Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 15:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Prawda 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ty, drogi Ja, właśnie starasz się rozgryźć i zrozumieć Boga, rozbić go na coś co będzie się dało po ludzku zaszeregować i nazwać. A tak nie jest. On jest większy i po ludzku go nie zrozumiesz. Jego zamysł... właśnie na tym polega, że go nie znamy :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt kwi 15, 2005 13:56
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu napisał(a):
Ty, drogi Ja, właśnie starasz się rozgryźć i zrozumieć Boga, rozbić go na coś co będzie się dało po ludzku zaszeregować i nazwać. A tak nie jest. On jest większy i po ludzku go nie zrozumiesz. Jego zamysł... właśnie na tym polega, że go nie znamy :)

Biblia mowi zupelnie inaczej
ze Trzeba poznac Boga.
I zalezy od teg onasze zycie
(3) A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

(2) Łaska wam i pokój niech będą udzielone obficie przez poznanie Boga i Jezusa, Pana naszego

jak widzisz mozna Boga poznac i zrozumiec
tylko trzeba chciec


So kwi 23, 2005 11:59

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Drogi Ja!
Pan Bog czasami wybiera jakos osobe, czy rodzine, czy grupe osob, by calemu swiatu objawic jakos prawde o sobie. Bardzo czesto jendak nie chcemy poznac prawdy, wygodniej czesto jest pozostac slepym.

Poznanie w Pismie Swietym, to nie tylko poznanie intelektualne. Czesto jest napisane ze jakis mezczyzna poznal kobiety, czyli ze cielesnie przezywali swoja milosc. Do takiej jednosci nas wola Pan Bog, bysmy byli z Nim zjednoczeni tak jakby para k akcie milosci.


So kwi 23, 2005 12:19
Zobacz profil
Post 
wiking napisał(a):
Drogi Ja!
Pan Bog czasami wybiera jakos osobe, czy rodzine, czy grupe osob, by calemu swiatu objawic jakos prawde o sobie. Bardzo czesto jendak nie chcemy poznac prawdy, wygodniej czesto jest pozostac slepym.

tu sie zgadzam
wygodniej pozostac slepym bo wydaje nam sie ze mozemy powiedziec :
ja nie wiedzialem Panie Boze. Gdybym tylko wiedzial .
niestety tylko wygodne tlumacznie bo przeciez Piotr pisal
(3) Jest to rzecz dobra i miła przed Bogiem, Zbawicielem naszym, (4) który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. (5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,

widac stad ze wszyscy ktorzy chca byc zbawieni musza poznac prawde.
dlatego takie tlumaczenie ze Boga nie mozna poznac jest niewlasciwe.
a nieraz jest to zwykla wymowka przed szukaniem i poznaniem Go


So kwi 23, 2005 12:52

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Po czesci to prawda, Pawel mowi ze to jest niewybaczalne ze ludzie nie chca go poznac przez stworzenie.

Kosciol mowi o zawinionej ignoracji, za ktora kazdy bedzie odpowiadal przez Bogiem. Ale tak do konca nie wiemy co sie dzieje w ludzkim sercu. Jasne wszystkim niesmy te radosno nowine, ale sam osad zostawny Bogu. Wiele osob przez wlasna historie, albo kulturowe wplywy maja zbyt wielkie klopoty by odnalesc Prawde w Kosciele i przede wszystkiw Chrystusie. Byc moze nasze grzechy wplywaja na to ze ludzie nie potrafia dostrzec Boga.


So kwi 23, 2005 13:39
Zobacz profil
Post 
wiking napisał(a):
Byc moze nasze grzechy wplywaja na to ze ludzie nie potrafia dostrzec Boga.

Myslalem, ze to oczywiste. Grzech oblepia nas ciemnoscia, zalepia nasze oczy i uszy, zaciemnia umysl, doprowadza do meki nasze uczucia. W takim stanie nie da sie widziec Boga.


Wt kwi 26, 2005 1:06

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Nie tylko o to mi chodzilo, to oczywiscie tez, ale jesli bylibysmy naprawde chrzesciani ludzie widzac nasze by "chwali Ojca ktory w niebie jest". Jesli tak nie jest, nie jestemy sola ziemi, a jesli sol straci smak to nadaje sie tylko na wyrzucenie.

Nasze grzechy nie pozwalaja innym zobaczyc Boga.
Nietzche pisal ze najgorszy skandal to chrzescianie ktory nie zyja tak jakby Bog istnial.


Wt kwi 26, 2005 19:50
Zobacz profil
Post 
Dla mnie prawda jest to prawdziwa wiara w Boga. Dzięki niej i darom Ducha Św. mogę zawsze jasno i czysto ocenić sytuację, opierać się kłamstwo i obłudzie. Bo tak naprawdę kłamstwa wypływają często z naszego złego zachowania, które później chcemy utajnić i przez to kłamiemy. A jeślibyśmy postępowali zgodznie z wolą Boga, to teoretycznie nie postąpilibyśmy źle.


So kwi 30, 2005 10:47
Post 
Prawda jest wszedzie. Na tym forum, w naszej glowie, na ulicy, w czlowieku obok. Ale tez i klamstwo jest wszedzie. Dzieki Duchowi Prawdy, o ktorym mowa w Jn 14:16-17 mozemy te prawde od falszu odroznic. I wystarczy zaczac to robic w drobiazgach i nieistotnych rzeczach, zeby z czasem nauczyc sie odkrywac wielkie prawdy.
Natura ludzka nie chce prawdy. Zamiast powiedziec: masz to nalezy do ciebie, natura kaze nam mowic, to moje, ja to zjem, mam prawo sie nasycic.
Prawda nie jest abstrakcyjna, naprawde jest do przyjecia w kazdym momencie, trzeba tylko chciec ja zabaczyc, zamiast wygody, przyjemnosci, akceptacji innych ludzi, 'swietego spokoju', lepszego bytu, uznania, itp...


So kwi 30, 2005 11:50

Dołączył(a): Pn maja 09, 2005 11:15
Posty: 13
Post 
Prawdą jest Jezus. Ten kto poznaje Jezusa - poznaje prawdę. A że wielu odrzuca Jezusa, wielu dobrowolnie oderzuca prawdę.


Cz maja 12, 2005 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
A jeśli ktoś szuka Prawdy, a nie zna Jezusa :?:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz maja 12, 2005 18:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 18:48
Posty: 217
Post 
ToMu napisał(a):
A jeśli ktoś szuka Prawdy, a nie zna Jezusa :?:



Ale już, wydaje mi się , bardzo ważki i dobry jest sam fakt , że szuka.


Cz maja 12, 2005 21:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Czy każdy może poznać Prawdę?
Witam
Prawdę może poznać każdy człowiek i to tę przez duże P., czyli Prawdę, która zgodnie z obietnicą Jezusa wyzwala z łez-padołu do Królestwa Ojca. To właśnie jest sama esencja wiary. Jezus rzeczywiście to oświadczył.
Jakie są konieczne do zrobienia „kroki”, też to podał mówiąc (cytuję z pamięci):
„Kto chce iść za mną niech zaprze samego siebie, niech krzyż swój weźmie i niech mnie naśladuje”.
Co oznaczają te słowa:
1/ zaprze samego siebie – znaczy odrzucenie koncepcji „ja i moje”, innymi słowy wytłumienie ego. Można to osiągnąć poprzez odpowiednią medytację.
2/ krzyż swój weźmie – znaczy nie tracenie czasu np. na gonitwę za karierą, lecz pełnienie tylko tego co los człowiekowi daje. Nie chodzi o umartwianie się. Jezus nie pragnął nieszczęść dla swoich uczniów.
3/ niech mnie naśladuje – znaczy być spokojnym, uciszonym, wprowadzającym pokój, miłującym wszystko i do końca wytrwałym w nauczaniu, lecz bez przemocy i gwałtu. Szerzyć naukę, ale nie siłą. Nie chciał też by go parodiować, bo każdy jest kimś innym i niepowtarzalnym.
Ddn


Pt maja 20, 2005 22:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL