Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 13, 2024 1:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Następna strona
 Co Myslicie o Muzyce Metalowej ???? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
A ja mam poważne wątpliwości, czy przejawy nonkomformizmu, buntu i chęci bycia innym nawet za cenę noszenia kretyńskiej fryzury czy nabijanych ćwiekami kurtek jest zjawiskiem negatywnym. Zawsze przyjdzie czas na dostosowywanie się do innych, i smutną konieczność zawierania kompromisów i sprzedawania części samego siebie w zamian za bezpieczeństwo czy tzw. "spokój". Czy ten krótki okres młodości w którym odmawiamy współpracy z otaczającym nas systemem nie jest tym bezcennym czynnikiem umożliwiającym zachodzenie zmian, a w efekcie rozwój i przetrwanie ?


N lut 13, 2005 16:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Należy się jeszcze zastanowić nad kierunkiem buntu. Dlaczego romantycy mogli to robić za pomoca poezji czy muzyki, podczas gdy wizerunkiem naszych czasow ma byc idiota w ćwiekowanej kurtce i dziwna fryzurą ?

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


N lut 13, 2005 16:51
Zobacz profil WWW
Post 
PugCondoin napisał(a):
Zawsze przyjdzie czas na dostosowywanie się do innych, i smutną konieczność zawierania kompromisów i sprzedawania części samego siebie w zamian za bezpieczeństwo czy tzw. "spokój". Czy ten krótki okres młodości w którym odmawiamy współpracy z otaczającym nas systemem nie jest tym bezcennym czynnikiem umożliwiającym zachodzenie zmian, a w efekcie rozwój i przetrwanie ?

Byle nie za późno :-(
Wtedy, gdy popełni się taką masę błeów, że nie wiadomo będzie jak z tego wybrnąć :-(
Czas na zastanowienie się nad własnym postępowaniem to DZIŚ. - nie jutro ...


N lut 13, 2005 17:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Należy się jeszcze zastanowić nad kierunkiem buntu. Dlaczego romantycy mogli to robić za pomoca poezji czy muzyki, podczas gdy wizerunkiem naszych czasow ma byc idiota w ćwiekowanej kurtce i dziwna fryzurą ?


Bo romantycy buntowali się przeciwko "szkiełku i oku" a ludzie w skórach i ćwiekach buntują się przeciwko wpływowi wszechmocnego systemu i uzależnieniu od niego.
Zastanawiam się czy człowiek któy postanowił się zbuntować jest głupszy od tego któremu to nigdy przez myśl nie przeszło ?


N lut 13, 2005 19:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Przykład Solidarności i Pomarańczowej rewolucji pokazuje, że czasem taka głupota w postawieniu się wszechmocnemu systemowi przynosi dużo pozytywnych efektów

_________________
Mors dicit


N lut 13, 2005 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Zastanawiam się czy człowiek któy postanowił się zbuntować jest głupszy od tego któremu to nigdy przez myśl nie przeszło ?

Nie zrozumiałeś mnie, każdy z nas czuje potrzebę buntu, zastanawiam się jedynie, czy kierunek jest odpowiedni.
Pamietaj, że mówiąc o luziach w ćwiekowanej odzieży i noszącej dziwne fryzury, mówimy o anarchistach. O anarchistach, których celem jest obalenie władzy przy pomocy przewrotu zbrojnego. Ciekawe lu spośród nich (tzn. noszących dziwne fryzury) wie wogóle o co walczy ? Marny odsetek - do historii zatem nasze pokolenie przejdzie jako pokolenie kiczu i falszu. Czy aby na pewno nie powinniśmy sie zbuntować właśnie przeciw temu ?

Tym bardziej, że dzieje się coraz gorzej, wszechobecny hip-hop, dresy i temu podobne zjawiska...

Pozdrawiam

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr lut 16, 2005 17:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Nie zrozumiałeś mnie, każdy z nas czuje potrzebę buntu, zastanawiam się jedynie, czy kierunek jest odpowiedni.
Pamietaj, że mówiąc o luziach w ćwiekowanej odzieży i noszącej dziwne fryzury, mówimy o anarchistach. O anarchistach, których celem jest obalenie władzy przy pomocy przewrotu zbrojnego. Ciekawe lu spośród nich (tzn. noszących dziwne fryzury) wie wogóle o co walczy ? Marny odsetek - do historii zatem nasze pokolenie przejdzie jako pokolenie kiczu i falszu. Czy aby na pewno nie powinniśmy sie zbuntować właśnie przeciw temu ?


Mówimy o procesach na które nikt nie ma wpływu w rodzącej się demokracji jaką jest Polska. Każdy ma prawo do własnych błędów, a jeżeli psuje Ci to obraz pokolenia to pamiętaj, że warunki w których kształtuje się wspaniałe pokolenia zwykle pozostawiają świat w ruinie ...


Śr lut 16, 2005 20:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Mówimy o procesach na które nikt nie ma wpływu w rodzącej się demokracji jaką jest Polska

Media mają wplyw. To wystarczy.

Cytuj:
Każdy ma prawo do własnych błędów,

I dopóki czegoś z tym nie zrobimy, nadal bedziemy postrzegani jako np. złodzieje samochodów.

Cytuj:
warunki w których kształtuje się wspaniałe pokolenia zwykle pozostawiają świat w ruinie

Do czego pijesz ?

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Śr lut 16, 2005 21:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:31
Posty: 844
Post 
nospheratu napisał(a):
Przykład Solidarności i Pomarańczowej rewolucji pokazuje, że czasem taka głupota w postawieniu się wszechmocnemu systemowi przynosi dużo pozytywnych efektów



Uważasz,że tzw."pomarańczowa rewolucja" przyniesie nam jakieś korzyści?
U nich będzie tak jak u nas,czyli bieda,a potem będą mieć do nas pretensje.


Cz lut 17, 2005 10:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Media mają wplyw. To wystarczy.


Media to tylko kolejny proces ... chcesz go kontrolować ? Kiedyś już kontrolowano media, efekty nie były nadzwyczajne ...
Media dają ludziom dokładnie to czego Ci pragną ... Państwo oparte o gospodarkę rynkową rządzi się okreslonymi prawami. Można sprzedać tylko to na co jest popyt. Zrzymasz się na to, że inni ludzie nie są tacy sami jak ty ? Że są głupsi? Mają gorszy gust? Nie mają tak wyrafinowanych potrzeb? Cóż ciesz się że ty je masz ... trzeba mieć sporo szczęścia by móc sobie z góry patrzeć na innych zachwycając się własną inteligencją i wykształceniem ... ;]

Cytuj:
I dopóki czegoś z tym nie zrobimy, nadal bedziemy postrzegani jako np. złodzieje samochodów.


To smutne, ale jeszcze przez jakiś czas tak będzie. Twój wkład w poprawę sytuacji powinien opierać się głównie na tym by samemu nie przyczyniać się do pogorszenia tego wizerunku i wychowania swoich przyszłych dzieci tak by one też go nie pogorszały. Bez rozwiniętej gospodarki i wysokiego przerostu PKB nie będzie silnego Państwa i miłego wizerunku, a do tego potrzeba dużo czasu i dużo pracy.

Cytuj:
Do czego pijesz ?


Do tego, że cenne jednostki są wykuwane w ogniu walki, który pochłania setki innych. Pytam ile jesteś w stanie zapłacić za uszlachetnienie społeczeństwa ?


Cz lut 17, 2005 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Uważasz,że tzw."pomarańczowa rewolucja" przyniesie nam jakieś korzyści?
U nich będzie tak jak u nas,czyli bieda,a potem będą mieć do nas pretensje.


Napiszę delikatnie, takie teksty bardzo mnie irytują. Człowiek który twierdzi, że lepiej żyć w zniewolonym Państwie, niż ponieść koszty transformacji jest dla mnie odrażający. Jestem ciekawy ile osób pamięta jeszcze jak wyglądała Polska w 1989 roku ... jak wyglądał kraj w którym dostęp do informacji był ograniczony, w którym sklepy świeciły pustakami, a ludzie zmianiali się w wegetujące warzywa ... tego chcesz dla siebie i swoich dzieci Metaliku? A może uważasz, że Ukraińcy tego chcą ?


Cz lut 17, 2005 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 29, 2005 15:56
Posty: 1576
Post 
Metalik odwiedź "szczęśliwą" Koreę Płn. Tam ludzie beztrosko żyją i nie narzekają. Może to jest twój idealny system?

_________________
Mors dicit


Cz lut 17, 2005 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 19, 2005 11:25
Posty: 120
Post 
Sluchanie metalu nie zwracajac uwage na texty jest jak pujscie na msze i jej przespanie, muzyka metalowa oderwala mnie od kosciola i czuje sie z tym bardzo dobrze wiara w boga jest takim samym bez sensem jak mowienie ze muzyka metalowa jest dobra albo zla kazdy ma inne kryterie oceniania czym jest dobro a czym jest zlo wiec moze nie potrzebny jest ten komentarz


pewnie i tak mod to wykasuje niema to jak cenzura


N lut 20, 2005 9:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
-=TenebrosuS=- napisał(a):
muzyka metalowa oderwala mnie od kosciola i czuje sie z tym bardzo dobrze


No i proszę - mamy "świadectwo" :)

PS - TenebrosuS - i mógłbyś pisać większymi literami ;) trudno się to czyta - o tym że i tak Cię mody wytną ;)


N lut 20, 2005 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Tak, wypowiedź Teonobrosusa jest najlepszym świadectwem przeciwko muzyce metalowej. Niech teraz ktoś powie, że w metalu nie ma niczego negatywnego i każdy chrześcijanin może go bez problemu słuchać :(

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


N lut 20, 2005 11:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 701 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL