Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 25, 2024 22:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 1 List Jana 5.18-21 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post 1 List Jana 5.18-21
1.J.5.18. Wiemy, że każdy, kto się narodził z Boga, nie grzeszy, lecz Narodzony z Boga strzeże go, a Zły go nie dotyka. 19. Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego. 20. Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym. 21. Dzieci, strzeżcie się fałszywych bogów. /BT/

Kim jest Bóg Prawdziwy? Kim jest Zły? Oczywiście "Złym" nie może być Szatan, gdyż tekst ewidentnie zaznacza przeciwstawienie "prawdziwego Boga", czyli logicznym i oczywistym przeciwieństwem będzie Bóg fałszywy. Dzięki Jezusowi poznajemy prawdziwego Boga - Jezus, Syn Boży przyszedł i obdarzył nas taką zdolnością. Czyli wcześniej człowiek nią nie dysponował. Czyli nie poznawał prawdziwego Boga. Znów domyślnie - istnieje/istniał Bóg fałszywy. I jeszcze na koniec tego kontekstu ostrzeżnie przed fałszywymi bogami (nie przed Szatanem/diabłem).

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz sty 03, 2013 9:27
Zobacz profil
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
A skad ta teoria, ze zly nie jest szatanem?

Polecam J 1,1-18
Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył

Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie». J 12,31-32
Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata9. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. J 14,30

Wtedy rzekł do nich: «Widziałem szatana, spadającego z nieba jak błyskawica.
Lk 10,18

Nie ma "zlego boga".To potepiony przez chrzescijanstwo dualizm wlasciwy dla gnozy. Jest szatan - stworzenie "wladca TEGO swiata", ktore ma ograniczona moc, ale zadnej wladzy duchowej nad nami. Chyba, ze ktos da mu ja dobrowolnie.


Cz sty 03, 2013 9:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ad. Kael

Cytuj:
Boga nikt nigdy nie widział,

No właśnie o to chodzi! A Bóg Starego Testamentu był wielokrotnie widziany. Np przez Adama i Ewę.
Czyli mowa o innym Bogu. Albo Ewangelia Jana kłamie. :x
Tertium non datum. :roll:

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz sty 03, 2013 17:03
Zobacz profil
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Adam i Ewa z Bogiem rozmawiali a jezeli Go widywali, to przed grzechem pierworodnym.

Cala reszta, o ile wiem, panicznie sie bala spojrzec na Boga, slusznie oczekujac smierci. Znajdz jedno miejsce, w ktorym jest mowa o tym, ze ktos widzial Boga twarza w twarz. Wszyscy z Bogiem rozmawiali.
Np Mojzesz: A Pan rozmawiał z Mojżeszem twarzą w twarz, jak się rozmawia z przyjacielem. Wj 33,11 ale zaraz potem jest tekst:
A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę». Wj 33,23

Czlowiek w postaci cielesnej nie jest w stanie ujrzec Boga takiego jakim ON naprawde jest i nie umrzec.

No i nie ma "wielu bogow". Jest tylko Jeden, Ten Ktory Jest.


Cz sty 03, 2013 17:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ad Kael

Cytuj:
Adam i Ewa z Bogiem rozmawiali a jezeli Go widywali, to przed grzechem pierworodnym.

A co to ma do rzeczy? Ale go widzieli. Chyba Adam i Ewa to nie "nikt".
Zresztą po zjedzeniu czego nie trzeba też Go widzieli i rozmawiali. ;-)

Cytuj:
No i nie ma "wielu bogow".

Zapomniałeś, że każda religia ma własnych i często nie jednego? ;)

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz sty 03, 2013 17:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Gorgiasz napisał(a):
Ad. Kael

Cytuj:
Boga nikt nigdy nie widział,

No właśnie o to chodzi! A Bóg Starego Testamentu był wielokrotnie widziany. Np przez Adama i Ewę.
Czyli mowa o innym Bogu. Albo Ewangelia Jana kłamie. :x
Tertium non datum. :roll:



Nie był widziany.
Boga nie mozna zobaczyc poniewaz nie ma ciała fizycznego i jest niewidzilny dla ludzi.
Adam z Ewą rozmawiali z "Bogiem" poprzez aniołów.

(20) Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.

(Ks. Wyjścia 33:1-23, Biblia Warszawska)

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr sty 16, 2013 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ad.formek1.
Cytuj:
Nie był widziany.
Boga nie mozna zobaczyc poniewaz nie ma ciała fizycznego i jest niewidzilny dla ludzi.
Adam z Ewą rozmawiali z "Bogiem" poprzez aniołów.

Może zechcesz podzielić się informacją, skąd czerpiesz taką wiedzę. W Biblii (Ks. Rodzaju) jest zupełnie co innego: Bóg przemawia bezpośrednio do człowieka, o aniołach nie ma tam mowy i nic nie świadczy o tym, że Adam rozmawia z kimś, kogo nie widzi.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Śr sty 16, 2013 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Gorgiasz napisał(a):
Ad.formek1.
Cytuj:
Nie był widziany.
Boga nie mozna zobaczyc poniewaz nie ma ciała fizycznego i jest niewidzilny dla ludzi.
Adam z Ewą rozmawiali z "Bogiem" poprzez aniołów.

Może zechcesz podzielić się informacją, skąd czerpiesz taką wiedzę. W Biblii (Ks. Rodzaju) jest zupełnie co innego: Bóg przemawia bezpośrednio do człowieka, o aniołach nie ma tam mowy i nic nie świadczy o tym, że Adam rozmawia z kimś, kogo nie widzi.


W Biblii wielokrotnie jest mowa o tym że Bóg mówi do ludzi ale w rzeczywistosci mówi to za posrednictwem aniołów.
Nie ma takiej mozliwości aby ludzie widzieli Boga mimo że możemy odnosic takie wrażenie
(11) I rozmawiał Pan z Mojżeszem twarzą w twarz, tak jak człowiek rozmawia ze swoim przyjacielem, po czym wracał Mojżesz do obozu, podczas gdy młody sługa jego, Jozue, syn Nuna, nie oddalał się z Namiotu

jak widzisz Bóg rozmwaił z Mojrzeszem Twarza w twarz.
Ale dalej powiedziano.
(20) Nadto powiedział: Nie możesz oglądać oblicza mojego, gdyż nie może mnie człowiek oglądać i pozostać przy życiu.
Wyadawałoby się że jedno zprzecza drugiemu.
Ale tylko teoretycznie.
Praktycznie to tylko tlumaczenie a nieraz ludzie mówią pewne rzeczy które nie są dosłowne.

List do galatów to potwierdza.
(19) Na cóż więc Prawo? Zostało ono dodane ze względu na wykroczenia aż do przyjścia Potomka, któremu udzielono obietnicy; przekazane zostało przez aniołów; podane przez pośrednika.


Jak widzisz wtedy na górze synaj Mojrzesz dostał przykaznai od ...aniołow. A nie od Boga mimo ze tak zostało to zapisane.

Inna sytuacja
(2) Wtedy ukazał mu się Anioł Pański w płomieniu ognia, ze środka krzewu. Mojżesz widział, jak krzew płonął ogniem, a nie spłonął od niego. (3) Wtedy Mojżesz powiedział do siebie: Podejdę, żeby się przyjrzeć temu niezwykłemu zjawisku. Dlaczego krzew się nie spala? (4) Gdy zaś Pan ujrzał, że Mojżesz podchodził, żeby się przyjrzeć, zawołał Bóg do niego ze środka krzewu: Mojżeszu, Mojżeszu! On zaś odpowiedział: Oto jestem. (5) Rzekł mu Bóg: Nie zbliżaj się tu! Zdejm sandały z nóg, gdyż miejsce, na którym stoisz, jest ziemią świętą. (6) Powiedział jeszcze Pan: Jestem Bogiem ojca twego, Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba. Mojżesz zasłonił twarz, bał się bowiem zwrócić oczy na Boga.

Zawsze przemawiali aniołowie ale żeby wiadomo było że to Bóg to tak to było przedstawiane.

Nieraz tez tak mówimy.
na przykład ."szef powiedział " .
Tak naprawde dowiedzielismy sie o tym od kolegi z pracy.

[i]11) A oto przyszedłAnioł Pana i usiadł pod terebintem w Ofra, które należało do Joasza z rodu Abiezera. Gedeon, syn jego, młócił na klepisku zboże, aby je ukryć przed Madianitami. (12) I ukazał mu się Anioł Pana. Pan jest z tobą - rzekł mu - dzielny wojowniku! (13) Odpowiedział mu Gedeon: Wybacz, panie mój! Jeżeli Pan jest z nami, skąd pochodzi to wszystko, co się nam przydarza? Gdzież są te wszystkie dziwy, o których opowiadają nam ojcowie nasi, mówiąc: Czyż Pan nie wywiódł nas z Egiptu? A oto teraz Pan nas opuścił i oddał nas w ręce Madianitów. (14) Pan zaś zwrócił się ku niemu i rzekł do niego: Idź z tą siłą, jaką posiadasz, i wybaw Izraela z ręki Madianitów. Czyż nie Ja ciebie posyłam? (15) Wybacz, Panie mój! - odpowiedział Mu - jakże wybawię Izraela? Ród mój jest najbiedniejszy w pokoleniu Manassesa, a ja jestem ostatni w domu mego ojca. (16) Pan mu odpowiedział: Ponieważ Ja będę z tobą, pobijesz Madianitów jak jednego męża. (17) Odrzekł Mu na to: Jeżeli darzysz mnie życzliwością, daj mi jakiś znak, że to Ty mówisz ze mną. (18) Nie oddalaj się stąd, proszę Cię, aż wrócę do Ciebie. Przyniosę moją ofiarę i położę ją przed Tobą. A On na to: Poczekam tu, aż wrócisz. (19) Gedeon oddaliwszy się przygotował koźlę ze stada, a z jednej efy mąki przaśne chleby. Włożył mięso do kosza, a polewkę do garnuszka i przyniósł to do Niego pod terebint i ofiarował. (20) Wówczas rzekł do niego Anioł Pana: Weź mięso i chleby przaśne, połóż je na tej skale, a polewkę rozlej. Tak uczynił. (21) Wówczas Anioł Pana wyciągnął koniec laski, którą trzymał w swym ręku, dotknął nią mięsa i chlebów przaśnych i wydobył się ogień ze skały. Strawił on mięso i chleby przaśne. Potem zniknął Anioł Pana sprzed jego oczu. (22) Zrozumiał Gedeon, że to był Anioł Pana, i rzekł: Ach, Panie, Panie mój! Oto Anioła Pana widziałem twarzą w twarz

O Mojzeszu i przykazaniach które otrzymał od Boga nówi tez Paweł
dz:17:
(38) On to w społeczności na pustyni pośredniczył między aniołem, który mówił do niego na górze Synaj, a naszymi ojcami. On otrzymał słowa życia, ażeby wam je przekazać.


Jak widzisz to aniołwie byli z Mojżeszem miomo ze wydawało się że to Bóg twarza w twarz rozmawiał Bóg

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr sty 16, 2013 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ad. formek
O czym Ty piszesz??? :o Czy masz mnie za takiego ignoranta, ktory nie odróżnia Adama od Mojżesza a Księgi Rodzaju od Księgi Wyjścia? :shock: I jeszcze cytujesz moja wypowiedź a piszesz o czymś innym? To nawet przekracza granice manipulacji, wolę nie szukać okresleń na Twoją postawę. Oj, nieładnie... :smuteczek:

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz sty 17, 2013 6:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Gorgiasz napisał(a):
Ad. formek
O czym Ty piszesz??? :o Czy masz mnie za takiego ignoranta, ktory nie odróżnia Adama od Mojżesza a Księgi Rodzaju od Księgi Wyjścia? :shock: I jeszcze cytujesz moja wypowiedź a piszesz o czymś innym? To nawet przekracza granice manipulacji, wolę nie szukać okresleń na Twoją postawę. Oj, nieładnie... :smuteczek:



Pokazałem ci tylko że Biblia mówi jasno że z Bogiem nikt nie może rozmawiac twarzą w twarz poniewaz umrze.
Przykłady był Mojzesza ale Adam jako ze był człowiekiem z krwi i kosci tak samo rozmawiał z aniołem. Mimio że Biblia mówi że rozmawiał z Bogiem.
Ciało ludzkie jest zniszczalne i nie ma takiej opcji żeby widziec Boga .
Bóg jest duchem i go nie widać, Bóg jest mocą tak ogromną że nasze słońce to jest jakaś milionowa jego mocy . A jak widzisz nawet na słońce nie możemy patrzec bo nas oslepia.
To tym, bardziej nie moglibysmy patzreć na Boga który to słońce stworzył



.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 17, 2013 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 05, 2012 11:05
Posty: 675
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ad.formek.
Cytuj:
Przykłady był Mojzesza ale Adam jako ze był człowiekiem z krwi i kosci tak samo rozmawiał z aniołem. Mimio że Biblia mówi że rozmawiał z Bogiem.

No tak, Biblia swoje, ale kto by tam Jej słuchał, przecież Ty wiesz lepiej. :brawo:
To ja pas.
Cytuj:
A jak widzisz nawet na słońce nie możemy patrzec bo nas oslepia.

Możemy. O wschodzie lub zachodzie to nawet długo. A jak kogoś oczka bolą, to polecam stosowne okularki. 8)
Chyba że nawiązujesz do pewnego fragmentu z "Państwa" Platona (chociaż wątpię, gdyż nie wynika to z tej wypowiedzi) - ale wtedy to jest inna rozmowa.

_________________
http://chomikuj.pl/LittoStrumienski/Genesis+-+propozycja+nowej+interpretacji,3484705218.pdf


Cz sty 17, 2013 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Zapominacie, że Bóg to trójca, a Jezus żył także przed swoim narodzeniem w Betlejem. Tyle że w postaci Bożej, obstawiam że widzialnej.


Cz sty 17, 2013 13:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Gorgiasz napisał(a):
Przykłady był Mojzesza ale Adam jako ze był człowiekiem z krwi i kosci tak samo rozmawiał z aniołem. Mimio że Biblia mówi że rozmawiał z Bogiem.
No tak, Biblia swoje, ale kto by tam Jej słuchał, przecież Ty wiesz lepiej. :brawo:
To ja pas.

Gdyby tak wszystko trkatować dosłownie to według ciebie Bóg stwarzał swiat perzez 6 dni?
To masz dobre samopoczucie

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz sty 17, 2013 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
A w ile ? Czytać nie umiesz?


Cz sty 17, 2013 18:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
No właśnie, Adam mógł w ogóle nie istnieć. Niekoniecznie musimy dosłownie rozumieć każde słowo Biblii. Ta historia z pierwszymi rodzicami, którzy przechadzali się z Bogiem po ogrodzie ma nam uświadomić bliskość z Nim i harmonię jaka była na początku, w planie Boga względem nas, nie musi być zaraz zachętą do odbywania spacerów po urokliwych miejscach w doborowym towarzystwie.


N sty 27, 2013 0:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL