Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 05, 2024 11:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
 Których wykonawców nie powinien słuchać katolik? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Bo jak ktoś już tu napisał(czytać mam nadzieje umiesz)- metal to w sporej części muzyka mająca dawać energie i "kopa" do codziennego życia- gdy po 10 godzinach wykładów wracam zmęczony do domu nie puszczam muzyki klasycznej. Dlaczego? Bo zasne, a mam jeszcze kilka godzin pracy przed sobą, więc potrzebuje energii- kawa+metal i mogę funkcjonować.
Zresztą traktujesz metal całościowo, krzywdząco uogólniasz(pomijając fakt, że człowiek inteligentny nie uogólnia). Jest wiele wspaniałych i spokojnych ballad metalowych- choćby Guardiani del Destino, Lamento Eroico czy na pewno każdemu znane Nothing else matter. To utwory zespołów metalowych. A zgadywać mogę z dużym prawdopodobieństwem, że ludzie, któży piszą coś takiego:
Cytuj:
Obawiam sie, ze jakby puscili np. metal to dziecko baloby sie wyjsc na swiat.

W życiu ich nie słyszeli- więc jednym słowem nie mają kompetencji wypoiwadać się o tym.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lis 21, 2006 16:38
Zobacz profil
Post 
A, pierwsza rzecz, jak rozmawiasz to nie ponizaj bo wtedy rozmowa nie ma sensu, oraz posrednio ublizasz sobie.

A co powiesz na to, ze w "muzyce metalowej rzadko pojawiają się inne skale, metrum inne niż 4/4 nie mówiąc już o innym podziale niż 12-tonowy. Instrumentarium sprowadza się do efektów elektronicznych. Całkowity dyletantyzm dotyczy natomiast takich sfer jak język symboliki muzycznej, konotacje historyczne i kulturowe, coś co jest nieodzowne do wykształcenia muzycznego. Nieliczni muzycy metalowi którzy trochę na ten temat widzą popełniają błąd świadomie się od tej wiedzy odcinając".

Jednym slowem, muzyka ta nie jest wysokich lotow.
Mozesz jej sluchac, nikt tego nie kwestionuje bo nie jest to tematem watku.

Jezeli chodzi o muzyke klasyczna, to jej kompozytorzy tworzyli muzykę o pewnym przesłaniu. Było tam przesłanie piękna, życia, dobrej energii. Metal to tego przeciwność.


Wt lis 21, 2006 16:51

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2005 7:45
Posty: 27
Post 
Cytuj:
Ks. A. Zwolinski wszytko o czym pisze w tymartykule podpiera argumentami.
A Wasze slowa sa puste, dlatego nieprawdziwe.


Oczywiście... nasze słowa są puste bo kłócą się z Twoimi poglądami, natomiast słowa jakiegoś fanatyka to święta racja...taaa. Szkoda, tylko że w przytoczonym tekście nie widzę żadnych argumentów... no może poza jednym: "Bo tak!". No ale przecież szatan mnie omamił.

Cytuj:
Muzyka klasyczna nie jest agresywna, nie wywoluje w psychice czlowieka zlych emocji i rozdraznienia.


Jak już napisałem wcześniej słucham tych "szatanistów" od jakiegoś czasu i nigdy nie odczuwałem złych emocji (złości, chęci zabijania, rozdrażnienia... cokolwiek) które byłyby bezpośrednio spowodowane tą, a nie
inną muzyką. Ale Ty oczywiście wiesz lepiej, przecież tak dobrze ją znasz.

_________________
The seed of ignorance is born, thou shalt not think... thou shalt conform...


Wt lis 21, 2006 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Cytuj:
Jednym slowem, muzyka ta nie jest wysokich lotow.

I to podsumowuje wiedze na temat metalu Twoją, jak i autorów textów, które wklejasz- czyli zerową. Tak się składa, że znam zespoły metalowe, których muzycy kończyli szkoły muzyczne, których wokaliści śpiewają w operach, którzy do tworzenia swojej muzyki metalowej zaciągają do pracy chóry, orkiestry symfoniczne...

Cytuj:
Jezeli chodzi o muzyke klasyczna, to jej kompozytorzy tworzyli muzykę o pewnym przesłaniu. Było tam przesłanie piękna, życia, dobrej energii. Metal to tego przeciwność.

I kolejny błąd. W wielu tekstach metalowych też jest przesłanie piękna, życia, dobrej energii. Niestety, niezależnie od mojego poniżania sama z siebie robisz pośmiewisko pisząc takie rzeczy.
Powiedz więc szczerze- ile płyt metalowych w życiu słyszałaś? Ile tekstów przeczytałaś? Ile postaw muzyków, czasem tworzących pod wpływem np. raka chcąc dać siłę innym zmagającym się z tą chorobą, poznałaś? Ile subgatunków przerobiłaś? Zapewne mało, jeśli wogóle, a co za tym idzie to jakie masz kwalifikacje, żeby móc się na ten temat wypowiadać? Otóż żadne.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lis 21, 2006 17:10
Zobacz profil
Post 
Podstawa w dyskusji jest kultura wypowiedzi.
Prosze wiec nie wyzywac od "fanatykow" osob, ktore maja inne zdanie.
Proponuje tez zapoznanie sie ze znaczeniem tego slowa.

A. odpowiadam szczerze na Twoje pytanie, skonczylam srednia szkole muzyczna, i wiem czym jest metal (rowniez za sprawa mojego "szalonego" kuzyna).


Wt lis 21, 2006 17:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Nie pytałem jaką szkołe kończyłaś- bo nie obchodzi mnie to.
Tak więc nie odpowiedziałaś na moje pytanie.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lis 21, 2006 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Lucyna napisał(a):
A co powiesz na to, ze w "muzyce metalowej rzadko pojawiają się inne skale, metrum inne niż 4/4 nie mówiąc już o innym podziale niż 12-tonowy. Instrumentarium sprowadza się do efektów elektronicznych. Całkowity dyletantyzm dotyczy natomiast takich sfer jak język symboliki muzycznej, konotacje historyczne i kulturowe, coś co jest nieodzowne do wykształcenia muzycznego. Nieliczni muzycy metalowi którzy trochę na ten temat widzą popełniają błąd świadomie się od tej wiedzy odcinając".

Jednym slowem, muzyka ta nie jest wysokich lotow.
Mozesz jej sluchac, nikt tego nie kwestionuje bo nie jest to tematem watku.

Jezeli chodzi o muzyke klasyczna, to jej kompozytorzy tworzyli muzykę o pewnym przesłaniu. Było tam przesłanie piękna, życia, dobrej energii. Metal to tego przeciwność.

Powiem jako muzyk - osoba którą cytujesz nie ma pojęcia o muzyce. Ona się ośmiesza i każdego kto ją cytuje.

Owszem, metal zrodził się z punku - ideologicznej muzyki buntu, jednak bardzo szybko wyewoluował - aktualnie (od kilkunastu lat) jest to muzyka najbliższa muzyce klasycznej i jako jedna z jedynych jest jej wspólna duchem. Ja studiowałem (materiały wyższej szkoły muzycznej) zasady harmonii i melodyki klasycznej jedynie z chęci grania dobrego metalu. Muzyka klasyczna i metal są moimi ulubionymi gatunkami - ze względu na ich podobieństwo i uzupełnianie się. To dzięki metalowi grałem Bacha, Mendelsona czy Vivaldiego. Grałem klasykę jako metal - ponieważ sporo klasyki zaaranżowana na przesterowane gitary elektryczne to wspaniałe utwory metalowe. Metal ma kilkaset lat, tylko wcześniej nazywał się muzyką klasyczną...

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt lis 21, 2006 17:50
Zobacz profil
Post 
filippiarz, dlaczego mam wierzyc wlasnie Twoim slowom?
Teorie muzyki tez mialam w szkole, i mam inne zdanie na ten temat.
Zreszta to obiega od tematu.
Wybacz ale nie uwazam aby metal i klasyczna muzyka uzupelnialy sie.


Wt lis 21, 2006 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
(Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie)
Otóż wcale nie odbiega- pokazuje rzecz ważną i powszechną. A nawet kilka rzeczy.
Po pierwsze- większość fanów metalu przy okazji jest fanami muzyki klasycznej. I partie klasyczne faktycznie są przerabiane na gitare.
Cytuj:
filippiarz, dlaczego mam wierzyc wlasnie Twoim slowom?

A dlaczego mamy Twoim? Sądzę, że filippiarz jest wielokrotnie bardziej wiarygodny w tej materii od Ciebie. Jest przynajmniej w stanie zrobić coś więcej niż crtl+v.
No i kolejne pytanie dochodzi- uważasz, że się nie uzupełniają, a słyszałaś kiedykolwiek utwory metal+orkiestra symfoniczna/metal+chór/metal+orkiestra+chór?

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lis 21, 2006 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Lucyno, posłuchaj piosenki Therion "Via Nocturna", a zobaczysz jak wiele wspólnego maja metal i klasyka


Wt lis 21, 2006 18:09
Zobacz profil
Post 
Dlaczego jest zabroniona muzyka satanistyczna? To proste.Muzyka taka działa na podświadomość jak każda inna.Zapisane w podświadomości szkodliwe teksty (nieważne w jakim języku) wywołują szkodliwe myśli.Ponieważ muzyka jest głośna,jej dźwięki wnikają do ludzkiego umysłu i przekładają się na czyny np.agresja,dewastacja mienia,przeklinanie,odstępstwa od wiary i zezwierzęcenie obyczajów.Podświadomość takiej osoby po prostu chłonie zło.


Wt lis 21, 2006 18:13
Post 
A., nie licze albumow ktore sluchalam, Ty to trobisz.

Czy ja Wam bronie byc fanami metalu?
Wyrazilam moja opinie na jej temat i koniec.

Zreszta zmieniamy temat watku wiec nie ma to sensu.


Wt lis 21, 2006 18:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Nie rób z siebie mało inteligentnej- doskonale wiesz o co chodzi, a chodzi o to, że praktycznie nigdy nie słuchałaś metalu i tylko to chce ustalić- na jakim poziomie stoi Twoja wiarygodność w temacie tej muzykie. Opinie możesz mieć jaką chcesz- lubić, albo nie lubić. Ale wypowiadasz się też w innych kwestiach, często fałszywie i krzywdząco mówiąc o konkretnym gatunku muzycznym.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Wt lis 21, 2006 18:28
Zobacz profil
Post 
Oto kolejny serwis informacji o tym jakiej muzyki nie powinien sluchac kalotlik.
Tytul artykulu "Inwazja pseudokultury. Nie tylko „Dzieci z beczek”

Wiem, ze nie wszyscy maja ochote ten artykul przeczytac (potrafie to zrozumiec) ale prosze nie informowac o tym, bo sa tu na forum i tacy, ktorzy maja na to ochote, wiec dla nich podaje ten link.


http://www.prawy.pl/?dz=felietony&id=15102&subdz=11


Wt lis 21, 2006 18:34
Post 
Dziękuję Lucyno za artykuł.

Niestety świat się psuje,Europa też
co z tym dziś robimy
z jednej strony wszystko yes,yes,yes
a z drugiej totalny bałagan i zło się wkrada.[/quote]


Wt lis 21, 2006 19:00
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 525 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL