia dla rodziny. Ci ludzie chcą odizolować tych ludzi od rodziny zwłaszcza jeżeli rodzina nie wyznaje tego co oni. Może nie robią tego w sposób tak otwarty i nachalny jak inne sekty ale mają także rozbudowany system izolowania i werbowania ludzi
(techta - chwilowo jehówka)


Śr maja 12, 2004 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Agni bardzo prosze, o kontynuowanie dyskusji, włączanie się w rozmowę, a nie przedrzeźnianie i naigrywanie się. Pozdrawiam serdecznie :D


Śr maja 12, 2004 19:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL