Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 26, 2024 0:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1552
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Oślica Balaama Ks.Lb.22 :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn mar 06, 2023 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Możesz zadać kolejną zagadkę.

_________________
ksiądz


Wt mar 07, 2023 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
A ja mam inną odpowiedź.
Z Księgi Rodzaju 3:1-5
"1 A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło»."


Wt mar 07, 2023 19:14
Zobacz profil
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Zagadka zadana w sposób mało przejrzysty, umożliwiający zadającemu na manipulację (a może tak po polsku? bramin) w kwestii sympatyczności - oślica czy wąż?


Wt mar 07, 2023 19:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
bramin napisał(a):
Biblia wymienia osiem zwierząt, którymi posłużył się Bog w historii zbawienia. Chodzi o działanie tych zwierząt.

Mnie się do tej pory wydawało, ze umiejętność czytania ze zrozumieniem i interpretacja pisanego tekstu nie jest czymś nadzwyczajnym, a tu proszę, myliłem się.
Wytłumaczę wam panowie, skupcie się, naprawdę to nie jest trudne.
Chodzi o zwierzęta, którymi posłużył się Bóg a nie szatan.
Chodzi także o konkretne działanie a nie namawianie czy przekonywanie do czegoś.

_________________
ksiądz


Śr mar 08, 2023 10:27
Zobacz profil
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Zagadka:
W jaki sposób i za jaki grzech należy uśmiercić córkę kapłana?


Śr mar 08, 2023 19:25
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
bramin.

Cytuj:
Czterech Zwierząt znajdujących się przy tronie Bożym. Interesujący nas fragment brzmi następująco: Przed tronem – niby szklane morze podobne do kryształu, a w środku tronu i dokoła tronu Cztery Zwierzęta pełne oczu z przodu i z tyłu: Zwierzę pierwsze podobne do lwa, Zwierzę drugie podobne do wołu, Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie. https://kjb24.pl/cztery-zwierzeta-z-apokalipsy/


Po raz pierwszy symbol Ducha Świętego – gołębica – pojawił się już w Starym Testamencie. To właśnie gołąb przyniósł do Noego na Arkę gałązkę oliwną, która oznaczała pokój między Bogiem a ludźmi.

Ale wtedy Anioł Pański3 zawołał na niego z nieba i rzekł: «Abrahamie, Abrahamie!» A on rzekł: «Oto jestem». 12 [Anioł] powiedział mu: «Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna».
13 Abraham, obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego rogami w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna.

Osiołek
to poczciwe zwierzę, choć w Biblii symbolizuje ludzką wolę. Przed Jezusem, jak opowiada Pismo Święte, osiołka dosiadali wcześniej patriarcha Abraham oraz przewrotny prorok Balaam. Gdy Bóg zażądał od Abrahama ofiary z jego syna Izaaka, ten o świcie osiodłał osła, po czym wraz z synem i najemnikami ruszył w stronę wskazanego mu przez Boga miejsca ofiary.

Dlaczego Pan Jezus dyskutuje z demonami i zgadza się na ich propozycje wypędzając je w stado świń Stadem świń posłużył się Bóg też w przypowieści o Synu Marnotrawnym.

Wieloryb z Ks. Jonasza.


Śr mar 08, 2023 20:11
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Jeszcze szarańcza w sprawie uporu faraona.


Śr mar 08, 2023 20:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
nolda napisał(a):
W jaki sposób i za jaki grzech należy uśmiercić córkę kapłana?

Księga Kapłanska 21,9:
Cytuj:
Jeżeli córka kapłana bezcześci siebie nierządem, bezcześci przez to swojego ojca. Będzie spalona w ogniu.

_________________
ksiądz


Cz mar 09, 2023 8:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Kolejna zagadka.
Jak jest najkrótsza księga Starego Testamentu?

_________________
ksiądz


Cz mar 09, 2023 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Księga Obadiasza. Ale trudno tu dać cytat na potwierdzenie


Cz mar 09, 2023 16:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Moja zagadka: jak według Biblii powstaje umaszczenie owiec?


Cz mar 09, 2023 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Księga Rodzaju 30,37-42
Cytuj:
Jakub nazbierał sobie świeżych gałązek topoli, drzewa migdałowego i platanu i pozdzierał z nich korę w taki sposób, że ukazały się na nich białe prążki. 38 Tak ostrugane patyki umocował przy korytach z wodą, czyli przy poidłach, aby je widziały trzody, które przychodziły pić wodę. Gdy bowiem zwierzęta przychodziły pić wodę, parzyły się. 39 I tak parzyły się zwierzęta z trzód przed tymi patykami i wskutek tego dawały przychówek o sierści prążkowej, pstrej i cętkowanej. 40 Jakub oddzielił więc owce białe i pędził je przodem przed pstrymi i czarnymi, jako stada Labana; dla siebie zaś trzymał stada osobno, nie łącząc ich ze stadami Labana. 41 A przy tym Jakub umieszczał owe ponacinane patyki na widocznym miejscu przy poidłach tylko wtedy, gdy miały się parzyć sztuki mocne; 42 gdy zaś owce były słabe, patyków nie kładł. W ten sposób sztuki słabe miały się dostać Labanowi, a mocne – Jakubowi.

_________________
ksiądz


Cz mar 09, 2023 18:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
Proszę podać teksty opisujące części ciała mężczyzny przyrównane do kości słoniowej i kolumn z marmuru.

_________________
ksiądz


Cz mar 09, 2023 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Zagadki biblijne. Jest nagroda? A jakże!
"Jego nogi to kolumny z marmuru osadzone na podstawach z czystego złota. Jego wygląd jak Liban, majestatyczny jak cedr" (Pieśń nad Pieśniami 5:15).

"Jego ciało jak z kości słoniowej, okryte drogocennym kobiercem" (PnP 5:14).

"Jego ramiona to rury ze złota, ozdobione klejnotami. Jego postać jak z kości słoniowej, okryta szafirowymi szatami" (PnP 5:15). Dawaj następną zagadkę, bramin.


Pt mar 10, 2023 6:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL