Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Kościół Katolicki przekształcił naszą wiarę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Chrześcijanka mnie sie pyta o potwierdzenie, czy Bóg nas kocha i czy nam przebacza... Oto dowód: śmierć Chrystusa na Krzyżu. Zawiera się tu zarówno miłość, jak i przebaczenie grzechów :) O Miłości, to mam nadzieję, zę nie musze przekonywać, a co do przebaczania, to wiem, że w którymś liście czytałem o tym, że Bóg nie tylko przebacza, ale również "zapomina" nasze grzechy... Poszukam i dam znać, bo to mi się mozę trochę zejść :)


Pt mar 18, 2005 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Przebacza, KIEDY SIĘ NAWRACAMY i kiedy PRZYCHODZIMY DO ŹRÓDŁA JEGO MIŁOSIERDZIA.
Bóg wybacza i zapomina grzech, konkretnie winę - zniewagę jaką grzech jest dla Boga.

Ale zostaje kara - skutek grzechu, dziura, która powstała w otaczającej nas rzeczywistości z powodu naszego braku miłości. I ten niedobór miłości musimy uzupełnić, bo jest to niedobór miłości w nas. Jesteśmy oczyszczeni w sakramencie pokuty z grzechu, ale pozostaje w nas niedoskonałość w postaci braku miłości i ten brak miłości musimy w sobie uzupełnić, jeżeli mamy się upodobnić do Boga, a tylko upodobnieni do Niego możemy przebywać z Nim w niebie.

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 19, 2005 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
No to chyba jasne, ze nie przebacza nam jeśli się nie nawrócimy :D Jednym z elementów nawrócenia jest wyznanie Bogu swoich grzechów i prośba o przebaczenie (oczywiście poparta szczerym żalem za nie), jeśli tego nie spełnimy, to Bóg nam nie przebaczy na siłę :)

A w momencie przebaczenia i odpuszczenia grzechów nie zostaje w nas żadna dziura :) Do znudzenia będę się chyba powoływał na przykład Dobrego Łotra, którego grzechy zostały odpuszczone przez wyznanie Boskości Jezusa i wiarę, że On potrafi nasze grzechy puścić w niepamięć, jeśi sami uznamy je za grzechy :) On nie zrobił nic więcej, a został zbawiony :)


So mar 19, 2005 21:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Widzę że nadal nie rozróżniasz grzechu i jego skutków.

A co do Dyzmasa:
Czy raj oznacza niebo ?
Ile to jest "dziś" w wieczności ?
A co idzie za tymi pytaniami:
Kto ogłosił, że Dobry Łotr trafił prosto do nieba a w czyśćcu nie był ?

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 19, 2005 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Dziura zostaje w nas i w Kościele - Bóg odpuszcza grzech - zniewagę wobec niego. Ale zadośćuczynienie - naprawienie dziur które zrobiliśmy swoim brakiem miłości i wyrównanie ich miłością należy DO NAS

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 19, 2005 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Agniulka napisał(a):
Dziura zostaje w nas i w Kościele - Bóg odpuszcza grzech - zniewagę wobec niego. Ale zadośćuczynienie - naprawienie dziur które zrobiliśmy swoim brakiem miłości i wyrównanie ich miłością należy DO NAS
Na czym opierasz swoje twierdzenie? I w jakie sposób wyrównujemy te "dziury"?

Acha i czy mogłabyś mi podać cyataty, które są dla ciebie świadectwem istnienia czyśćca? Bo chciałbym się z nimi zapoznać :) Wiem, zę takie są, ale po prostu w tej ilosci tematów wyszukiwanie ich byłoby drogą przez mękę :) Jeśli miałabyś ich dłużej szukać, bo nie pamiętasz, gdzie są, to napisz, to poszukam wtedy na forum, ale byłbym za nie wdzięczy :) Acha, wystarczą same odnośniki, nie musisz ich tu cytować :)


So mar 19, 2005 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 03, 2005 23:16
Posty: 326
Post 
Cytuj:
Kto ogłosił, że Dobry Łotr trafił prosto do nieba a w czyśćcu nie był ?


to ze lotr trafil najpierw do czysca to mozesz oglosic jedynie ty bo jezus mu powiedzial ze bedzie dzis z nim w raju


So mar 26, 2005 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
krunch napisał(a):
I w jakie sposób wyrównujemy te "dziury"?

Przez MIŁOŚĆ. Przez przynoszenie owoców miłości
Cytuj:
Acha i czy mogłabyś mi podać cyataty, które są dla ciebie świadectwem istnienia czyśćca? Bo chciałbym się z nimi zapoznać :) Wiem, zę takie są, ale po prostu w tej ilosci tematów wyszukiwanie ich byłoby drogą przez mękę :) Jeśli miałabyś ich dłużej szukać, bo nie pamiętasz, gdzie są, to napisz, to poszukam wtedy na forum, ale byłbym za nie wdzięczy :) Acha, wystarczą same odnośniki, nie musisz ich tu cytować :)

Są na forum w wątku Czyściec

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


So mar 26, 2005 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: Kościół Katolicki przekształcił naszą wiarę
grapusia napisał(a):
Podobno każda wiara chrześcijańska powinna opierać się na Biblii.I właśnie o tym non stop trąbi Kościół Katolicki,który sam nakazuje nam robić rzeczy niezgodne z naszą wiarą.Czy w Biblii napisane jest coś o różańcu lub o Wniebowzięciu NMP??Dlaczego Kościół modyfikuje nam religie na swoją korzyść??Dlaczego mianuje się na świątych ludzi którzy wcale na to nie zasługują??Np:II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być
przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".W Bibilii napisane jest "Nie czyń sobie moich podobieństw rzeźbionych"więc czemu tego nie przestrzegamy??Przecież są to słowa Jezusa!!Choć sama jestem katoliczką to wiele rzeczy w tej religii mnie uwiera.90% Polaków nie wie o tym że Kościół własciwie calkowicie przeksztalcil naszą pierwotna wiarę.Teraz już nawet nie liczy się Słowo Boże.W 593 roku Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec dla uzdrowienia finansów kurii ziemskiej poprzez sprzedasz odpustów od kar czyśćcowych.Jest jeszcze wiele takich niedomówień.Albo np: dlaczego Watykan nie chce uznać zaginionej Ewangelii??Jak Papież(!!)Leon X mógł powiedzieć:"zobaczcie co bajka o Jezusie dla nas zrobiła"W takim razie gdzie jest nasza wiara?? Gdzie ona była wtedy??


Grapusia

Rozszyfrowalem cie.Nalezysz do sekty swiadkow Jehowy.

POzdrawiam :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 26, 2005 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Na jakiej podstawie wysnułeś tą teze Tess? :) Pytam z ciekawości, bo nie jestem na tyle wykształcony w religioznawstwie, ale większość tych twierdzeń popierają również kościły protestanckie :)


So mar 26, 2005 23:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
krunch napisał(a):
Na jakiej podstawie wysnułeś tą teze Tess? :) Pytam z ciekawości, bo nie jestem na tyle wykształcony w religioznawstwie, ale większość tych twierdzeń popierają również kościły protestanckie :)


Na podstawie postu Grapusi Krunch :)

Pozdrowka :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So mar 26, 2005 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
No to się domyślam, że nie z powietrza :) Ale które argumenty, czy tezy powiedziały Ci, że jest on akurat Świadkiem (Świadkową? Czy Świadek Jechowy odmienia się przez rodzaje? :) ) Jechowy? :)


N mar 27, 2005 0:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
krunch napisał(a):
No to się domyślam, że nie z powietrza :) Ale które argumenty, czy tezy powiedziały Ci, że jest on akurat Świadkiem (Świadkową? Czy Świadek Jechowy odmienia się przez rodzaje? :) ) Jechowy? :)


W jakiej religii jestes ???? Pytam zanim dam ci odpowiedz.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N mar 27, 2005 0:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Kościół Zielonoświątkowy :) www.kz.pl ;)


N mar 27, 2005 1:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2003 12:33
Posty: 114
Post 
Bo domyślam się, że o to ci chodziło, do jakiej grupy chrześcijan należę, bo, że jestem chrześcijaninem, to wiesz :)


N mar 27, 2005 1:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 214 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL