Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 23:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
Alus napisał(a):
Fischer napisał(a):
ściślej: do dwóch skrzyżowanych ze sobą desek ;]
A na poważnie: czasem jestem ciekaw zdania katolików na pewne tematy, bo z Kościołem pożegnałem się przed wgłębieniem się w "drugorzędne" zagadnienia jego nauczania. Stąd co jakiś czas moje zrywy na forum i pytania. Bez jadu WIST, niczego od nikogo nie żądam, nie krzyczę; lubię z Tobą dyskutować, to naprawdę nieraz zachęca do wnikliwego analizowania podstawy swoich wierzeń, a przez to umacnia wiarę :)
Nie wiem, czy taka marginalna, ale nie o to chodzi. Swoją drogą, znasz inną "grupę", która też tak "krzyczy" w 239 krajach i terytoriach i to z ogromnym skutkiem (że zaryzykuję stwierdzenie: błogosławieństwem)?

No ale jeszcze raz powrócę do głównego tematu wątku i pokornie poczekam na odpowiedź. Pytam, bo... [patrz: drugie zdanie].

Nie pochlebiaj sobie - myślisz, że gdy was ludzie nie wpuszczają do domów, to dla odmiany w necie będą się rzucać na każdą waszą zaczepkę.
Jezusa pozbawiliście bóstwa, Maryję ustawili w szeregu za wami, Ducha Świętego pogoniliście, zapewne jak sie jeszcze lepiej nakręcicie to i Boga Ojca ustawicie obok Maryi....i oczywiście wszystkie rewelacje czerpiecie z Biblii.
2 miliardy 380 milionów chrześcijan błądzi i raptem 7 milionów po 20 wiekach dostało olśnienia.


jak to czytam to jeszcze zostanę Św J - bo według mojej znajomości Biblii niewielu w porównaniu do wielu ma iść drogą do zbawienia - nasladowcy Mistrza mieli być zaduszeni przez symboliczne chwasty. hej przygodo!


Pn sty 13, 2014 23:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
Mam opisy 21 obwieszczeń KK o dacie końca świata w tym 11 objawień maryjnych o tym końcu z data czasami nawet godziną
Św J wypadają przy tym blado
Ale: Nie popełnia błędów tylko ten kto nic nie robi - to takie stare ludowe porzekadło.


Alus napisał(a):
Ani Syn Boży, ani aniołowie nie znają daty końca czasów, a wy już 8 razy obwieszaliście datę

O własnie, ciekawi mnie jak ŚJ to tłumaczą?[/quote]


Pn sty 13, 2014 23:59
Zobacz profil
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
jhpoznan napisał(a):
Mam opisy 21 obwieszczeń KK o dacie końca świata w tym 11 objawień maryjnych o tym końcu z data czasami nawet godziną

Jedyne co Kościół Katolicki obwieszcza o o dacie końca świata, to to że nikt jej nie zna.

Nie muszę chyba dodawać, że nieuznane przez Kościół prywatne objawienia oczywiście się nie liczą. Anonimowo każdy sobie może napisać co mu ślina na język przyniesie ale Kościół za to nie odpowiada.


Wt sty 14, 2014 8:14

Dołączył(a): So sty 11, 2014 8:19
Posty: 76
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
MARIEL napisał(a):
jhpoznan napisał(a):
Mam opisy 21 obwieszczeń KK o dacie końca świata w tym 11 objawień maryjnych o tym końcu z data czasami nawet godziną

Jedyne co Kościół Katolicki obwieszcza o o dacie końca świata, to to że nikt jej nie zna.

Nie muszę chyba dodawać, że nieuznane przez Kościół prywatne objawienia oczywiście się nie liczą. Anonimowo każdy sobie może napisać co mu ślina na język przyniesie ale Kościół za to nie odpowiada.


Brak negacji to poparcie. Jeżeli uznawany członek KK piastujący wysokie stanowisko i mający pełne poparcie miejscowego episkopatu ogłasza tezę o końcu świata wraz z datą i nie jest to zanegowane przez władze kościelne, jak myślisz co myśli człowiek przyglądający się temu z boku? A jeżeli jest to objawienie zaliczane do maryjnych i w ten sposób ma poparcie sprawującego namiestnictwo w tym czasie papieża?
I na marginesie większość wyznań religijnych mówi to samo , że daty końca świata nikt nie zna , nawet Św J. - zawsze jest to prywatna inicjatywa czyjaś np prorokini Ellen White, członek Ciała Kierowniczego lub biskup z Meksyku. Ale zawsze rzutuje to na całe wyznanie.


Wt sty 14, 2014 10:26
Zobacz profil
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
jhpoznan napisał(a):
Brak negacji to poparcie.

Ty tak uważasz. Kościół musiałby nie mieć nic innego do roboty, żeby śledzić wszystkie anonimowe "orędzia" pojawiające się jak grzyby po deszczu w internecie (chociażby) i je weryfikować.
jhpoznan napisał(a):
Jeżeli uznawany członek KK piastujący wysokie stanowisko i mający pełne poparcie miejscowego episkopatu ogłasza tezę o końcu świata wraz z datą i nie jest to zanegowane przez władze kościelne, jak myślisz co myśli człowiek przyglądający się temu z boku? A jeżeli jest to objawienie zaliczane do maryjnych i w ten sposób ma poparcie sprawującego namiestnictwo w tym czasie papieża?

Konkrety.


Wt sty 14, 2014 10:30
Post Re: Sługa wierny i roztropny - Mt 24:45
jhpoznan napisał(a):
[color=#8080BF]Mam opisy 21 obwieszczeń KK o dacie końca świata w tym 11 objawień maryjnych o tym końcu z data czasami nawet godziną

Napisz nam jedną rzecz: Ile z tych objawień zostało uznane za prawdziwe oraz ile tych obwieszczeń pochodzi z oficjalnych nauk Kościoła?


Wt sty 14, 2014 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL