Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 8:27



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Katolicy - Protestanci 
Autor Wiadomość
Post 
locowski - ale ty mieszasz gadasz o ordynacji a potem o świeceniach kapłańskich , mieszasz,tłumaczysz się . Niech twoja mowa będzie jasna TAK_TAK, NIE_NIE

powołanie do powszechnego kapłaństwa ciebie juz nie obowiązuje?? nie jestes chrzescijaninem juz????? Ej cos jakies niedopatrzenie ,locowski jak tu przyjda starsi ze zboru to cie za takie herezje wyklucżą i co wtedy zrobisz?

locowski - ciekawe jak zaaregowali Twoi rodzice na twoja zdradę wiary,żal mi ich, bo to ciezkie doswiadczenie dla nich i duzy i to bardzo duzy Krzyz.
Wiesz co ,jak swięty Augustyn zaczął bładzić i przystąpił do sekty to strasznie cieszył się jak kogoś w swe sidła złapał. Dzięki modlitwom i łzom swej matki - św. Monice dostapił łaski cudu nawrócenia.
A moze i my powinniśmy pomóc Twoim rodzicom modlic się za Twoje nawrócenie? chyba jednak powinniśmy zacząć bo jestes jeszcze zbyt młody i dużo spraw nie rozumiesz.

Fajnie , że jednak w głębi serca tkwią u Ciebie wartości przekazane poprzez Sakramenty i błogosławieństwa Kościoła jakich doświadczałeś oraz przez rodziców.

Super,że z twoją seksualnoscią jest w porzadku , tylko nie za bardzo rozumiem co to znaczy dla ciebie - można to rozumieć na rózne sposoby? Masz dziewczynę?

Wiesz co powiedz jak masz na imię?


Pt cze 06, 2003 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
mówienie ordynacja, wyświecenie jest dopuszaczalene, bo to samo znaczy i nie ma w tym żadnej różnicy .

moja mama byl troche przeciwna, bo miala wrażenie ze protestanci to sekciarze, ale sie przekonala, że to fajni ludzie i nawet widzi wspolnosc miedzy luteranami duza wspolnosc.

powolanie do powszechnego kaplanstwa nadal obowiązuje, ale to kapłaństwo tyczy sie głoszeniu słowa Bożego i swiadectwu ewangelii co staram sie czynic w swoim życiu.

pozatym uznaje fakt, że byłem bierzmowany, itd. w kosciele katolickim, co nie oznacza, że zgadadzam sie z nimi. z tego wylaczam chrzest, bo chrzest jest bezdyskusyjny. co zas do sakramentu oltarza w KK mam zastrzezenia.

mam dziewczyne i jest katoliczką, a na imie ma Paweł.


Pt cze 06, 2003 23:57
Zobacz profil
Post 
Cieszę sie ,że masz dziewczynę ,i że jest katoliczką ,pewnie bardzo fajna dziewczyna i na pewno ona pomoże ci powrócić do jedności z Kosciołem Katolickim, bp na pewno chodzicie razem na Mszę św. a jeśli nie to zacznij!!

Protestanci nie są sekciarzami, natomiast fundamentaliści biblijni i tzw wolni chrześcijanie choć utoższamiają się z protestantami są sektą, więc uważaj na nich, bo szkoda twojego mlodego zycia.

Życzę ci by dary które otzymałeś podczas Sakramentu Bierzmowania zaczęły owocować, a szczególnie dar wiary i mądrości ,byś wybierał dobrze swoją przyszłość.

proszę zawsze poczytaj co piszesz ,bo z ostatnich zdń wyszło ,że masz dziewczynę a na imię ma Paweł. Czyżby??


So cze 07, 2003 20:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
bierzmowanie (konfirmacja) nie ma zadnych osobnych darów. ja mam na imie paweł. a z moja dziewczyna chodzimy na wieczerze do mojego zboru. wiesz przezylem szok jak napisales, że protestanci nie sa sekciarzami, (...)


So cze 07, 2003 21:37
Zobacz profil
Post 
a co niby locowski myslisz ,że protestanci są sekciarzami ,dlatego przeżyłeś szok jak ???


N cze 08, 2003 16:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
napisałem w tym poście, dlaczego przeżyłem szok, ale ktoś to wykasował. Przeżyłem szok, bo widze, po twoich postach o UE, ze jesteś związany z środowiskiem RM, a tak sie składa, że to środowisko RM uważa protestantów za sekte.


N cze 08, 2003 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Locowski najpierw dowiedz co jest SEKTA i zoriętuje co faktycznie określa sie jako SEKTA


N cze 08, 2003 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
ja wiem co to sekta. problem w tym czy RM wie co to jest sekta.


N cze 08, 2003 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Locowski jeśli wiesz ty , a oni niewiedzą to zadzwoń tam lub napisz. Może i twój pogląd lepiej zaakceptuja niż tutaj. Bo jak narazie odnosze wrażenie ze wiesz że gdzieć coś jest ale niewiesz dokładnie gdzie. :)


N cze 08, 2003 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
stary moja ciotka jest wierną słuchaczką RM więc wiem.


N cze 08, 2003 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
locowski napisał(a):
stary moja ciotka jest wierną słuchaczką RM więc wiem.

nie jestem taki stary by mnie zwać stary
nie interesuje mnie Radio Maryja i inne rozgłośnie o tematyce religijnej
każde media lubią upiękniać prawde i to nie zależnie od okoliczności, więc też trzeba uważać czego się słucha.
Podejście każdej wiary do poszczególnych fragmetów Bibli jest różne, gdyż są tylko wyciągnięciem co dla każdej wiary jest najbardziej istotne.


N cze 08, 2003 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 06, 2003 15:45
Posty: 44
Post ?
Szczęść Boże !

Witam Wszystkich. Jestem tu pierwszy raz i jak pozwolicie to włączę się do dyskusji, a jak nie,....... to też ... się włączę !
Błagam o wyrozumiałość.. !

Temat sekt jest na czasie ( zawsze ) i b. interesujący. Czy Protestanci są
sektą ? Czy ja wiem ??? Tak odstają od KK, że wielu może mieć takie mniemanie . I w obliczu historycznie uzasadnionych faktow, będzie ono - zasadne.


Pn cze 09, 2003 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Godot... protestanci nie sa sekta :) pomimo roznic, ktore nas dziela :)
Temat o sektach (moze nie znalazles, skoro piszesz pierwszy raz) jest w dziale Kosciol... Pozdrowienia... i witaj :)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt cze 10, 2003 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Godot temat Sekta jest osobnym tematem, Jeżeli znasz definicje Sekty to powinieneś wiedzieć ze sie do niektórych tego określenia nieużywa. Faktem jest że Protestanci mają korzenie młodsze niż Katolicy ale Katolicy też są odłamem.


Wt cze 10, 2003 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Pharisee? Co to znaczy, ze katolicy sa odlamem?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt cze 10, 2003 9:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL