Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 23:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Czy rzeczywiście trzeba mówić grzechy? - Spowiedź 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post 
krystianman napisał(a):
poza tym troche mi nie pasuje 4 grzech wsrod 'wolajacych o pomste do nieba' do reszty.
\
Co do tych grzechów to nie jest to wymysł Kościoła, a przekaz biblijny. Pismo Święte samo mówi, że te grzechy wołać będą o pomstę do nieba. Dlatego jest tam także zatrzymywanie zapłaty.

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt cze 10, 2008 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
tez tak uwazam ze kosciol nie wzial tego z kosmosu.

a tak przy okazji to przytoczcie jakies fragmenty z Biblii mowiace o grzechach.. :) poczytam chetnie


Wt cze 10, 2008 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Ojej, to przeczytaj całą biblię zamiast czytać wyrywkowo co trzecie zdanie ;).

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Wt cze 10, 2008 14:01
Zobacz profil
Post 
najgorsze jest własnie wyrywkoe czytanie zdań zBiblii. np czytając listy św Pawła mozna być swięcie przekonanym że sama wiara starszy do zbawienia. Wystarczy wyzanc ustami że JEzus jest Panem i juz masz zbawienie w reku. Ale wustraczy pocyztac list Jakuba i wypowiedzi JEzusa i widac że miłość do bliźniego tez jest wazna. Powiedziałbym że Jezus stawia na miłosierdzie. Ale wiara jest mega ważna. JEzsli wierzymy to JEzus moze dzialac przez nas.


Śr cze 11, 2008 10:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
krystianman napisał(a):
jakos jeszcze umiem rozroznic dobro od zła w kontekście nauk Jezusa... przedstawiasz w ten sposob czlowieka jako nic nie wiedzacego, ciemnego, ktoremu ksiadz musi wszystko wytlumaczyc.


Bo jest tylko jedna wykładnia, interpretacja słów Jezusa i Biblii - to Kościół autorytatywnie ją określa:

2 P 1:20
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.
Łk 10:16
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.
Mt 18:17-18
Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

a ludzie sami sobie próbują tłumaczyć wiele rzeczy i przez to sami prowadzą siebie w złą stronę:

2 P 3:16
Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

_________________
Piotr Milewski


Wt cze 17, 2008 15:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
krystianman napisał(a):
ale dla kogos kto czyta Biblie , Jezis jest wystarczającym nauczycielem i to Bóg 'mówi' co jest dobre a co nie.


Powtórzę się (przepraszam), ale myślę, że warto, bo to idealnie pasuje tutaj:

2 P 1:20
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.

2 P 3:16
Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.


Bóg prowadzi Kościół:

J 14:16-17
Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie.

J 14:26
A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

J 16:13
Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy.

Mt 28:19-20
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody [...] A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

krystianman napisał(a):
tak i kosciol ustala co to jest grzech a co nie jest?

J 20:22-23
Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

Mt 18:18
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.


Należy być posłusznym Kościołowi:

Heb 13:17
Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Łk 10:16
Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał.

1 Tes 5:12
Prosimy was, bracia, abyście uznawali tych, którzy wśród was pracują, którzy przewodzą wam i w Panu was napominają.

1 P 5:5
Tak samo wy, młodzieńcy, bądźcie poddani starszym! (mowa o starszych jako o kapłanach, duszpasterzach „pasących stado Boże”)

Mt 18:15-17
Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

_________________
Piotr Milewski


Wt cze 17, 2008 15:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL