Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 8:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 94  Następna strona
 Krzyż pod pałacem prezydenckim. 
Autor Wiadomość
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
piok333 napisał(a):
osiris napisał(a):
Elektorat PO chce chyba siebie wykreować na rasę panów a ich adwersarzy na grupę podludzi którzy nie potrafią posługiwać się komputerem

Interesująca uwaga... Oby nie okazała się trafnym proroctwem... :|

Spokojnie.
To tylko konstatacja a nie proroctwo.
Próba wykreowania to tworzenie wirtualnej rzeczywistości nie mającej pokrycia w faktach.
Uszy do góry!!! ;)
PO tworzy Matrix który się w odpowiednim momencie zawali.
Na razie większość żyje w iluzji stworzonej przez piarowców PO, ale kłamstwo ma zawsze kres.


N sie 22, 2010 10:45
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Mnie ciarki przechodzą po plecach i niższych częściach ciała jak czytam Twoje posty.

O homoseksualizmie jest juz temat w "Wiara i Prawda", nie powielaj. Lepiej badz kolezenski i podeslij maly scripcik w Pythonie na przegranie tabeli ze strony zawierajacej jscript. Bede bardzo wdzieczny. :)
Masz szczescie, ze piok33 z jednej strony kontroluje forum z drugiej tlumaczy na polski pioseneke Wessela, to i przegapil upomniec Cie, ze piszesz nie na temat. Inaczej reprymenta. :D

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


N sie 22, 2010 11:01
Zobacz profil
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Lepiej badz kolezenski i podeslij maly scripcik w Pythonie na przegranie tabeli ze strony zawierajacej jscript.

Aż tak zaawansowany nie jestem. ;)
Klecę na własny użytek strony w HTML-u.


N sie 22, 2010 11:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
osiris napisał(a):
PO tworzy Matrix który się w odpowiednim momencie zawali.

Do rozwalania Matrixa potrzebny jest Neo, który pójdzie za króliczkiem i połknie właściwą pigułkę. Jarek jakoś mi do tej roli nie pasuje ;)

Czyżby krzyż smoleński miał w ostatecznym rozrachunku dziejowym okazać się taką "pigułką"...? 8)

Dural napisał(a):
przegapil upomniec Cie, ze piszesz nie na temat

To prawda. Przegapiłem. Ale na szczęście mnie wyręczyłeś, więc już nie muszę upominać :) Dzięki :-D

Upominam zwykle tych, którzy odchodzą od tematu w polemikach z moją osobą - w końcu nie jestem modem, ani adminem czyli nie mam obowiązku obserwować wszystkich wypowiedzi - więc dobrze, że zatroszczyłeś się o to samo w polemice osirisa z Twoją osobą ;)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


N sie 22, 2010 11:40
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Piok333, a jakby zareagowala Twoja partia, gdyby podobne wydarzenie mialo miejsce za waszych rzadow? Z tym, ze chodziloby nie o krzyz, a o gwiazde komunistow?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


N sie 22, 2010 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Dural napisał(a):
jakby zareagowala

Niestety, nie jestem specjalistą od gdybologii ;)

Dural napisał(a):
Twoja partia

Jaką partię masz na myśli? :)

***********

Wracając do krzyża smoleńskiego. Słusznie dziś powiedział kardynał Dziwisz:

Cytuj:
Oni sami [harcerze] chcą, aby ten ich krzyż nie dzielił, ale jednoczył Polaków na modlitwie w kościele św. Anny za ofiary smoleńskiej tragedii i w modlitwie za ojczyznę. Ufamy, że tak się stanie, za przyczyną harcerzy. A krzyż będzie doznawał należnej mu czci, a ludzie, którzy go bronią, z pobudek wiary, będą uszanowani.

Źródło: kard. Dziwisz podczas dzisiejszej homilii.

... słusznie powiedział Kardynał, bo tych, którzy bronią krzyża z pobudek wiary, nie szanuje się dziś w kraju. O nie... :(

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


N sie 22, 2010 13:18
Zobacz profil
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
... słusznie powiedział Kardynał, bo tych, którzy bronią krzyża z pobudek wiary, nie szanuje się dziś w kraju. O nie...

Bo pod pałacem nie bronią go z pobudek wiary, ale z powodów politycznych.


N sie 22, 2010 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
mauger napisał(a):
Bo pod pałacem nie bronią go z pobudek wiary, ale z powodów politycznych.

Kontrowersyjna teza.

Uważam, że ci, którzy go bronili, uważali w większości inaczej. Tylko wątpię, by ktoś ich wtedy rzeczowo zapytał: "bronicie krzyża bardziej z pobudek politycznych, czy z pobudek religijnych?". Łatwiej było ich powierzchownie ocenić niż wsłuchać się w ich słowa i postawy...

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Ostatnio edytowano N sie 22, 2010 13:53 przez piok333, łącznie edytowano 1 raz



N sie 22, 2010 13:47
Zobacz profil
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Sądzę, że ci, którzy go bronią, uważają w większości inaczej.

Czyli domaganie się wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim jest bezpośrednio powiązane z wiarą katolicką?


N sie 22, 2010 13:52
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
mauger napisał(a):
Czyli domaganie się wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim jest bezpośrednio powiązane z wiarą katolicką?

Tak - dla katolików, którzy wpisali śp. L. Kaczyńskiego do panteonu świętych patronów Polski.


N sie 22, 2010 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
wpisali śp. L. Kaczyńskiego do panteonu świętych

Klasyczny sofizmat rozszerzenia.

Cytuj:
Czyli domaganie się wybudowania pomnika Lecha Kaczyńskiego przed Pałacem Prezydenckim jest bezpośrednio powiązane z wiarą katolicką?

Przesadne uproszczenie. Pozostaję przy swoim zdaniu, że motywy kierujące tymi ludźmi są oceniane zbyt powierzchownie. I zazwyczaj krzywdząco względem nich. Podpisuję się pod słowami kard. Dziwisza, który bierze tych ludzi (a przynajmniej znaczną ich część) w obronę słowami Ufamy, że [...] ludzie, którzy go bronią, z pobudek wiary, będą uszanowani.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Ostatnio edytowano N sie 22, 2010 14:08 przez piok333, łącznie edytowano 1 raz



N sie 22, 2010 13:59
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Jaką partię masz na myśli? :)

Jako osiris, Waffen-SS.
Jako Dural, Polska Partie Narodowa, chocby.

Trudno dotrzec do waszych glow. Myslicie, ze postawienie narodu przed faktem dokonanym musi owocowac zwyciestwem? Wybudowac samowolnie krzyz (to juz budowa z kartkami wstazkami i kupa odpadow dokola) i ma byc, bo stoi? Taktu to ja od was nie wymagam, jednak troche samokrytyki chyba moge?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


N sie 22, 2010 14:07
Zobacz profil
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Pozostaję przy swoim zdaniu, że motywy kierujące tymi ludźmi są oceniane zbyt powierzchownie. I zazwyczaj krzywdząco względem nich.

To może przybliż nam te motywy abyśmy więcej tych ludzi powierzchownie i krzywdząco nie oceniali. Szczególnie interesuje mnie jakie to pobudki religijne nakazują wyzywać księży, chcących przenieść krzyż do kościoła od „judaszy w sutannach”?


N sie 22, 2010 14:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Dural napisał(a):
Trudno dotrzec do waszych glow.

Moja głowa to moja sprawa. Nie Twoja :-D

Dural napisał(a):
ma byc, bo stoi?

Jak dla mnie MOŻE tam być. Chociaż uważam, że w obecnej sytuacji lepiej, żeby trafił do kościoła św. Anny. Jednak krzyż przed pałacem mi nie przeszkadza, a i Konstytucja gwarantuje swobodę wyrażania przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych w życiu publicznym (Art. 25. pkt 2.). A komu ów krzyż przeszkadza, to widać gołym okiem...

Cytuj:
To może przybliż nam te motywy abyśmy więcej tych ludzi powierzchownie i krzywdząco nie oceniali.

W tej kwestii także się wypowiedziałem:

Cytuj:
wątpię, by ktoś ich wtedy rzeczowo zapytał: "bronicie krzyża bardziej z pobudek politycznych, czy z pobudek religijnych?"

Przez słowo "ktoś" rozumiem większość ich przeciwników, jak i zwolenników. Dlatego jestem najbardziej skłonny do większej powściągliwości i nie zgadzam się na uproszczone stwierdzenia.

Swoją opinię - ci, którzy go bronili, uważali w większości inaczej - przedstawiam jako własny sąd, a nie jako fakt. I nie roszczę sobie pretensji do nieomylnej znajomości całej prawdy o motywach obrońców krzyża. Myślę, że Ty także jej nie znasz. Nierozsądnie jest więc przesądzać z góry, że na pewno jest tak, jak dyktuje powierzchowna ocena. Bądź jak sugestywnie imputują niektóre media. I dlatego opowiadam się ponownie po stronie, którą zdaje się (jak sądzę) zajmować kard. Dziwisz:

Cytuj:
Podpisuję się pod słowami kard. Dziwisza, który bierze tych ludzi (a przynajmniej znaczną ich część) w obronę, słowami Ufamy, że [...] ludzie, którzy go bronią, z pobudek wiary, będą uszanowani.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


N sie 22, 2010 14:30
Zobacz profil
Post Re: Krzyż pod pałacem prezydenckim.
Cytuj:
Swoją opinię - ci, którzy go bronili, uważali w większości inaczej - przedstawiam jako własny sąd, a nie jako fakt. I nie roszczę sobie pretensji do nieomylnej znajomości całej prawdy o motywach obrońców krzyża. Myślę, że Ty także jej nie znasz. Nierozsądnie jest więc przesądzać z góry, że na pewno jest tak, jak dyktuje powierzchowna ocena.

Czyli przyznajesz, że nie znasz za bardzo motywów, jakimi kierują się ”obrońcy krzyża”, ale za to wiesz na pewno, że krytyka tych motywów (których nie znasz) jest powierzchowna i krzywdząca. No cóż, przyjąłem do wiadomości twoje stanowisko.


N sie 22, 2010 15:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1396 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 94  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL