Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 17:41



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Wybory Parlamentarne 2011 
Autor Wiadomość
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
że osobiście "czuwał"

Kwiatku zlituj się.
W przepisach prawa obowiązują jakieś reguły.
Komisja nie skończyła swojego postępowania, nie postawiono żadnych zarzutów prokuratorskich, nie zapadał prawomocny wyrok co Ci nie przeszkadza stawiać konkretne, końcowe tezy o winie.
TY się nie kieruj uczuciami i przeczuciami tylko faktami.
Rozmawiamy tutaj o faktach a nie o hipotezach.
Gdybyśmy przerzucali się hipotezami to trzeba by uznać że JK zabił Blidę a Tusk wszystkich pasażerów tutka.
Czy tak ma wyglądać ta dyskusja?


So sty 22, 2011 10:29
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Jak na razie tam gdzie mowa o odpowiedzialności politycznej a także o ogólnej, ty nieomal jak Donald Tusk, ciągle krzyczysz o jakichś zarzutach bezpośrednich. Raczej wszyscy są przekonani, ze Kaczyński ani Ziobro osobiście nie strzelali do ś.p. Pani Blidy i nie o to chodzi, więc nie odwracaj kota ogonem.

Jak trudne są to sprawy wystarczy przeczytać ten artykuł. Pokrzykiwanie na ludzi by się uciszyli i zapomnieli o tym, że Pani Blida nie żyje może się źle skończyć. Krew zabitych, nie uszanowanych prawdą o ich śmierci woła spod ziemi.

Cytuj:
Blida zginęła 27 kwietnia 2007 r. od postrzału ze swojego pistoletu, gdy rano wkroczyło do jej domu ABW z nakazem zatrzymania.

Teraz sęk w tym, że wymienione wyżej osoby pamiętają naradę u premiera inaczej. Kaczmarek i Kornatowski twierdzą, że Ziobro, a potem Święczkowski (z notatek) referowali premierowi sprawę Blidy, i zapewnili, że pozwoli rozbić "lewicowy układ".

Ziobro i Święczkowski twierdzą, że o Blidzie na naradzie w ogóle nie było mowy.

A co o tej naradzie mówił Kaczyński? W łódzkiej prokuraturze przyznał, że była taka narada, że referowano mu (nie wykluczał, że Ziobro), że Blida może być zatrzymana, więc sugerował, by nie zakuwać jej w kajdanki i nie wyprowadzać w ten sposób z domu.

A co Kaczyński zeznał wczoraj? Kilka razy zasłaniał się niepamięcią. Nie był pewien, podczas której z narad mówił o kajdankach dla Blidy, sugerował, że mógł to powiedzieć na boku Święczkowskiemu. Był natomiast pewien, że sprawy Blidy nie referował Ziobro, bo o niej wspomniano tylko marginalnie. A narada była poświęcona sprawie Kornatowskiego i jego udziału w wyjaśnianiu okoliczności śmierci działacza opozycji w PRL.


Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,8189313,Kacz ... mieci.html

I żeby było jeszcze mniej przyjemnie zwolennikom PIS, przypomnę, że tzw. lewicowy układ, jeśli w ogóle coś takiego było, to na pewno nie obejmowało właśnie Pani Barbary Blidy, która w dniu śmierci nie była ani Posłanką, ani członkinią żadnej Partii, w szczególności SLD.
Była osobą prywatną.

Osoby, które Premierowi Kaczyńskiemu przedstawiali Panią Blidę jako członkinię jakiegoś rzekomego układu i aferzystkę mafii węglowej - najnormalniej w świecie bezczelnie kłamały.
Ewentualnie były chore psychicznie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Ostatnio edytowano So sty 22, 2011 10:47 przez maly_kwiatek, łącznie edytowano 1 raz



So sty 22, 2011 10:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
Wskaż mi tekst gdzie jest sądownie stwierdzone iż za tą śmierć odpowiedzialny jest Kaczyński i Ziobro.

Tutaj ktorys z "madry" napisal, ze taksowkarz PO zamordowal PiSowca tylko ze wzgledu na wlasna przynaleznosc partyjna. Temu baranowi przepusciles, jemu sadownictwa pod nos nie podtykales. Kto to byl wlasciwie, bo nie pamietam?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So sty 22, 2011 10:46
Zobacz profil
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Kwiatek napisał:
Cytuj:
Raczej wszyscy są przekonani, ze Kaczyński ani Ziobro osobiście nie strzelali do ś.p. Pani Blidy i nie o to chodzi, więc nie odwracaj kota ogonem.

Nie odwracam kota ogonem ponieważ nie twierdzę iż oskarżasz ich o bezpośredni mord.
Chodzi tu o sprawstwo kierownicze lub polecające gdzie też nie mamy tutaj żadnych zarzutów.

Dural:
Cytuj:
Tutaj ktorys z "madry" napisal, ze taksowkarz PO zamordowal PiSowca tylko ze wzgledu na wlasna przynaleznosc partyjna.

Oczywista bzdura.
Tak na prawdę to nie wiemy czym się kierował.


So sty 22, 2011 10:53
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
osiris napisał(a):
Kwiatek napisał:
Cytuj:
Raczej wszyscy są przekonani, ze Kaczyński ani Ziobro osobiście nie strzelali do ś.p. Pani Blidy i nie o to chodzi, więc nie odwracaj kota ogonem.

Nie odwracam kota ogonem ponieważ nie twierdzę iż oskarżasz ich o bezpośredni mord.
Chodzi tu o sprawstwo kierownicze lub polecające gdzie też nie mamy tutaj żadnych zarzutów.



No więc jeszcze raz, kawę na ławę.
Gdyby Polska była Polską, a nie Bumbumstanem, to Pani ś.p. Barbara Blida, ani ja, ani żaden przyzwoity obywatel, nie byłby obudzony nad ranem po to, by na oczach sąsiadów i rodziny sterroryzowanego i skutego w kajdany zawlec do su.. policyjnej i wywieźć w nieznanym kierunku. Kręcąc przy okazji film dla telewizji publicznej, która zupełnie przypadkowo tam się znalazła, prawda?
Jeśli resort miał pytania do Pani Blidy w konkretnej sprawie, to mógł ja wezwać do złożenia wyjaśnień.

I nie chodzi tu o to, że ktokolwiek świadomie zabił ś.p. Panią Blidę, tylko o terror urządzony w trakcie zatrzymania, w wyniku którego Pani Posłanka zginęła tragicznie.

Osiris, nie odwracaj kota ogonem.
Morderstwa z premedytacją, o ile wiem, nikt nie zarzucał, jak na razie nikomu.
Pierwszy raz słyszę o tym od Ciebie osiris. Nie można go oczywiście wykluczyć na tym etapie śledztwa. Tak samo jak nie można wykluczyć czyjegoś świadomego zamachu na pasażerów samolotu TU 154M w Smoleńsku (choćby tych, którzy przeżyli katastrofę).

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So sty 22, 2011 11:10
Zobacz profil
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Niewątpliwe śmierć Blidy obarcza w jakiś sposób rząd Kaczyńskiego, tylko trzeba w uczciwym śledztwie stwierdzić w jakim stopniu, bo może okazać się że dupowaty funkcjonariusz popełnił szkolny błąd i wtedy jego bezpośredni przełożeni też odpowiadają ale nie aż do samego Premiera włącznie.
Podobnie jest z katastrofą gdzie bezpośrednio nie winię za to Tuska.
Odpowiedzialność gdzieś się zaczyna i gdzieś się kończy.
Te granice musi wyznaczyć sąd, bo nie same przepisy ani tym bardziej prokuratorzy który są wyłącznie od stawiania zarzutów i wnioskowania..


So sty 22, 2011 11:16
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
osiris napisał(a):
Niewątpliwe śmierć Blidy obarcza w jakiś sposób rząd Kaczyńskiego, tylko trzeba w uczciwym śledztwie stwierdzić w jakim stopniu, bo może okazać się że (censored) funkcjonariusz popełnił szkolny błąd i wtedy jego bezpośredni przełożeni też odpowiadają ale nie aż do samego Premiera włącznie.
Podobnie jest z katastrofą gdzie bezpośrednio nie winię za to Tuska.
Odpowiedzialność gdzieś się zaczyna i gdzieś się kończy.
Te granice musi wyznaczyć sąd, bo nie same przepisy ani tym bardziej prokuratorzy który są wyłącznie od stawiania zarzutów i wnioskowania..



Co do samej sprawy śmierci Pani Blidy, warto bardzo dobrze monitorować, co w sprawie się dzieje, gdzie są prokuratorzy i wszyscy inni funkcjonariusze państwowi i mundurowi odpowiedzialni za zatrzymanie byłej Posłanki. Czy są zdrowi i czy nie maja depresji, która by podpowiadała samobójcze myśli. Po zabójstwie ś.p. Pana Olewnika i po tym co oglądamy w tej sprawie od blisko 10 lat, wszystkiego się można spodziewać.

A ponieważ temat jest o wyborach parlamentarnych 2011, to trzeba porozmawiać o odpowiedzialności politycznej partii rządzących w trakcie obu podkreślonych wyżej zdarzeń, bo ta ponad wszelka wątpliwość istnieje w obu przypadkach.
Sądy będą jeszcze może kilkadziesiąt lat walczyły z tymi sprawami i odpowiedzialnością konkretną i bezpośrednią za te tragedie. Wybory są za kilka miesięcy. I wyborcy powinni te sprawy przemyśleć.

Ja jestem za Panią Kluzik - Rostkowską, a zwłaszcza za Panią Elżbietą Jakubiak, bo wiadomo na pewno, że żadna z pań nikogo nie zabiła i do niczyjej śmierci pośrednio się nie przyczyniła.
Byłbym szczęśliwy, gdyby moja ulubiona posłanka i kandydatka na przyszłą Premier, Pani Beata Kempa dołączyła do wyżej wymienionych. Wtedy z przyjemnością z zamkniętymi oczami oddałbym głos na partię Pani Kluzik - Rostkowskiej. :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So sty 22, 2011 11:24
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
(choćby tych, którzy przeżyli katastrofę)

Mnie w to prosze nie mieszac. Nie mam nic wspolnego. Ale rzeczywiscie poszlaki wskazuja na inna osobe. Lokajem nie jest (wiadomo, lokaj nigdy nie morduje), ale reprezentantem, a ci mordowac moga. Powod; pieniadze i wladza.
Chodzi o pana Dubienieckiego, ateiste, wiec z krwiozerczymi zapedami. Na zaproponowane odszkodowanie w postaci TIRa pomidorow (w oparciu o relacje Gity2), odpowiedzial; "To za malo". Jemu chodzi o "prawdziwa" kase, a ze tesc sie nie ubezpieczyl na okreslona sume jak powinien? No to ta kasa moze byc duza, ograniczenie przeciez nie istnieje!
Poza tym wlasnie jego typuje na nastepnego polityka Wysokiej Klasy, ktorym byc nie mogl za zycia L.Kaczynskiego. Miejsce bylo zajete.

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So sty 22, 2011 11:44
Zobacz profil
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
a ze tesc sie nie ubezpieczyl na okreslona sume jak powinien?

Z tego co wiem to tylko on został ubezpieczony na ten lot, więc chyba masz nieświeże wiadomości.


So sty 22, 2011 11:56
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
Z tego co wiem to tylko on został ubezpieczony na ten lot, więc chyba masz nieświeże wiadomości.

Oczywiście za naszą kasę.
A ten uzurpator Komorowski zrezygnował z ubezpieczenia z państwowych funduszy, poprzestał na indywidualnym ubezpieczeniu......złośliwe toto......


So sty 22, 2011 12:04
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Tu wiadomosci nie mam zadnych. Chodzi o jakiej standartowe odszkodowanie? To czemu "za malo". Jesli wiesz wiecej, napisz. To moze byc ciekawe w karierze wschodzacej gwiazdy, ta walka o prawde.
Bedziesz glosowal na Duba w razie czego? :)

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


So sty 22, 2011 12:04
Zobacz profil
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Cytuj:
To czemu "za malo". Jesli wiesz wiecej, napisz.

Nie mam pojęcia czy to za mało czy za dużo więc staram się na ten temat kategorycznie nie wypowiadać.
Za to na TVN24 (byłem tam dosłownie chwile i co za traf) dziennikarz czytał komentarze widzów.
Jeden "mądry" spytał się dlaczego ofiary wypadku busa nie dostana takiego samego odszkodowania?
A druga mądra chciała żeby za te pieniądze odbudowano wały przeciwpowodziowe.
A ja mam propozycje żeby nadmiar urzędników zwolnić i będzie kilka miliardów na odbudowę wałów a nie kilkadziesiąt milinów i jeszcze gratisowo wypłaci się odszkodowania rodzinom ofiar tamtych w busie tylko nie wiem na jakiej podstawie prawnej.


So sty 22, 2011 12:06
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Spieracie się ze sobą – zwolennicy PO ze zwolennikami PiS.
Niespełnione obietnice Tuska czy niespełnione obietnice Kaczyńskiego.
Co to za różnica?

Czy Wy naprawde uważacie że ktoś zajmuje sie polityką z myślą o innych, o tym by im pomóc, zrobić cos dla nich…?
Tam ida ludzie żądni władzy, pozycji , zaszczytów, o wybujałej ambicji.

Zarówno Tuski i Schetyny jak i Kempy, Kaczory maja was w głębokim poważaniu.
Polityk nie myśli o wyborcach tylko o wyborach.
Wy macie tylko wrzucić kartę do urny i bić brawo.

Cóż, możecie spierać się dalej, tylko kogo to obchodzi.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


So sty 22, 2011 14:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Angella_S napisał(a):
Czy Wy naprawde uważacie że ktoś zajmuje sie polityką z myślą o innych, o tym by im pomóc, zrobić cos dla nich…?


Angella_S,
hop na listę wyborczą z deklaracją, że ty pro publico bono.
Zaraz Cie poprę.
Tylko nie omieszkaj zebrać odpowiednią ilość podpisów dla utworzonej przez siebie partii, bo jak nie to przepadliśmy.

A Pani Kempa o mnie dba, robi dla mnie zawsze prasówkę z tego co robiła jako posłanka i prezentuje w Radiu Maryja.
Pani Jakubiak też o mnie zadbała tak, ze Premier Tusk na baczność rozmawiał tylko z nią zapominając, ze istnieje jakiś PIS i Kaczyński...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So sty 22, 2011 14:15
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Wybory Parlamentarne 2011
Lepiej nie, bo a nóz sie uda.
I co wtedy?
Cztery lata spędzone w cyrku na Wiejskiej nie mogą ujść bez uszczerbku na zdrowiu psychicznym.
Poza tym towarzystwo szaleńców jak Macierewicz czy ludzi bez honoru jak Dorn raczej nie dla mnie.

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


So sty 22, 2011 14:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL