Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Sedno problemu ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 07, 2004 13:45
Posty: 393
Post 
A może się zgadzasz z autorami mego podręcznika.. . Ale wtedy jasne się staje, ze swoją działalnośc prowadzisz dla powodów które imputujesz innym. Dyskredytacja religii także może służyć sieganiu po władzę.


Cz maja 19, 2005 9:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 07, 2004 13:45
Posty: 393
Post 
Te4az słósko o faktach i interpretacjii. Otóż nie da się pomysleć absurdu i niemozliwosci. Można najwyżej powiedzieć, że dana informacja jest prawdziwa albo fałszywa, dać wartosciująca ocenę. Ponieważ ocen nie dokonujemy z sufitu tylko na podstawie tego co juz mamy, nie da się fordsować jednej interpretacjii nad drugą, ponieważ modele porównywane nie przystają do siebie.

Przykładowo. Faktem jst, że pewna księga podaje wieść o zmartwychwstaniu. I to zmartwychwstanie istniej jako pojęcie. Ty na podstawie naturalistycznych założeń klasyfikujesz ten fakt jako zmyślony, nieprawdziwy ale to jest juz ocena. Tak samo haktem jest, ze Napoleon dogadał się z kościołem ale czy dokonał rozdziału państwa od kościoła to też jest ocena.


Cz maja 19, 2005 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
wuj zboj napisał(a):
Irbisolu, juzem wrocil.


OK, znaczną część pominę, bo się z nią zgadzam.

wuj zboj napisał(a):
Domagam sie dowodu, ktory pozwolilby nadac chocby minimalna ale OBIEKTYWNA przewage twojemu swiatopogladowi nad moim.


Przedstawię ci mój punkt widzenia na modelu.

wuj zboj napisał(a):
Poniewaz przedstawiasz rozumowanie logicznie niespojne, twoje poglady sa bliskie krasnoludkom - opieraja sie na irracjonalnej, logicznie sprzecznej wierze.


Jak na razie okazuje się co chwila, że nie wiesz o co mi chodzi i nie wiesz na czym polega mój światopogląd, więc masz za mało danych żeby określić jego spójność i irracjonalność.

wuj zboj napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Żeby jakiś obiekt istniał, wystarczy go zdefiniować jako byt konieczny

Z twojego "kryterium realnosci" ("niewymyslone jest cos, co nie jest wymyslone") wynika wprost, ze aby jakis obiekt istnial, wystarczy go zdefiniowac jako byt niewymyslony...


To nie było kryterium, tylko wyjaśnienie, że miałem co innego na myśli niż próbowałeś mi wmówić, odkrywając przy okazji kilka błędnych kół.

_________________
Z definicji Boga jest On "bytem koniecznym" więc zdanie że Byt konieczny nie istnieje jest absurdalne logicznie.
Bez duszy człowiek jest tylko zwierzęciem i jego zabicie nie różni się niczym od zabicia świni na szynkę.


Cz maja 19, 2005 12:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 18, 2005 22:30
Posty: 602
Post 
Przepraszam za nowa przerwe.

wuj napisał(a):
Domagam sie dowodu, ktory pozwolilby nadac chocby minimalna ale OBIEKTYWNA przewage twojemu swiatopogladowi nad moim.
Irbisol napisał(a):
Przedstawię ci mój punkt widzenia na modelu

Przedstaw wiec, prosze.

Zdrowko -- wuj wiec zboj

_________________
Jarek Dąbrowski, http://wujzboj.republika.pl
Światopoglądowe forum http://sfinia.fora.pl


Pn maja 23, 2005 12:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL