Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 5:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pomocy! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
bo to co powiedział to nic nowego ani dziwnego, tylko że... jest bardzo śliskie. Bo dla jednego brak zaplecza to niepracujący student mieszkający w pokoju w akademiku- i trudno się nie zgodzić. A dla innego to będzie w tej chwili brak pieniędzy na prywatną szkołę i wczasy all inclusive dla trójki zamiast dla dwójki ;) więc tu pole do działania naszego sumienia jest jednak cały czas bardzo ważne.

_________________
Ania


Śr sie 13, 2014 8:04
Zobacz profil
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
No jest. Ale wazne jest takze uzywanie rozumu. A nie tylko emocji.


Śr sie 13, 2014 8:08
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
lenka89 napisał(a):
A także, że świadome spłodzenie dziecka w momencie kiedy nie ma się zaplecza czasowego i finansowego aby je wychować to grzech przeciwko miłości do dziecka.

Za nadługo dojdziemy do wniosku że rodziny wielodzietne to grzech. 50 lat temu była prawdziwa bieda i były rodziny wielodzietne. Kobieta urodziła 10 dzieci, bieda piszczała, ciężka praca jak nie w polu to na gospodarstiwe od rana do nocy, nie w białych rękawiczkach a w charówie i pocie. Nie było ani zaplecza czasowego ani finasowego w porównaniu z tym o czym dziś mówią rozkapryszeni, rozpieszczeni i przysłonięci egoizmem ludzie którym z trudem przyhodzi myśl choćby o jedynaku odkładanym po 30dziestce na starość.


Śr sie 13, 2014 11:42
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
A ile dzieci ma @quas?
Rozumiem ze na komputer i internet jednak i tobie wystarczyc musi...


Śr sie 13, 2014 12:17

Dołączył(a): Wt lip 29, 2014 14:54
Posty: 21
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
@kropeczka- ale tak chyba jest ze wszystkim w naszym życiu- bo jeden stwierdzi, że na lato wystarczą mu sandały, a drugi (raczej drugA) powie, że koniecznie potrzebuje sandały, klapki,baleriny, trampki i "Bóg wie co jeszcze".

Ale nie wiem czemu jako negatywny przykład podajesz wczasy all inclusive dla całej rodziny- ja tak zostałam wychowana, a miałam dwójkę rodzeństwa, że takie wakacje całą rodziną na 2-3 tygodnie to coś oczywistego. I chce, żeby moja rodzina też tak miała. To coś złego? Jakbym wolała 5 dzieci i wakacje na polskiej wsi to byłabym lepszym człowiekiem, lepszym katolikiem?

Choć do prywatnych szkół nie chodziłam to moje rodzeństwo tak. I też nie wiem co w tym złego.


Śr sie 13, 2014 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Lenka jak to co zlego - przecież bieda ma piszczeć, ale dużo was będzie :D

Muszę przytoczyć cytat cytatu z bliźniaczego wątku ;)

Cytuj:
Złe to, gdy się podli szczycą.
Zeszła się raz świnia z lwicą,
Więc w dyskursa. W tych przewlekła,
Z żalem świnia lwicy rzekła:
"Żal mi ciebie, luboś godna,
Luboś zacna, żeś mniej płodna.
Patrz na moją zgraję świnków:
Co tu córek, co tu synkowi
A wszystikie jednym pomiotem".
Rzekła lwica: "Wiem ja o tem.
Ródź ty dziesięć, cztery, dwa,
Ja jednego, ale lwa".

książe abp Ignacy Krasicki herbu Rogala


@Awa nie wiem co Cie tak ubawiło w wypowiedzi Dominikanina, ale ja bym się zastanowił czy chowanie licznych 'świnek' w dzisiejszym świecie jest dla nich dobre. Dzisiejszy świat wymaga lwów, to nie są czasy, że dziesiąta niewykształcona świnka i tak znajdzie robotę na roli rodziców:>


Cz sie 14, 2014 7:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Kael napisał(a):
A ile dzieci ma @quas?
Rozumiem ze na komputer i internet jednak i tobie wystarczyc musi...


Chyba się nie dowiemy, po zasypaniu nas wzniosłymi morałami wolał się przenieść na bezpieczny temat wieszczenia intronizacji Chrystusa na króla Polski :P


N sie 17, 2014 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
złego w tym nie ma nic.
Ale jeśli dla kogoś np (to tylko przykład) brak możliwości wywalenia 15 kawałków na wakacje jest powodem że "nie stać go na dziecko" to zdecydowanie jest to hipokryzja:) i tylko o to chodziło.

_________________
Ania


Śr sie 20, 2014 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Cytuj:
Awa nie wiem co Cie tak ubawiło w wypowiedzi Dominikanina, ale ja bym się zastanowił czy chowanie licznych 'świnek' w dzisiejszym świecie jest dla nich dobre. Dzisiejszy świat wymaga lwów, to nie są czasy, że dziesiąta niewykształcona świnka i tak znajdzie robotę na roli rodziców:>


Spieszę z wyjaśnieniem . Ubawiła mnie nowa kategoria grzechu wynaleziona przez dominikanów(sami dominikanie to temat na kolejny wątek:)) a raczej interpretacja tego, co jest grzechem braku miłości.


Którym dzieckiem z kolei był np Bach?
Wszyscy absolwenci wyższych studiów mają pracę?
Murarze, szewcy , krawcowe to jakaś podkategoria ludzi?

Wyjaśnij , czy dobrze zrozumiałam metaforę(mam troje rodzeństwa mogę mieć braki ;-) )
rodziny wielodzietne to świnie ,a dzieci to prosiaki?


Cz sie 21, 2014 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
lenka89 napisał(a):
Jakbym wolała 5 dzieci i wakacje na polskiej wsi to byłabym lepszym człowiekiem, lepszym katolikiem?

Może tak, a może nie ;-)
Ale zasadniczo ty i twój mąż na to macie sumienie i zdrowy rozsądek, żeby umieć wybrać to, co najlepsze dla was i dla dziecka.
Nikt z radzących ci jak żyć nie jest w twoim położeniu, i nikt nie poniesie za ciebie konsekwencji takiego lub innego postępowania.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz sie 21, 2014 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Awa : zacny sarkazm ;)
jestem ciekaw tego wątku o Dominikanach, założysz ? :>

wiesz, zawsze znajdzie się przykład 16 dziecka z faveli w Meksyku w Meksyku, które wyszło na ludzi, porzuciło drobne kradzieże i narkotyki i ostatecznie przekształciło się w prof. dr. hab. zwyczajnego na Sorbonie, ale to nie o to przecież chodzi.

rzeźnik i babcia klozetowa to też nie podkategoria ludzi, ale chodzi mi po prostu o to, że jeśli rodzice mają możliwości zapewnienia szerokich możliwości rozwoju dziecku to powinni to robić, a nie pośrednio lub bezpośrednio zmuszać je do samodzielności finansowej we względnie młodym wieku. a gdzie leżą granice zdrowego rozsądku, a gdzie nadmiaru luksusu, to już każdy musi sobie odpowiedzieć sam.
moje prywatne zdanie jest takie, że opcje : wychować 3 dzieci i każdemu zapewnić łatwą MOŻLIWOŚĆ (jak dziecko nie chce, nie ma talentu to inna sprawa oczywiście) studiowania na nawet wymagającym kierunku, a wychować 6, gdzie każde będzie musiało kombinować jak tu pracować aby się utrzymać i ryć do sesji jednocześnie to lepsza moralnie jest ta 1 opcja. ludzi na ziemi mamy wystarczająco.


Pt sie 22, 2014 22:22
Zobacz profil
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
mr_fuchs napisał(a):
moje prywatne zdanie jest takie, że opcje : wychować 3 dzieci i każdemu zapewnić łatwą MOŻLIWOŚĆ (jak dziecko nie chce, nie ma talentu to inna sprawa oczywiście) studiowania na nawet wymagającym kierunku, a wychować 6, gdzie każde będzie musiało kombinować jak tu pracować aby się utrzymać i ryć do sesji jednocześnie to lepsza moralnie jest ta 1 opcja. ludzi na ziemi mamy wystarczająco.

Tyle że Twoje priorytety przy wyborze poczęcia trójki dzieci które faworyzujesz czy szóstki dzieci, są warte funta kłaków. To co piszesz nie ma żadnego znaczenia dla wyboru rodziców ile chcą mieć dzieci i ile Bóg im da, czy 3 czy 6. Wartość życia dziecka jest znacznie większa niż zakładane posiadane talenty, wysoki dobrobyt, możliwość zapewnienia dobrego wykształcenia....To są egoistyczne pobudki. Dla Boga wysokie wykształcenie jest nic nie warte i nie znaczy nic w kwestii zbawienia. 6 dzieci z ubogiej rodziny może bardziej zasłużyć na zbawienie niż 3 dzieci z bogatej rodziny dobrze wykształconej. Wybór posiadania małej liczby dzieci ze względów zapewnienia wykształcenia i jak największego dobrobytu jest zwykłym egoizmem.


Pt sie 22, 2014 23:18
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
@quas, zebys nie zapomnial odpowiedziec
Kael napisał(a):
A ile dzieci ma @quas?
Rozumiem ze na komputer i internet jednak i tobie wystarczyc musi...


So sie 23, 2014 4:02
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Cytuj:
6 dzieci z ubogiej rodziny może bardziej zasłużyć na zbawienie niż 3 dzieci z bogatej rodziny dobrze wykształconej. Wybór posiadania małej liczby dzieci ze względów zapewnienia wykształcenia i jak największego dobrobytu jest zwykłym egoizmem.



Quas, w takim razie ożeń się i będziesz miał sześcioro dzieci, dostaniesz 1.500 / 2.000 na rękę i powodzenia Ci życzę. Utrzymaj za to rodzine i zapewnij dobry start w życie dla swoich dzieci. A potem kiedy będą mieć dozgonny żal do Ciebie i pretensję że nie zapewniłeś im nic, a tylko dałeś wspomnienie smutnego dzieciństwa w biedzie, to wytłumacz im że to dla ich dobra. Quas, trzeba mieć we wszystkim odrobinę zdrowego rozsądku.


So sie 23, 2014 7:15

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Plany rodzicielskie-kwestia woli a NIE antykoncepcji-pom
Quas : "Bóg obdarza" , czyli rozumiem, że idziesz w opcję wielodzietni.org i wykluczasz stosowanie NPR w celu regulowania liczby dzieci? Bo wiesz, nawet jeśli ktoś używa tylko NPR ale w prawidłowy sposób to jest mała szansa, że "Bóg go obdarzy" kolejnym dzieckiem jeśli postanowi, że więcej już raczej nie chce. :D
Ponawiam pytanie o liczbę Twoich dzieci, a może nie masz nawet żony? :x


So sie 23, 2014 9:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL