Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 12:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna strona
 Co Myslicie o Muzyce Metalowej ???? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Witam.

Nektariusz napisał(a):
Niech teraz ktoś powie, że (1) w metalu nie ma niczego negatywnego i (2) każdy chrześcijanin może go bez problemu słuchać :(


Oczywiście, że może. Pisząc takie rzeczy pokazujesz tylko, że tak naprawdę bardzo niewiele wiesz o muzyce metalowej... Polecam najpierw poszukać, posłuchać, a potem się w ten sposób wypowiadać... Przy czym jeśli byś wszedł troszkę głębiej, już byś tak raczej nie mówił... ;)

1) W każdej muzyce da się znaleźć coś negatywnego, podobnie wśród ludzi słuchających każdego typu muzyki znajdą się kretyni, przez których obraz całego środowiska może zostać wypaczony... Wśród ludzi słuchających muzyki metalowej ogólnie, jest ich niestety rzeczywiście dużo.
2) Każdy chrześcijanin może bez problemu słuchać muzyki metalowej. Choćby <A HREF="http://www.christianrocklyrics.com/narnia/livingwater.php">chrześcijańskiego metalu</A>. Problem pojawia się w przypadku muzyki black metalowej, ale jest to ułamek ogromnej całości i osobiście nie widzę żadnego problemu w omijaniu takiej muzyki, zwłaszcza, że w 99% <A HREF="http://www.ruthlessreviews.com/pics4/bm/bm11.jpg">jest kretyńska</A> i da się to łatwiutko zrobić.

Co do wcześniejszych wypowiedzi na tym forum - chciałbym dodać, że patrzenie na okładki czy na tytuły utworów w kontekście złe/dobre jest tutaj kompletnie bez sensu. To, że na okładce jest diabełek, wcale nie musi znaczyć, że zespół jest szatański i trzeba go tępić. Podobnie z tytułami. Szukanie na chybił trafił okładek w Internecie i wklejanie ich tutaj jest bez sensu - nie możecie wiedzieć na 100% co miał na myśli rysownik i kapela. Teoretycznie - obrazek z pokrwawionymi ciałami może być na przykład ilustracją do jednego z utworów, który pokazuje bezsens wojny. Szatan? Powodowanie agresji u słuchacza? :biggrin: A naprawdę podobnie bywa.

Nie można powiedzieć, że muzyka metalowa jest "dobra" albo "zła". Jest i taka, która jest "dobra" i taka, która jest "zła".
Pozdrawiam serdecznie.


N lut 20, 2005 13:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Tak, wypowiedź Teonobrosusa jest najlepszym świadectwem przeciwko muzyce metalowej. Niech teraz ktoś powie, że w metalu nie ma niczego negatywnego i każdy chrześcijanin może go bez problemu słuchać


ALeż wprost przeciwnie :D Wychodzi na to, że każdy chrześcijanin powinien słuchac tylko muzyki metalowej :D Przynajmniej z mojego punktu widzenia ... ;]


N lut 20, 2005 14:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Kiedyś już kontrolowano media, efekty nie były nadzwyczajne ...

Nie mówię o kontroli, ale sam wiesz, że mozna odpowiednio manipulowac spoleczeństwem pokazując co jest 'cool', a co jest 'be'.

Cytuj:
Media dają ludziom dokładnie to czego Ci pragną

Dlaczego zatem nie pokusic się, by podać im coś bardziej... kulturalnego i wmowić im, że to jest to, czego pragna ?

Cytuj:
Można sprzedać tylko to na co jest popyt

Myslisz, że cała Polska ma ochotę słuchać metalu/hip-hopu ?

Cytuj:
To smutne, ale jeszcze przez jakiś czas tak będzie. Twój wkład w poprawę sytuacji powinien opierać się głównie na tym by samemu nie przyczyniać się do pogorszenia tego wizerunku i wychowania swoich przyszłych dzieci tak by one też go nie pogorszały. Bez rozwiniętej gospodarki i wysokiego przerostu PKB nie będzie silnego Państwa i miłego wizerunku, a do tego potrzeba dużo czasu i dużo pracy.

Nie sądzisz, że to własnie MY (Ci, którzy widzą, że to smutne) powiniśmy zrobić coś więcej ? Chcesz tylko spełnic swoja obywatelską powinnośc i nie dac od siebie nic ponadto ?

Cytuj:
Pytam ile jesteś w stanie zapłacić za uszlachetnienie społeczeństwa ?

Wszystko, co osiągnęlismy od połowy poprzedniego wieku.

Cytuj:
jak wyglądał kraj w którym dostęp do informacji był ograniczony, w którym sklepy świeciły pustakami, a ludzie zmianiali się w wegetujące warzywa

Socjalizm opierał się na wzajemnym zaufaniu władzy do ludu i vice versa. W przypadku Polski lud zawiódl. Zauważ, że w latach 60-70 wcale nie był nam z socjalizmem aż tak źle. Socjalizm to "kij i marchewka"-ze wskazaniem na marchewkę. Im bardziej lud jest potulny i im mniej chce się przeciw wadzy buntować, tym większa jest marchewka. Bo celem socjalizmu nie jest tyrania - tylko utrzymanie wladzy.

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pn lut 21, 2005 22:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Nie mówię o kontroli, ale sam wiesz, że mozna odpowiednio manipulowac spoleczeństwem pokazując co jest 'cool', a co jest 'be'.


Manipulować można niedojrzałymi dziećmi i to także tylko do czasu. W dzisiejszych warunkach nawet dzieci błyskawicznie uodparniają się na reklamę, czy wciskanie kitu. Dawno już minęły czasy gdy każdy produkt który pojawił się w telewizji lub każda moda zyskiwały od razu rzesze zwolenników.

Cytuj:
Dlaczego zatem nie pokusic się, by podać im coś bardziej... kulturalnego i wmowić im, że to jest to, czego pragna ?


Hmm ... jeżeli twoim celem jest ukulturalnienie społeczeństwa to zaiste szczytny to cel, ale widzisz, komercyjne stacje telewizyjne muszą zarobić na swoje istnienie. A jeżeli ich program nie będzie odpowiadał publiczności to ta zwyczajnie zmieni kanał.

Cytuj:
Myslisz, że cała Polska ma ochotę słuchać metalu/hip-hopu ?


Nie słucham ani Metalu ani Hip-hopu, za to uwielbiam anime, mangę, fantastykę, japońskie filmy. Nie interesuje mnie co inni sądzą na temat moich zainteresowań i ja nie pakuje się z buciorami w czyjeś. Nie muszisz słuchac tych stacji radiowych które puszczają metal czy hip-hp, nie muszisz kupowac płyt ... ja bez problemu unikam tego czego nie lubię ...

Cytuj:
Nie sądzisz, że to własnie MY (Ci, którzy widzą, że to smutne) powiniśmy zrobić coś więcej ? Chcesz tylko spełnic swoja obywatelską powinnośc i nie dac od siebie nic ponadto ?


Walka z wiatrakami nigdy nie miała dla mnie sensu. Brak kultury wynika z braku wiedzy, a wiedza jest droga. Jej zdobycie nie tylko wymaga dużo czasu ale i sporych nakładów finansowych. Mit o bezpłatnej edukacji jest tyle samo wart co mit o bezpłatnej służbie zdrowia. Bez silnej gospodarki nie będzie kulturalnego państwa. Manipulacje nic tu nie pomogą ...

Cytuj:
Socjalizm opierał się na wzajemnym zaufaniu władzy do ludu i vice versa. W przypadku Polski lud zawiódl. Zauważ, że w latach 60-70 wcale nie był nam z socjalizmem aż tak źle. Socjalizm to "kij i marchewka"-ze wskazaniem na marchewkę. Im bardziej lud jest potulny i im mniej chce się przeciw wadzy buntować, tym większa jest marchewka. Bo celem socjalizmu nie jest tyrania - tylko utrzymanie wladzy.


Czyś ty zupełnie postradał zmysły? Lata 60-70 wcale nie były takie złe? No pewnie że nie były, wszyscy radośnie przeżerali pożyczone za granicą pieniądze. Hulaj dusza piekła niema, imprezka za imprezką. Tylko jak przyszło do spłacania i kiełbaska zdrożała, to się wszyscy obudzili. Zdajesz sobie sprawę, że Polska zbankrutowała na początku lat 80 tych?
Ogłosiła niewypłacalność? Nasza gospodarka w latach 80 tych po prostu się zawaliła. Socjalizm udowodnił, że jest utopią, a zniszczenia w ludzkiej psychice jakich dokonał wloką się za nami do dziś.
Nie spodziewałem się, że znajdę w Tobie obrońcę systemu który budzi we mnie bardzo, bardzo negatywne emocje, utożsamia w sobie wszystko czego nienawidzę w ludzkiej naturze. Moja niechęć do religii to tylko pochodna niechęci do komunizmu czy socjalizmu ...


Pn lut 21, 2005 22:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Manipulować można niedojrzałymi dziećmi i to także tylko do czasu

Zdaje się, że duma nie pozwala nam zauważyć, jak głęboko media ingeruja w nasz życie codzienne. Wszyscy jestesmy manipulowani ! wystarczy przecież popatrzeć na sondaże wyborcze - przecież te ciągłe zmiany to wpływ telewizji. czy może sprawa morderstwa Michasia. Jego matka jest teraz nikim przez media właśnie.

Cytuj:
A jeżeli ich program nie będzie odpowiadał publiczności to ta zwyczajnie zmieni kanał.

Ale gdyby doszło do umowy, pomiędzy stacjami telewizyjnymi (pod patronatem panstwa) to śmiało mozna osiągnąc taki efekt - tzn. "ukuluralnienie"

Cytuj:
Bez silnej gospodarki nie będzie kulturalnego państwa

Śmiem wątpic. Wystarczy popatrzeć na to coc dzieje się za oceanem, w Ameryce. Zdaje się, że kultura, zależy od stopnia świadomości narodu, a ta z kolei od tego jak dbają o nia elity.

Cytuj:
Socjalizm udowodnił, że jest utopią, a zniszczenia w ludzkiej psychice jakich dokonał wloką się za nami do dziś.

Piszesz o socjaliźmie Polskim. Ten utopijny, mógłby być całkiem znośny.

Cytuj:
Nie spodziewałem się, że znajdę w Tobie obrońcę systemu który budzi we mnie bardzo, bardzo negatywne emocje, utożsamia w sobie wszystko czego nienawidzę w ludzkiej naturze. Moja niechęć do religii to tylko pochodna niechęci do komunizmu czy socjalizmu ...

Obrońca socjalizmu ? jeszcze tego brakowało :)
Mimo wszystko zauważam w nim (socjaliźmie) pewne cechy, które wcale nie powinne wraz z nim odchodzić do historii. Ot, chociażby wzajemne zaufanie.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt lut 22, 2005 0:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Zdaje się, że duma nie pozwala nam zauważyć, jak głęboko media ingeruja w nasz życie codzienne. Wszyscy jestesmy manipulowani ! wystarczy przecież popatrzeć na sondaże wyborcze - przecież te ciągłe zmiany to wpływ telewizji. czy może sprawa morderstwa Michasia. Jego matka jest teraz nikim przez media właśnie.


Rolą mediów jest informowanie, gwarantem względnego obiektywizmu mediów jest ich całkowita niezależność od państwa i kierowanie sie zasadami gospodarki rynkowej. Wszystko niesie ze sobą efekty uboczne, ludzie inteligentni biora na nie poprawkę. Mimo to przychody z takiego systemu wielokrotnie przewyższają koszty. Najgorszą rzeczą jaka może przytrafić sie krajowi, to kontrola informacji docierających do ludzi na szczeblu państwa. To jest zawsze początek końca.

Cytuj:
Ale gdyby doszło do umowy, pomiędzy stacjami telewizyjnymi (pod patronatem panstwa) to śmiało mozna osiągnąc taki efekt - tzn. "ukuluralnienie"


Bzdura, umowy, pod patronatem ... jeżeli Państwo chce kulturalnych programów w prywatnych stacjach telewizyjnych, niech za nie płaci. Jeżeli stacja wygra przetarg na cykl programów kulturalnych z przyjemnością i zapewne sporym profesjonalizmem je zrealizuje ... ale patronaty zostawmy w muzeum ...


Cytuj:
Śmiem wątpic. Wystarczy popatrzeć na to coc dzieje się za oceanem, w Ameryce. Zdaje się, że kultura, zależy od stopnia świadomości narodu, a ta z kolei od tego jak dbają o nia elity.


Wiesz jakie miasto jest stolicą kulturalną świata? Paryż? Nie. Nowy Jork. To co jest przyjmowane dobrze w Nowym Jorku jest przyjmowane dobrze wcześniej. Europejskie złudzenia o przewadze kulturalnej nad USA to tylko złudzenia. Porównujesz amerykańskich buraków z elitą kulturalną Polski i czujesz się dobrze, przestaniesz sie czuć gdy porównasz amerykańskiego buraka z naszym, a potem policzysz udział jednych i drugich w swoich społeczeństwach.

Cytuj:
Piszesz o socjaliźmie Polskim. Ten utopijny, mógłby być całkiem znośny.


Przez ludzi tak myślacych jak Ty przeszliśmy przez prawdziwe piekło, a wielu jeszcze przez nie przechodzi ...

Cytuj:
Obrońca socjalizmu ? jeszcze tego brakowało
Mimo wszystko zauważam w nim (socjaliźmie) pewne cechy, które wcale nie powinne wraz z nim odchodzić do historii. Ot, chociażby wzajemne zaufanie.


Wzajemne zaufanie? Kto przepraszam komu ufał w socjaliźmie? Socjalizm to esencja hipokryzji ... coś odrażającego.


Wt lut 22, 2005 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Rolą mediów jest informowanie, gwarantem względnego obiektywizmu mediów jest ich całkowita niezależność od państwa i kierowanie sie zasadami gospodarki rynkowej

Zarowno w kapitaliżmie, jak i socjaliźmie utrzymanie obiektywizmu to mrzonki. Tyle, że w socjaliźmie elementem kontrolującym jest panstwo, zaś w kapitaliźmie grupy społeczne, które kieruja się własnym interesem. O wyzszości państwa, jako instytucji zorganizowanej, chyba pisac nie muszę.

Cytuj:
Wszystko niesie ze sobą efekty uboczne, ludzie inteligentni biora na nie poprawkę.

Chcesz wynieśc siebie ponad tych 'szarakow' nie zauważając jednak, że dokładnie w ten sam sposób co oni ulegasz tym samym wpływom. Nie kontrolujemy procesów o których mówimy, zbyt głęboko odziałują one na naszą podświadomość.

Cytuj:
Najgorszą rzeczą jaka może przytrafić sie krajowi, to kontrola informacji docierających do ludzi na szczeblu państwa.

Najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafic, jest swoista anarchia medialna, do której wcale nie tak wiele nam brakuje. Ot, chociażby o. Rydzyk...

Cytuj:
Bzdura, umowy, pod patronatem ... jeżeli Państwo chce kulturalnych programów w prywatnych stacjach telewizyjnych, niech za nie płaci. Jeżeli stacja wygra przetarg na cykl programów kulturalnych z przyjemnością i zapewne sporym profesjonalizmem je zrealizuje

I taki program trafi tylko do elit. Masy wciąż będą trwaly nieporuszone. Dlatego potrzeba jakiejs wiekszej umowy.

Cytuj:
Europejskie złudzenia o przewadze kulturalnej nad USA to tylko złudzenia

Właśnie ! Dlatego powinniśmy się bronic przed naplywem kiczu, starając się (nawet na siłę) krzewić naszą, europejska.

Cytuj:
Porównujesz amerykańskich buraków z elitą kulturalną Polski i czujesz się dobrze, przestaniesz sie czuć gdy porównasz amerykańskiego buraka z naszym, a potem policzysz udział jednych i drugich w swoich społeczeństwach.

Nie wiem, czy miałeś kiedyś okazją rozmawiać z kimś zza oceanu. Ja stwierdzam, że kultura konsumpcyjna będzie dla ludzkości zguba. Wyścig szczurów - czy w tym kierunku powinna podążać także Polska ?

Cytuj:
Przez ludzi tak myślacych jak Ty przeszliśmy przez prawdziwe piekło, a wielu jeszcze przez nie przechodzi

Idea jest wspaniala, to ludzie zawiedli. Jesteśmy jeszcze zbyt niedojrzali, by wprowadzić socjalizm. Ale on nie zginie, a wtedy pomnisz moje słowa :)

Cytuj:
Wzajemne zaufanie? Kto przepraszam komu ufał w socjaliźmie? Socjalizm to esencja hipokryzji ... coś odrażającego.

Nasz, ale nie utopijny. Tam wszystko opiera się na zaufaniu i wzajemnej pomocy.

Zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt lut 22, 2005 21:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Zarowno w kapitaliżmie, jak i socjaliźmie utrzymanie obiektywizmu to mrzonki. Tyle, że w socjaliźmie elementem kontrolującym jest panstwo, zaś w kapitaliźmie grupy społeczne, które kieruja się własnym interesem. O wyzszości państwa, jako instytucji zorganizowanej, chyba pisac nie muszę.


Oj musisz i to dużo, by chociaż powstrzymać mój histeryczny śmiech, bo dostałem już kolki ... :D

Nic nie działa lepiej dla gospodarki i ludzi w niej zatrudnionych niż kierowanie się własnym interesem. Rola państwa powinna zostać zminimalizowana do zapewnienia bezpieczeństwa i warunków rozwoju, oraz pomocy najuboższym (i tu mam na mysli naprawdę najuboższych). Podstawowym narzedziem gospodarczym w rękach Państwa powinna byc polityka monetarna i koniec. Żadnego ręcznego sterowania, żadnych Państwowych przedsiębiorstw, żadnych państwowych banków. Niskie liniowe podatki bezpośrednie, umiarkowane podatki pośrednie. Oddanie ludziom ich własnego losu w ich własne ręce.

Cytuj:
Chcesz wynieśc siebie ponad tych 'szarakow' nie zauważając jednak, że dokładnie w ten sam sposób co oni ulegasz tym samym wpływom. Nie kontrolujemy procesów o których mówimy, zbyt głęboko odziałują one na naszą podświadomość.


Nie jeżeli zdajesz sobie z nich sprawę. Zresztą to co piszesz to klasyczna bzdura, sposób na straszenie ciemnoty masonerią i ludźmi o tajemniczych interesach którzy kontrolują z ukrycia milionami ludzi. Zwykle takie porówanie robi się by jako alternatywę pokazać świetliste i chroniące obywateli przed takimi szumowinami Państwo. Poczytaj trochę gazet, a dowiesz się gdzie znajdują zatrudnienie największe szumowiny ...

Pokaż mi jakiś dowód na to iż ludzie znajdują się pod "zgubnym wpływem mediów" ... moim zdaniem tylko media chronią nas przed kolejnymi zamachami państwa na swoich obywateli ...


Cytuj:
Najgorszą rzeczą, jaka może się przytrafic, jest swoista anarchia medialna, do której wcale nie tak wiele nam brakuje. Ot, chociażby o. Rydzyk...


I co Ci szkodzi o. Rydzyk ? Glińdzi sobie, a słuchają go tylko staruszki po 70-ce mieszkające na wsiach ... Nikt nie bierze go poważnie. Dzięki mediom poleciał podobny mu ks. Jankowski ... Wolałbyś by państwo zabroniło nadawania Rydzykowi, albo poddawało jego stację cenzurze ? Chłopie ty mnie zaczynasz przerażać ...

Cytuj:
I taki program trafi tylko do elit. Masy wciąż będą trwaly nieporuszone. Dlatego potrzeba jakiejs wiekszej umowy.


Do jakich elit? Od kiedy to Polsat czy TVN to telewizja elit ? W ogóle istaniej jakaś telewizja elit? I niby czego miała by dotyczyć taka umowa. Zamiany serialu "M jak miłość" na przegląd sztuk teatralnych ? O czym ty w ogóle mówisz przyjacielu ?

Cytuj:
Właśnie ! Dlatego powinniśmy się bronic przed naplywem kiczu, starając się (nawet na siłę) krzewić naszą, europejska.


Kiczu ? Jakoś nie dostrzegam tej wybitnej Europejskiej kultury. Co chcesz krzewić ? Europa to impotent, zero kreatywności, zawalona papierkami potworna biurokracja, rozleniwienie i niechęć do konkurowania. Gdzie sa twórcy europejskiej kultury ? Bo ja ich nie widzę ... A ci którzy coś potrafią błyskawicznie przenoszą się za ocean ...

Cytuj:
Nie wiem, czy miałeś kiedyś okazją rozmawiać z kimś zza oceanu. Ja stwierdzam, że kultura konsumpcyjna będzie dla ludzkości zguba. Wyścig szczurów - czy w tym kierunku powinna podążać także Polska ?


Pewnie, zamiast pracowac, uczyć się i konkurować, lepiej leżeć na kanapie i patrzeć z góry na "wyścig szczurów". A tobie wydaje się, że utrzymanie i wygodna pensyjka należy Ci się bo się łaskawie narodziłeś?
Bycie miernotą wśród innych miernot nie boli ... ale gdy inni zaczynają coś zdobywać swoją pracą a my nadal jesteśmy miernotami zaczynamy czuć się nieswojo ... i opowiadac o kultura konsumpcyjna to zguba ...
Nic co motywuje do nauki i do pracy nie będzie zgubą. Każdy "szczur" znajdzie swoje miejsce, a każdy może biec tak szybko i tak daleko jak ma na to ochotę. Jedynymi przegranymi są Ci którym nie chce się ruszyć tyłka.

Cytuj:
Idea jest wspaniala, to ludzie zawiedli. Jesteśmy jeszcze zbyt niedojrzali, by wprowadzić socjalizm. Ale on nie zginie, a wtedy pomnisz moje słowa


System który w założeniu nie może się sam z finansować, bez względu na ludzką "dojrzałość" nigdy nie odniesie sukcesu. Zresztą wszyscy Ci którzy stanowią siłę napędową gospodarek na całym świecie nie zgodzą się na funkcjonowanie w takim systemie. Bez motywacji nie ma zysku, bez zysku nie ma silnej gospodarki, bez silnej gospodarki nie ma silnego państwa.

Cytuj:
Nasz, ale nie utopijny. Tam wszystko opiera się na zaufaniu i wzajemnej pomocy.


Tia, tylko gdzie znaleźc tych co będa pomagać tym którym nie chce zejść się z kanapy ... a w socjaliźmie nikomu nie chce zejść się z kanapy ...


Śr lut 23, 2005 18:42
Zobacz profil
Post 
Temat bliźniaczy .....

viewtopic.php?t=1551


Śr lut 23, 2005 20:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Nic nie działa lepiej dla gospodarki i ludzi w niej zatrudnionych niż kierowanie się własnym interesem


Rzeczywiście, tylko, ze nie wziąłeś pod uwage jednego. Cele tych ludzi moge w siebie wzajemnie godzić. Wprowadza to dużo chaosu. Czy tak powinien wyglądać system do którego dązymy ?
Pug celem ludzkości powinna być ucieczka z tej planety. Czy uda nam się tego dokonać, jeżeli wszyscy będą myśleli o swoim interesie ?

Tymczasem w systemie zarządzanym przez państwo, także masz możliwość kierowania się swoim interesem. Dla przykładu: w interesie Kowalskiego lezy, by wykonal przydzieloną mu część ogólnego planu. Jeżeli zarowno Kowalski, jak i jego zwierzchnicy nie będa myśleli o własnym interesie, tylko o dobrobycie ogółu, osiągniemy sspołeczeństwo idealne. Tyle, że jak już pisalem wymaga to pewnej dojrzałości ze strony społeczenstwa.

Cytuj:
Rola państwa powinna zostać zminimalizowana do zapewnienia bezpieczeństwa i warunków rozwoju, oraz pomocy najuboższym (i tu mam na mysli naprawdę najuboższych).

Zdaje sie, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogą być ludzie, którzy nie będą sobie radzili w kapitalistycznej rzeczywistości tak dobrze jak Ty. Kapitalizm jest prymitywny. Coś jak prawa, którymi rządza sie zwierzęta. Póki co jestesmy młodzi. Nie boimy się świata. Ale czas kiedy bedziemy silni w koncu się skonczy. I wowczas zostaniemy pożarci przez nasze dzieci. Czy chcesz drżeć o swoja przyszłość, która będzie się wahała wraz z interesem prywatnym jej "opiekunow"

Cytuj:
Oddanie ludziom ich własnego losu w ich własne ręce

To daje możliwości. Reczywiście jednostka jest w stanie zostać kimś. Zauważ jednak, że na kazdego, kto osiągnąl sukces przypada conajmniej dwóch przegranych. Nie przeraża Cię cena, która oni płacą ?

Cytuj:
sposób na straszenie ciemnoty masonerią i ludźmi o tajemniczych interesach którzy kontrolują z ukrycia milionami ludzi.

Wątpie. Spróbuj posłuchać radia Maryja w nocy (zwłaszcza jak trafisz na kogos wypowiadającego się o Wałęsie). Zobaczysz jak łatwo jest manipulowac niektorymi warstwami ludzi.

Cytuj:
Wolałbyś by państwo zabroniło nadawania Rydzykowi, albo poddawało jego stację cenzurze

Jeżeli nie zmienilby sposobu mówienia na mniej reakcyjny (:) ) to zdecydowałbym się na pierwszy krok.

Cytuj:
O czym ty w ogóle mówisz przyjacielu ?

O potrzebie ukulturalienia mediów i społeczenstwa. Skoro istnieje obowiazek nadawania przez stacje telewizyjne programow informacyjnych, mozna wprowadzić OBOWIĄZKOWĄ godzinkę (powiedzmy) programów kulturalnych w każdej stacji.

Cytuj:
Europa to impotent, zero kreatywności, zawalona papierkami potworna biurokracja, rozleniwienie i niechęć do konkurowania

Przez kapitalizm właśnie. Ludzie w pogoni za pieniędzmi zapomnieli o kulturze. Muzyka - nie ma już muzyki NIE pisanej dla pieniędzy. Sztuka - nędzne próby zaszokowania coraz bardziej znieczulonego młodego kapitalisty - vide - jądra na krzyżu.

Cytuj:
Gdzie sa twórcy europejskiej kultury ?

Odeszli wraz z przyjściem kapitalizmu. Gdzie są twórcy amerykanskiej kultury ? Nigdy ich nie było. Popatrz dokładnie, wszystko co tworzą, to po prostu odbicie dzieł przeszłości. Zwroc uwage na ilośc przedrostków RE - REaktywacja, REanimacja, REmix czy nawet REwolucja. Ameryka już udowodnila, że nie jest w stanie dać czegokolwiek światu. Czas na REstaurację kultury europejskiej.

Cytuj:
Pewnie, zamiast pracowac, uczyć się i konkurować, lepiej leżeć na kanapie i patrzeć z góry na "wyścig szczurów". A tobie wydaje się, że utrzymanie i wygodna pensyjka należy Ci się bo się łaskawie narodziłeś?

Należy mi się za pracę, która wykonuję. Nie mozna pozwolić, by coś tak błahego jak praca zabiła w nas GODONOŚĆ.

Cytuj:
opowiadac o kultura konsumpcyjna to zguba

Przez lata uczyliśmy się i pracowaliśmy jak ludzie. Po 2 w.ś. wyzbywaliśmy się po kolei ludzkich cech. Będzie zguba dla sfery... duchowej.

Cytuj:
Każdy "szczur" znajdzie swoje miejsce, a każdy może biec tak szybko i tak daleko jak ma na to ochotę.

Możemy tam po prostu DOJŚĆ. Po co bieg ?

Cytuj:
Bez motywacji nie ma zysku, bez zysku nie ma silnej gospodarki, bez silnej gospodarki nie ma silnego państwa.

A zatem niech motywacją będzie wspólny dobrobyt, tyle, że jak pisałem to wymaga pewnej dojrzałości.

Cytuj:
Tia, tylko gdzie znaleźc tych co będa pomagać tym którym nie chce zejść się z kanapy ... a w socjaliźmie nikomu nie chce zejść się z kanapy ...

Ludzie jeszcze zbyt mało sobie ufaja. Lata wojen, różnice religijne wciąz odciskuja swoje pietno. Jeszcze nam wiele brakuje, ale gdy przyjdzie czas socjalizm nie będzie wcale taki zły.

Pozdrawiam

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Cz lut 24, 2005 18:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Rzeczywiście, tylko, ze nie wziąłeś pod uwage jednego. Cele tych ludzi moge w siebie wzajemnie godzić. Wprowadza to dużo chaosu. Czy tak powinien wyglądać system do którego dązymy ?
Pug celem ludzkości powinna być ucieczka z tej planety. Czy uda nam się tego dokonać, jeżeli wszyscy będą myśleli o swoim interesie ?


Cele różnych ludzi zawsze będą w siebie godzić, bez względu na system. Podstawową motywacją ludzi do współpracy nigdy nie będzie wspólne dobro. Motywacją człowieka do współpracy jest to, że daną pracę można razem łatwiej wykonać, można się wyspecjalizować, podzielić, pracując razem jest łatwiej.
Co do ucieczki z planety, to dokąd chcesz drogi Qrczku uciekać? Stacje kosmiczne ? Mars ? By człowiek mógł żyć w kosmosie należało by całkowicie przeprojektować nasze ciała lub zamknąć się w puszkach emulujących warunki ziemskie ... człowiek wyewoluował na ziemi i tylko na ziemi może żyć. Wszystko od temperatury, cyklu dobowego, wilgotności, mieszanki gazów, grawitacji po niezbędne pierwiastki, nasłonecznienie, ekosystem jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Bo nasze ciało powstało z tego systemu. Ludzie po 3 misiącach pobytu na orbicie muszą przechodzić ciężką rehabilitację. Gdy nadejdzie kres dla naszej planety zginiemy wraz z nią.
Za dużo gwiezdnych wojen przyjacielu ... ;]


Cytuj:
Jeżeli zarowno Kowalski, jak i jego zwierzchnicy nie będa myśleli o własnym interesie, tylko o dobrobycie ogółu, osiągniemy sspołeczeństwo idealne.


Ty naprawdę w to wierzysz co? Rany tyle udowodnionych porażek socjalizmu i komunizmu na całym świecie, i nadal wbrew wszelkiej logice pojawiają się kolejni entuzjaści ... Wbij sobie do głowy, że człowiek nigdy nie będzie motywowany "dobrem ogółu". Taka jest nasza natura i nic na to nie poradzisz.
Powiedz mi ile ty masz lat ... nie wierzę by ktoś kto świadomie żył w tym kraju przed 89 rokiem mógł być tak ślepy ... albo mieć tak krótką pamięć ...

Socjalizm wielokrotnie empirycznie dowiódł, że jest wyniszcający i osłabiający dla Państw które próbowały go wprowadzić. Jeżeli to cię nie przekonuje, to nic cię nie przekona ... no może kilka lat życia w jakimś komunistycznym "raju" ...


Cytuj:
Zdaje sie, że nie dopuszczasz do siebie myśli, że mogą być ludzie, którzy nie będą sobie radzili w kapitalistycznej rzeczywistości tak dobrze jak Ty. Kapitalizm jest prymitywny. Coś jak prawa, którymi rządza sie zwierzęta. Póki co jestesmy młodzi. Nie boimy się świata. Ale czas kiedy bedziemy silni w koncu się skonczy. I wowczas zostaniemy pożarci przez nasze dzieci. Czy chcesz drżeć o swoja przyszłość, która będzie się wahała wraz z interesem prywatnym jej "opiekunow"


Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. masz 30, 40 lat na to by przygotować sie na czas gdy będziesz słabszy. Od ciebie zależy jak ten czas wykorzytasz.
Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy, że państwo opiekuńcze jest utopią. Wszystko kosztuje, wiedza, umiejętności, medycyna, rozwój. Na to wszystko trzeba zarobić. Państwo sterowane centralnie ma rozbuchaną biurokrację i popełnia nieuchronne błędy w alokacji zasobów. Ludzie nie są motywowani do pracy i rozwoju, do zdobywania wiedzy bo czują się bezpiecznie. To prosta droga na sam dół. Człowieku to takie oczywiste.

Cytuj:
To daje możliwości. Reczywiście jednostka jest w stanie zostać kimś. Zauważ jednak, że na kazdego, kto osiągnąl sukces przypada conajmniej dwóch przegranych. Nie przeraża Cię cena, która oni płacą ?


Nie chcesz ryzykować własnych środków zawsze możesz zatrudnić się u kogoś, zdobądź umiejętności i wiedzę, i ją sprzedawaj. Sukces to subiektywne określenie dla każdego człowieka. Ważna jest odpowiedzialność za siebie, reszta to sprawa twoich wyborów.

Cytuj:
Wątpie. Spróbuj posłuchać radia Maryja w nocy (zwłaszcza jak trafisz na kogos wypowiadającego się o Wałęsie). Zobaczysz jak łatwo jest manipulowac niektorymi warstwami ludzi.


I co z tego? To problem tych którzy dają się manipulować. Jeżeli większość daje się manipulować, to zasługują na to co ich spotka, następnym razem się nauczą ... ;]

Cytuj:
Jeżeli nie zmienilby sposobu mówienia na mniej reakcyjny ( ) to zdecydowałbym się na pierwszy krok.


I dałbyś mu tym samym broń do ręki ... nie chroń ludzi wbrew ich woli, nie uważaj, że wiesz lepiej od innych co jest dla nich dobre. To najgorszy błąd jaki możesz popełnić, i mówię tu bardzo, bardzo serio. To mój podstawowy zarzut także przeciwko religii katolickiej.

Cytuj:
O potrzebie ukulturalienia mediów i społeczenstwa. Skoro istnieje obowiazek nadawania przez stacje telewizyjne programow informacyjnych, mozna wprowadzić OBOWIĄZKOWĄ godzinkę (powiedzmy) programów kulturalnych w każdej stacji.


czytaj jeszcze raz to co tłustym drukiem ...

Cytuj:
Przez kapitalizm właśnie. Ludzie w pogoni za pieniędzmi zapomnieli o kulturze. Muzyka - nie ma już muzyki NIE pisanej dla pieniędzy. Sztuka - nędzne próby zaszokowania coraz bardziej znieczulonego młodego kapitalisty - vide - jądra na krzyżu.


Europa kapitalistyczna ... kiedyś dawno temu ... ale nie od jakichś 50 lat. UE to socjalizm w czystym wydaniu, centralne sterowanie, dotacje, to dlatego Europa stoi w miejscu. Tobie się pewnie jeszcze wydaje, że Polska jest demokratyczna i kapitalistyczna co ? Zgodnie z oceną mojego profesora od historii gospodarczej (jeden z najlepszych wykładowców z jakimi miałem do czynienia) Polska jest w tej chwili w czymś pośrednim pomiędzy socjalizmem a feudalizmem. I gdy odrobinkę zainteresujesz się ekonomią zobaczysz, że ma on głęboką rację ...

Cytuj:
Należy mi się za pracę, która wykonuję. Nie mozna pozwolić, by coś tak błahego jak praca zabiła w nas GODONOŚĆ.


Tak leżący na kanapie zawsze mają w sobie tyle GODNOŚCI ...szczególnie, że żyją za pieniądze wypracowane przez "szczury" ...

Twoja praca ma tylko wtedy warość gdy przynosi pracodawcy dochód,

Cytuj:
Przez lata uczyliśmy się i pracowaliśmy jak ludzie. Po 2 w.ś. wyzbywaliśmy się po kolei ludzkich cech. Będzie zguba dla sfery... duchowej.


Przed 2 w.ś. szliśmy w kierunku kapitalizmu i rzeczywiście zapowiadało się nieźle. Potem przyszedł socjalizm i zabił w nas wszystko co z takim trudem wypracowaliśmy ... można to nazwać duchem ...

Cytuj:
Możemy tam po prostu DOJŚĆ. Po co bieg ?


Ależ idź sobie ... tylko dlaczego chcesz zabraniać innym biegać ?

Cytuj:
A zatem niech motywacją będzie wspólny dobrobyt, tyle, że jak pisałem to wymaga pewnej dojrzałości.


Na takie bzdury nabiera się co drugi pseudo-intelektualista ... to nie wymaga dojrzałości, to wymaga szarości ... to wymaga zaakceptowania siebie jako mrówki w mrowisku ... niektórzy tego chcą, inni nie. Nie zmuszaj innych do bycia takimi samymi jak ty byś mógł czuć się dobrze.

Cytuj:
Ludzie jeszcze zbyt mało sobie ufaja. Lata wojen, różnice religijne wciąz odciskuja swoje pietno. Jeszcze nam wiele brakuje, ale gdy przyjdzie czas socjalizm nie będzie wcale taki zły.


Dorośnij człowieku ...


Cz lut 24, 2005 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Cele różnych ludzi zawsze będą w siebie godzić, bez względu na system. Podstawową motywacją ludzi do współpracy nigdy nie będzie wspólne dobro. Motywacją człowieka do współpracy jest to, że daną pracę można razem łatwiej wykonać, można się wyspecjalizować, podzielić, pracując razem jest łatwiej.

To tylko mentalność, a nie ogólny charakter ludzkości. Mentalność mozna zmienić.



Cytuj:
Co do ucieczki z planety, to dokąd chcesz drogi Qrczku uciekać? Stacje kosmiczne ? Mars ? By człowiek mógł żyć w kosmosie należało by całkowicie przeprojektować nasze ciała lub zamknąć się w puszkach emulujących warunki ziemskie ... człowiek wyewoluował na ziemi i tylko na ziemi może żyć. Wszystko od temperatury, cyklu dobowego, wilgotności, mieszanki gazów, grawitacji po niezbędne pierwiastki, nasłonecznienie, ekosystem jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Bo nasze ciało powstało z tego systemu. Ludzie po 3 misiącach pobytu na orbicie muszą przechodzić ciężką rehabilitację. Gdy nadejdzie kres dla naszej planety zginiemy wraz z nią.

Piszesz o dostosowywaniu człowieka, do warunków panujących na innych planetach. Rzeczywiście, przy aktualnym stanie naszej wiedzy medyczno-technicnej jest to niemozliwe. Ale za kilka lat, kto wie ? Zreszta, jestem raczej zwolennikiem drugiej mozliwosci - żeby dopasować inne planety do naszych potrzeb. Kiedyś miałem adres, do fajnej pracy naukowej na ten temat, niestety gdzieś mi go wcięło :( Mimo wszystko, popatrz co znalazłem na ten teamat :
Cytuj:
Jest to proces technicznie mozliwy, ale obecnie poza naszymi mozliwosciami. Bylby to proces dlugi, trwajacy kilka-kilkanascie tysiecy lat. Najpierw nalezaloby zwiekszyc ilosc dwutlenku wegla w atmosferze, powodujac efekt cieplarniany i zwiekszajac w ten sposob temperature na powierzchni, co pozwoliloby na uprawe roslin, nastepnie podwyzszenie cisnienia i produkcje tlenu. Jesli pod powiechnia Marsa jest zgromadzona dostateczna ilosc wody w postaci wiecznej zmarzliny to po zwiekszeniu temperatury i cisnienia atmosferycznego zaczelaby ona parowac i mogloby to pozwalic na wystepowanie opadow.


coś niecoś jest tesh tutaj:
http://ng.onet.pl/68,13868,galeria.html

Cytuj:
Za dużo gwiezdnych wojen przyjacielu

May the force be with you ! :)



Cytuj:
Ty naprawdę w to wierzysz co? Rany tyle udowodnionych porażek socjalizmu i komunizmu na całym świecie, i nadal wbrew wszelkiej logice pojawiają się kolejni entuzjaści ... Wbij sobie do głowy, że człowiek nigdy nie będzie motywowany "dobrem ogółu". Taka jest nasza natura i nic na to nie poradzisz.
Powiedz mi ile ty masz lat ... nie wierzę by ktoś kto świadomie żył w tym kraju przed 89 rokiem mógł być tak ślepy ... albo mieć tak krótką pamięć ...

Socjalizm wielokrotnie empirycznie dowiódł, że jest wyniszcający i osłabiający dla Państw które próbowały go wprowadzić. Jeżeli to cię nie przekonuje, to nic cię nie przekona ... no może kilka lat życia w jakimś komunistycznym "raju" ...


A własnie. Socjalizm opiera się na wzajemnym zaufaniu, co jush zresztą pisałem, ludu do wladzy. Tymczasem nigdy nie osiągnie się zaufania, jeżeli będzie sie chciało wprowadzić ten system siłą. Zmiana na socjalizm musi być dobrowolna i zaakceptowana przez wszystkich obywateli. Tymczasem jesce nie było w historii przypadku, w którym jakiś naród przyjął ów system dobrowolnie. Przypomnij sobie jak traktowani byli socjaliści w Polsce - z takiej niechęci NIE DA SIĘ stworzyć funkcjonujacego panstwa. Z próżnego i Salomon nie naleje.

Dlatego pisze o dojrzałości, która IMO powina charakteryzować przyszłe spoleczeństwo socjalistyczne.

Cytuj:
Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz. masz 30, 40 lat na to by przygotować sie na czas gdy będziesz słabszy.

Wspomniałeś, ze równy dostęp do nauki to mrzonki. W kapitaliźmie sa równi i równiejsi. Dlaczego zatem patrzysz na tę sprawę tylko ze SWOJEGO punktu widzenia ? Weź pod uwagę, ze to, że wykształciłeś w sobie pewne umiejętności to tylko zrządzenie losu. Równie dobrze mógłbys teraz pić piwo w jakiejs zatęchlej wsi. Weź pod uwagę tych, którym sie nie udało, w socjaliźmie, otrzymaliby odpowiednie zasiłki, które chociażby wystarczyłyby im na zakup srodków do uprawy roli.

Cytuj:
Mam wrażenie, że nie zdajesz sobie sprawy, że państwo opiekuńcze jest utopią. Wszystko kosztuje, wiedza, umiejętności, medycyna, rozwój. Na to wszystko trzeba zarobić. Państwo sterowane centralnie ma rozbuchaną biurokrację i popełnia nieuchronne błędy w alokacji zasobów. Ludzie nie są motywowani do pracy i rozwoju, do zdobywania wiedzy bo czują się bezpiecznie. To prosta droga na sam dół. Człowieku to takie oczywiste.

Wydaje Ci się. Wystarczy jedynie wprowadzić jakieś restrykcje, za nie wyrabianie normy. Zresztą w społeczenstwie świadomym, takowe nie bylyby nawet potrzebne.

Cytuj:
I co z tego? To problem tych którzy dają się manipulować. Jeżeli większość daje się manipulować, to zasługują na to co ich spotka, następnym razem się nauczą ...

Rośnie nieufnośc do mediów, a przez to do panstwa. A co gdybyśmy mieli wojnę ? ilu z nas stanęłoby w obronie ojczyzny ?

Cytuj:
I dałbyś mu tym samym broń do ręki ... nie chroń ludzi wbrew ich woli, nie uważaj, że wiesz lepiej od innych co jest dla nich dobre.

Jejku Pug, żal mi kultury europejskiej. Myslałem o wprowadzeniu czegos w rodzaju czeskiej ustawy o ochronie języka. Nie przeraża cię, jak niewielki mamy (jako Polacy) wplyw na naszą kulturę ?

Cytuj:
Europa kapitalistyczna ... kiedyś dawno temu ... ale nie od jakichś 50 lat. UE to socjalizm w czystym wydaniu, centralne sterowanie, dotacje, to dlatego Europa stoi w miejscu. Tobie się pewnie jeszcze wydaje, że Polska jest demokratyczna i kapitalistyczna co ? Zgodnie z oceną mojego profesora od historii gospodarczej (jeden z najlepszych wykładowców z jakimi miałem do czynienia) Polska jest w tej chwili w czymś pośrednim pomiędzy socjalizmem a feudalizmem. I gdy odrobinkę zainteresujesz się ekonomią zobaczysz, że ma on głęboką rację ...

A zatem, dla mojej wiedzy, jaki kraj jest krajem kapitalistycznym ?

Cytuj:
Tak leżący na kanapie zawsze mają w sobie tyle GODNOŚCI ...szczególnie, że żyją za pieniądze wypracowane przez "szczury" ...

Nie mówię o leżeniu na kanapie. Mówię o pracy z zachowaniem godności człowieka.

Cytuj:
Twoja praca ma tylko wtedy warość gdy przynosi pracodawcy dochód,

Dlatego nalezy zaszczuć wszystkich pracownikow, by pracowali jak najefektywniej, a zarazem nie byli pewni każdego kolejnego dnia w pracy ?

Cytuj:
Ależ idź sobie ... tylko dlaczego chcesz zabraniać innym biegać ?

Dziwi mnie to, że się tak meczą. W koncu wszyscy i tak skończymy na tej samej mecie...

Cytuj:
Nie zmuszaj innych do bycia takimi samymi jak ty byś mógł czuć się dobrze.

A to problem każdego kapitalisty. Nadmierne zadufanie we własna osobe. Każdy ma przecież swiadomośc wlasnej odrębności i nie zabijesz jej żadnym systemem. A w socjaliźmie, takze masz mozliwość samorealizacji, całe to gadanie o szarości nie jest warte funta kłaków.

Cytuj:
Dorośnij człowieku ...

Ławo powiedzieć :)

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pt lut 25, 2005 13:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
To tylko mentalność, a nie ogólny charakter ludzkości. Mentalność mozna zmienić.


Nie to nie jest mentalność. To ludzka natura. Wspólne dobro nie zaspokaja tak dobrze naszych potrzeb jak nasze dobro. Ludzie zawsze będa dążyć najpierw do zaspokojenia swojego dobra, i to świadomie, czy nieświadomie. Dlaczego kraje socjalistyczne zawsze są takie pełne hipokryzji, nie zastanowiło cię to kiedyś ? Szlachetne moga być jednostki, nigdy tłumy ... Nie wymagaj od ludzi by działali przeciwko sobie, zawsze się zawiedziesz.

Cytuj:
Piszesz o dostosowywaniu człowieka, do warunków panujących na innych planetach. Rzeczywiście, przy aktualnym stanie naszej wiedzy medyczno-technicnej jest to niemozliwe. Ale za kilka lat, kto wie ? Zreszta, jestem raczej zwolennikiem drugiej mozliwosci - żeby dopasować inne planety do naszych potrzeb. Kiedyś miałem adres, do fajnej pracy naukowej na ten temat, niestety gdzieś mi go wcięło Mimo wszystko, popatrz co znalazłem na ten teamat :


Mars? No można terraformować wielkimi kosztami i bardzo długo, i można by tam ostatecznie na siłę żyć, tylko po co ? Nigdy nie stworzysz tam tak komfortowych warunków jak na ziemi, a ludzie będą tam chorować i szybciej umierać.
Pozostałe planety naszego układu nie nadają się do życia, a to głównie sprawa grawitacji (za małej lub za dużej) i odległości od słońca. Odległośc do najbliższej gwiazdy liczy się w latach świetlnych, czyli raczej bez większych szans na dotarcie dla człowieka. Twoja wizja jest dla nas tak odległa jak komputery dla gościa który właśnie wynalazł młotek z kamienia ...

Cytuj:
A własnie. Socjalizm opiera się na wzajemnym zaufaniu, co jush zresztą pisałem, ludu do wladzy. Tymczasem nigdy nie osiągnie się zaufania, jeżeli będzie sie chciało wprowadzić ten system siłą. Zmiana na socjalizm musi być dobrowolna i zaakceptowana przez wszystkich obywateli. Tymczasem jesce nie było w historii przypadku, w którym jakiś naród przyjął ów system dobrowolnie. Przypomnij sobie jak traktowani byli socjaliści w Polsce - z takiej niechęci NIE DA SIĘ stworzyć funkcjonujacego panstwa. Z próżnego i Salomon nie naleje.


Wybacz Qrczaku, ale gdy piszesz, że system społeczny powinien opierać się na zaufaniu, po prostu nie potrafię traktować cię poważnie. Rozumiem młodzieńczy idealizm, ale są jakieś granice naiwności. Widziałeś kiedyś na oczy jakiś podręcznik do historii, albo jakiś dokument historyczny w telewizji? Wiesz do czego zdolni są ludzie?
Dojrzałość polega na akceptacji rzeczywistości i podejmowaniu właściwych decyzji ze swojego punktu widzenia. Nie na poddaniu się czyjejś władzy i zaprzestaniu myślenia.


Cytuj:
Wspomniałeś, ze równy dostęp do nauki to mrzonki. W kapitaliźmie sa równi i równiejsi. Dlaczego zatem patrzysz na tę sprawę tylko ze SWOJEGO punktu widzenia ? Weź pod uwagę, ze to, że wykształciłeś w sobie pewne umiejętności to tylko zrządzenie losu. Równie dobrze mógłbys teraz pić piwo w jakiejs zatęchlej wsi. Weź pod uwagę tych, którym sie nie udało, w socjaliźmie, otrzymaliby odpowiednie zasiłki, które chociażby wystarczyłyby im na zakup srodków do uprawy roli.


Nie rozumiesz jak działa gospodarka. To coś co żyje własnym życiem, i gdy próbujesz tym ręcznie sterować osiągasz efekty przeciwne do zamierzonych. Kapitalizm nie jest sprawiedliwy, ale jest znacznie bardziej sprawiedliwy niż socjalizm. Każdy ma szansę, ale nie każdemu się uda. To gdzie wylądujesz zależy często od tego skąd startujesz. A co w socjaliźmie ? Wszyscy w tym samym g.wnie, w tej samej beznadziei z małym fiatem i 2 pokojowym mieszkaniem co ? Po prostu warto żyć ... ;]

Cytuj:
Wydaje Ci się. Wystarczy jedynie wprowadzić jakieś restrykcje, za nie wyrabianie normy. Zresztą w społeczenstwie świadomym, takowe nie bylyby nawet potrzebne.


Tracimy czas sprzyjacielu ... musisz poświęcić nieco czasu na naukę ekonomii, wtedy pojmiesz o co mi chodzi ...

Cytuj:
Rośnie nieufnośc do mediów, a przez to do panstwa. A co gdybyśmy mieli wojnę ? ilu z nas stanęłoby w obronie ojczyzny ?


Na wojnie nikt cię nie pyta czy masz ochotę bronić ojczyzny ?

Cytuj:
Jejku Pug, żal mi kultury europejskiej. Myslałem o wprowadzeniu czegos w rodzaju czeskiej ustawy o ochronie języka. Nie przeraża cię, jak niewielki mamy (jako Polacy) wplyw na naszą kulturę ?


Zamiast kretyńskich ustaw, takich jak np. przygotowywany bubel o instytucie kinematografii, czy jakoś tak ... niech ktoś się weźmie wreszcie za tworzenie czegoś co można nazwać kulturą. Ostatni zalew skrajnej tandety którą próbuje się kreaować na kulturę wysoką jest tak żenujący, że człowiek zaczyna się wstydzić, że jest tej samej narodowości co autor ...

Cytuj:
A zatem, dla mojej wiedzy, jaki kraj jest krajem kapitalistycznym ?


Tak naprawdę głównie Stany Zjednoczone, potem długo, długo nic, potem Japonia itp.

Cytuj:
Nie mówię o leżeniu na kanapie. Mówię o pracy z zachowaniem godności człowieka.


Człowieku, sam sobie wybierasz pracę ... znajdź sobie taką jaką uważasz za "godną" ...

Cytuj:
Dlatego nalezy zaszczuć wszystkich pracownikow, by pracowali jak najefektywniej, a zarazem nie byli pewni każdego kolejnego dnia w pracy ?


Nie chcesz być zaszczuwany ? Otwórz własną firmę, zatrudnij ludzi i bądź dla nich miły ...

Cytuj:
Dziwi mnie to, że się tak meczą. W koncu wszyscy i tak skończymy na tej samej mecie...


To się dziw dalej ...

Cytuj:
A to problem każdego kapitalisty. Nadmierne zadufanie we własna osobe. Każdy ma przecież swiadomośc wlasnej odrębności i nie zabijesz jej żadnym systemem. A w socjaliźmie, takze masz mozliwość samorealizacji, całe to gadanie o szarości nie jest warte funta kłaków.


No nie wiem. Moim zdaniem polski socjalizm ma wielkie zasługi w zabijaniu ludzkiego ducha i poczucia odrębności. Co do samorealizacji, to spełniali się głównie pracownicy SB, i Ci którym udało się zagarnąć władzę.

Qrczaku, zbudowałeś sobie miłą teoryjkę, ale nie wierzę byś miał choć skromne pojęcie o praktyce. Jesteś podejrzewam młodym człowiekiem (-naście lat) i stanowczo brakuje Ci doświadczenia. Nie pamiętasz także czym był w Polsce socjalizm ... a to bardzo nie dobrze. Naprawdę polecam ekonomię, to nauka która skomplikuje Ci wiele rzeczy które obecnie wydają się proste, a także wykaże dlaczego socjalizm nie może się sprawdzić w praktyce, do tego trochę psychologii i socjologii, tam dowiesz się co motywuje ludzi i dlaczego. Świat nie jest taki prosty na jaki wygląda, a to co w teorii łatwo kontrolować, w praktyce znajduje się całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą ...


Pt lut 25, 2005 18:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Pan_Tenorek napisał(a):
Nie wiem co mam robić ostatno zauwazyłam, że cora więcej młodzieży zaczyna zaczyna słuchać sztańskiej muzyki co jest spowodowane głównie przez media..Te gazety i teledyski puszczane w nocy na stacjach muzycznych...Poten dzieci taka przemoc rozklad i chwala sztana zaczyna fascynować SZATAN NAS OPANOWAŁ

To tak odnośnie wypowiedzi, którą zapoczątkowano temat, którey przez admina został przekierowany właśnie do kontynuacji w tym właśnie wątku...

A co to, przepraszam, jest "szatańska muzyka" :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 28, 2005 10:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Też się zastanawiam...szatańska muzyka?

Przecież Szatan nie może sam z siebie niczego stworzyć, więc muzyki też nie. Czy się mylę?

Ludzie sami sobie tworzą takie kwiatki różne z głupoty, niewiedzy, zaślepienia czy czego tam jeszcze. Można napisać, że tworzą muzykę z treściami satanistycznymi czy innymi złymi. I jest to oczywiście złe wg mnie. I stronię od takich.

pzdr ;)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Cz kwi 28, 2005 11:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL