Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 19:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 1 List Jana 5.18-21 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
zielona napisał(a):
No właśnie, Adam mógł w ogóle nie istnieć. Niekoniecznie musimy dosłownie rozumieć każde słowo Biblii. Ta historia z pierwszymi rodzicami, którzy przechadzali się z Bogiem po ogrodzie ma nam uświadomić bliskość z Nim i harmonię jaka była na początku, w planie Boga względem nas, nie musi być zaraz zachętą do odbywania spacerów po urokliwych miejscach w doborowym towarzystwie.



Skoro nie istniałł Adam to i Jezus nie istniał.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz kwi 25, 2013 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Ja myślę, że równie dobrze możemy traktować Jezusa jako przenośnię. Tak na prawdę go nie było, jest to tylko taka ciekawa historyjka z morałem. Bo co tam przecież nie musimy traktować wszystkiego dosłownie?


Pt kwi 26, 2013 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Login2 napisał(a):
Ja myślę, że równie dobrze możemy traktować Jezusa jako przenośnię. Tak na prawdę go nie było, jest to tylko taka ciekawa historyjka z morałem. Bo co tam przecież nie musimy traktować wszystkiego dosłownie?



Dla osoby wierzacej to niemożliwe tak mysleć ale dla osób niewierzących oczywiscie to moze byc historyjka z morałem.
Niestety dla tych ostatnich jak poznajemy fakty , hitorię, geografię to wiemy że istnienie Jezusa to fakt.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt kwi 26, 2013 12:31
Zobacz profil
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Login2 napisał(a):
Ja myślę, że równie dobrze możemy traktować Jezusa jako przenośnię. Tak na prawdę go nie było, jest to tylko taka ciekawa historyjka z morałem. Bo co tam przecież nie musimy traktować wszystkiego dosłownie?



Gdyby Jezusa nie było - siła i wiara w człowieku nie przetrwałaby dwa tysiące lat .Mity wygasają, legendy stają się zapomnianą baśnią, bajki nie tworzą heroizmu .
Gdyby Jezusa nie było - nie byłoby w chrześcijaństwie " życia" - byłaby wyłącznie walka o przetrwanie " imperium władzy"


Pt kwi 26, 2013 15:57

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Chciałem tylko wykazać jak łatwo ludzie wierzą w jeden fragment Biblii, a jednocześnie zaprzeczają innemu. Jezus był, a Adama nie? A Hiob, Joze, Paweł, Noe, Abraham i wielu innych? Którzy istnieli naprawdę, a którzy nie? I na jakiej podstawie to ocenicie? Chcecie wierzyć w co wam sie podoba to wierzcie, ale nie nazywajcie tego chrześcijaństwem jeśli jest sprzeczne z Biblią.


Pt kwi 26, 2013 16:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: 1 List Jana 5.18-21
Login2 napisał(a):
Chciałem tylko wykazać jak łatwo ludzie wierzą w jeden fragment Biblii, a jednocześnie zaprzeczają innemu. Jezus był, a Adama nie? A Hiob, Joze, Paweł, Noe, Abraham i wielu innych? Którzy istnieli naprawdę, a którzy nie? I na jakiej podstawie to ocenicie? Chcecie wierzyć w co wam sie podoba to wierzcie, ale nie nazywajcie tego chrześcijaństwem jeśli jest sprzeczne z Biblią.


Dobrze powiedziane.
Czyli istnienie Jezusa nie jest sprzeczne z Biblia.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Pt kwi 26, 2013 17:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL