Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 9:56



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
 Forum tradycjonalistów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 31, 2005 9:22
Posty: 40
Post Forum tradycjonalistów
Posty wydzielone z tematu:
viewtopic.php?t=2291&start=135&postdays=0&postorder=asc&highlight=
baranek


Belizariusz napisał(a):
Wszystkim zainteresowanym polecam przejrzenie forum fidelitas....i dokładnemu wczytaniu sie w tamte dyskusje.....TAM nie ma dyskusji, tam jest popdany artykuł (w czym prym wodzi pjo), a nastepnie sa szyderstwa i wyśmiewanie innych.

Podam jeden z przykładów:
http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php ... sc&start=0

Zaczęło sie od artykułu na temat Komunii Sw..a skończyło na komentowaniu biustów kobiet ze zdjęć.....no cóz tu dalej mówić [...] totalna poracha, zero merytoryki, same slogany i populizm rodem z sekt.

Ci ludzie poza wklejaniem tekstów i zdjęć znalezionych w necie...nie sa w stanie dyskutować....

Coraz więcej pojawia sie ich tutaj na tym forum. Z poczatku myslałem ze jest sens dyskutowania...ale teraz coraz bardziej w to wątpie. [...] Wbrew wszelkim nadziejom....papież Benedykt XVI jest człowiekiem o wielkiej inteligencji, a wy usilnie robicie z niego matoła. Coś mi się wydaje, ze to sie skonczy tak jak z Janem Pawłem II.....ogromna troska ze strony papieża zaginie w momencie zderzenia z [...] schizmatyków.



"W miare postepu budownictwa posoborowego, walka klasowa zaostrza sie" powiedzial ktos kiedys trawestujac powiedzenie klasyka.

Czasami wpadam na forum Fidelitas by poczytac tatejsze dyskusje, sam napisalem moze ze 2 posty. Istotnie, mozna ulec wrazeniu ze tamtejsi bywalcy nieco wyzlosliwaja sie, z drugiej jednak strony - przytaczane przez nich zdjecia, cytaty i wypowiedzi dotycza spraw, ktore WYDARZYLY SIE NAPRAWDE. To nie sa fotomontarze, ani falszywki - mam na mysli "Msze Techno", "Duszpasterstwa Geyow i Lesbijek", propozycje Kobiet-Spowiedniczek, rozne profanacje, itp. Te rzeczy zaistnialy rzeczywiscie, ba - ich uczestnicy sami prezentuja, czesto z duma, fotografie je przedstawiajace! Czy mozna winic herolda, ktory przynosi zle wiadomosci?

Jak powiedzial inny klasyk "Stlucz pan termometr, a goraczka minie!"


Pt wrz 30, 2005 21:08
Zobacz profil
Post 
MarianX napisał(a):
To nie sa fotomontaze, ani falszywki - mam na mysli "Msze Techno", "Duszpasterstwa Geyow i Lesbijek", propozycje Kobiet-Spowiedniczek, rozne profanacje, itp. Te rzeczy zaistnialy rzeczywiscie


Eee tam, pan Be-lizariusz ma na ten temat zdanie odrębne :) Nie ukrywam, że siedzę po nocach, preparuję te wszystkie zdjęcia, po czem włamuję się na amerykańskie serwery kurii i parafii i je tam umieszczam :))


Pt wrz 30, 2005 21:21
Post 
pjo

[...]

Nigdzie nie napisałem, że wszystko co tam jest umieszczone to fotomontaż...chociaż i takie się tam znajdzie.
Głównie mi chodzi o sosób komentowania. Zero merytoryki, same paszkwile i oszczerstwa w dodatku kpiny.
Nie mówiac juz o tym jaki macie stosunek do wszystkiego co nie jest zwiazane z tradycja.
Dla was istnieje tylko to co przed SWII.....problem w tym, ze wyrośliscie z nieposłuszeństwa nielicznej garstki ludzi, którzy przeciwstawili sie całemu Kościołowi.....kpinami chcecie kogos przyciągnąć?

W taki sposób niestety postepuja głownie sekty. Może i Lefebvre chciał dobrze.....ale z takimi "nastepcami" jak WY.....to raczej szans nie ma żadnych.


[...] - jo_tka


So paź 01, 2005 12:28

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Na forum są nie tylko zwolennicy Bractwa św. Piusa X. Rownież i normalni tradycjonaliści, którzy nie odrzucają SWII, a wręcz przeciwnie - chcieliby, aby jego postanowienia wreszcie wprowadzono w zycie - odnoscie np. sztuki sakralnej (zanikła), śpeiwu gregoriańskiego (zanikł), łaciny (zanikła).

W Toruniu mam tylko 1 raz w miesiącu Mszę po łacinie! A SWII się na ten temat zupełnie inaczej wypowiadał!

_________________
Dominik Jan Domin


Pt paź 07, 2005 14:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL