Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 19, 2024 13:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy człowiek który popełnił samobójstwo może iść do nieba?? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 28, 2009 15:22
Posty: 345
Post 
No cóż, chyba taka odpowiedź musi mi wystarczyć =)
Ale jeszcze jedno, nie jestem katolikiem, jak popełnię samobójstwo to Kościół pomodli się też za mnie?

_________________
leć wysoko! prosto pod sztandar WOLNOśCI!

Nigdy nie ufaj maszynom... i kobietom.


Śr mar 18, 2009 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 09, 2009 13:41
Posty: 125
Post 
Na to możesz liczyć.

_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=9tYT3F5lA4A
http://www.youtube.com/watch?v=RZol4zJt--8


Śr mar 18, 2009 15:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
Lot Orła napisał(a):
Ale jeszcze jedno, nie jestem katolikiem, jak popełnię samobójstwo to Kościół pomodli się też za mnie?

Ale nie jesteś katolikiem, bo nie jesteś ochrzczony w Kościele Katolickim, czy po prostu "przestałeś" uważać się za katolika?

Bo jak jesteś ochrzczony w Kościele Katolickim, to zawsze już w nim będziesz i Kościół zawsze się za Ciebie modli. Podczas każdej Eucharystii.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Śr mar 18, 2009 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 18, 2009 16:07
Posty: 17
Post 
Moim zdaniem wszystko zależy od okoliczności. Bo gdy np. ktoś jest już zniszczony psychicznie, wręcz szalony nie czyni tego by np. uciec przed problemami, a z owego szaleństwa/bezsilności.


Śr mar 18, 2009 17:15
Zobacz profil
Post 
Kościół katolicki zawsze nauczał, że do nieba 'wisielce' nie idą.
Dawniej jeżeli ktoś się powiesił, ksiądz odmawiał mu pochówku.
Argumentowano to, tak, że życie jest darem od Boga i nie wolno go odrzucać.
Teraz to się oczywiście zmienia,
zmienia się też podejście KK.
Co mnie w sumie nie dziwi.


Pt mar 20, 2009 22:51

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
User napisał(a):
Kościół katolicki zawsze nauczał, że do nieba 'wisielce' nie idą.


Zatem na podstawie:
Regulamin napisał(a):
§ II: Prawa i obowiązki użytkownika:
3. (...)Poglądy, jeśli stanowią oskarżenia, powinny zawierać argumenty, a nie jedynie nie podlegające dyskusji stanowiska. Ciężar dowodzenia oskarżenia spoczywa na oskarżającym, a brak dowodu jest równoznaczny z oszczerstwem.


Poproszę o udowodnienie tego - w przeciwnym razie zostanie to uznane za oszczerstwo i w konsekwencji spowoduje usunięcie oczerniającego z forum.


Pt mar 20, 2009 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 24, 2011 14:37
Posty: 440
Post Re: Czy człowiek który popełnił samobójstwo może iść do nieb
Po pierwsze kto może wyręczać Boga, kto pójdzie do nieba. Po drugie samobójstwo jako ucieczka przed karą i samobójstwo w wyniku choroby psychicznej (np depresji) popełnione nie w pełni świadomie to dwie różne rzeczy. Kolejna sprawa, za wiekszość samobójstw jestesmy współodpowiedzialni np. nie okazując miłosierdzia wzgledem takiej osoby-rozmową, zrozumieniem. A więc egoizm człowiek i pycha powoduje, że ocenia drugiego. Nie osądzajmy bo sami będziemy oceniani.


Wt sty 03, 2012 23:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 24, 2011 14:37
Posty: 440
Post Re:
kanap napisał(a):
Odpowiedz brzmi , może - polecam książkę Wilhelma Huenermanna Święty i diabeł jest o świętym proboszczu z Ars ale jest wzmianka o kobiecie ,która po samobójczej śmierci męża była w rozpaczy i przypadkiem słysząc o proboszczu Janie Mari Vianney postanawia udać się do Ars po przybyciu ma wiele problemów aby dostać się do proboszcza tłum wiernych z całej Francji odwiedzają to miejsce ale kiedy się jej to udaje bez słowa wyjaśnień zaraz po spojrzeniu na ta kobietę (nie znając jej ) Vianney mówi nie martw się twój mąż został zbawiony (i tutaj wyjaśnia powody zbawienia , więcej [jakieś dwa zdania , które wyleciały mi z głowy a nie chce mi się ich szukać] w książce).


Proszę jest odpowiedz. W średniowieczu np nie chowano samobójców ponieważ Kościół dysponował bardzo słabą wiedzą lub jej brakiem z zakresu psychologi rozwiniętej pod koniec 19 wieku.


Wt sty 03, 2012 23:55
Zobacz profil
Post Re: Czy człowiek który popełnił samobójstwo może iść do nieb
Kiedyś już o tym pisałam. Samobójstwa nie popełnia się z pełną świadomością tego czynu. Instynkt życia jest silny. Planowanie samobójstw jest jednym z objawów klinicznych niektórych zaburzeń psychicznych. Psychologia opisuje zawężanie się pola świadomości w przypadku myślenia o samobójstwie, tak,że w końcu staje się to dominującą i obsesyjną myślą człowieka.
Jeśli nie ma pełnej świadomości popełnianego grzechu, nie ma grzechu ciężkiego. Poza tym człowiek spadając z 10 piętra możesz jeszcze zawołać: Boże przebacz!
Są więc uzasadnione przesłanki, że wierzymy w zbawienie tych ludzi.


Śr sty 04, 2012 0:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL