Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 3:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 czym jest Biblia dla ciebie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
Belizariusz a co to jest celibat ?. chyba celibatus znaczy bezżenny. zauważ, że jest dowód biblijny na to, że Piotr był żonaty, a apostoł Paweł, który zachował celibat podkreślał role małożeństwa wśród biskupstwa. ksiądz, który nie złoży slubu celibatu nie jest księdzem pomimo, że uzyskał zwolnienie z tego ślubu. Pisałem, że post jest pożyteczny, ale post jest wtedy, kiedy jest dany własnej woli i o tamim mowi fragment cytowany przez jotke. Post jest pożyteczny wtedy też kiedy za tym nie idzie, zadna kara. a w KK idze. pozatym jotka przytoczyłas dobry fragment, który należeży szerzej. ale narazie pozostawiam to wam. prosze przemyślcie ten fragment ewangelii, ale caly od poczatku do końca. co zas do tysiaclatki to prosze czytać moje wypowiedzi do konca i ich sensu nie przeinaczać.


Cz cze 05, 2003 17:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post maleńka prośba
Locowski, napisałeś: "co zas do tysiaclatki to prosze czytać moje wypowiedzi do konca i ich sensu nie przeinaczać". Czy mógłbyś łaskawie zastosować się do tego, czego sam żądasz od innych?? To taka maleńka prośba...


Cz cze 05, 2003 22:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
robie to kilkakrotnie.


Pt cze 06, 2003 17:29
Zobacz profil
Post 
Locowski prosze powiedz o co ci konkretnie chodzi,
czepiasz się celibatu
czepiasz sie postów
czepiasz się interpretacji Pisma św
czepiasz się Papieża
" Kościoła
" Księży
" Matki Bożej
Eucharystii
Chrztu św
Sakramentu Pojednania
i wielu jeszcze innych spraw.
Mówiłeś ze byłeś ministrantem - to super. Byłeś najbliżej Chrystusa, służyłeś przy Ołtarzu, dzwoniłeś dzwonkami na chwałę Jezusowi, podawałeś dary ofiarne, zapalałeś świece na znak obecności Chrystusa Zmartwychwstałego,
że teraz bładzisz to widać, a na samym dnie serca leża wartości ,którymi się karmiłeś i które zostały ci w depozycie wiary przekazane przez Twoich rodziców, dziadków ,i innych członków rodziny..i w nich wzrastałeś.
One nie dają ci spokoju i jak bumerang powraca myśl o Kościele Katolickim do którego przynależysz a go po prostu po kawałku zdradzasz i bładzisz.
Chcę ci pomóc, bo widzę , ze nie jestes jeszcze ugruntowanym protestantem , na wielu sprawach się nie znasz, błędnie interpretujesz i nawet przepraszasz i zgadzasz się , że nie wiesz jeszcze wszystkiego.

Protestanci sa bardzo ekumeniczni i nie obrazają innych chrześcijan, bo wiedzą że mamy wsółnego Ojca i Brata ,który nas nauczył jak zwracać się do Ojca : bo chyba co dziennie jak zwracasz sie do Boga ,to mówisz tak jak nas nauczył Jezus- Ojcze nasz ,który jesteś w niebie........... Mt 6,8-15

A poniewaz mamy wspólnego Ojca to jesteśmy braćmi a jesli jesteśmy braćmi to nie możemy powielać grzechu KAINOWEGO

Więc o co ci chodzi LOCOWSKI, powiedz, pomogę ci ,albo wspólnie z innymi pomożemy powrócić ci do jedności z Kościołem Katolickim i sobą samym. Proszę napisz!


Pt cze 06, 2003 18:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
do chrztu sie nie czepiam.

czepiam się tylko tego co jest zle w ksiezach, kulcie Marii, w celibacie, w postach, interpretacji Słowa Bozego przez KK, czemiam te tego co złe w papieżu, Kościele, spowiedz, eucharystii.

Moja rodzyna przekazywala mi Słowo Boże, a nie nauke KK. Jezeli widzisz we mnie Słowo Boże to fajnie.

wiesz nie wiedzialem co się dzieje poczas "wieczerzy" katolickiej. Dzis kiedy to wiem, to wstydze sie, ze pozwoliłem wielokretnie krzyżować Jezusa. Bo wieczerza w niczym innym nie jest ja za każdym razem ukżyzowaniem. A Słowo Boże uczy, że Jezus raz został ofiarowany.

Mysli o Kościele Katolickim nie wracają do mnie, caly czas czuje Słowo Boże.

pozatym to, że nasze kościoły są w dialogu nie oznacza, że czlonkowie tych wyznan są zwolennikami tego dialogu. to tak jak z LPR, że jest partia Katolicka, ale w pewnych sprawach nie zgadza sie z Kosciołem.


Pt cze 06, 2003 21:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Locowski, czy Ty naprawdę nie zauważasz, że żadem z twoich 303 postów jest nie na temat. Czytanie 303 razy, że jesteś przeciw Kosciolowi jest naprawdę nudnejsze niż słuchanie Giertycha. A człowiekowi inteligentnemu wystarczy powiedziec raz. Nie trzeba powtarzac tego samego 303 razy. Albo zacznij pisać na temat, albo zamilknij! Chyba, że uważasz, iż jesteś jedynym inteligentem na świecie, ale tu musiałbym opowiedzieć studencki kawał. :roll:


Pt cze 06, 2003 21:58
Zobacz profil
Post 
LOCOWSKI - takim jak byłeś miernym Katolikiem to jesteś teraz niedostatecznym protestantem . proszę sie nie utozsamiać z protestantami ,bo obrażasz ich.

Sakrament Komunii św. jest związany z Ostatnią Wieczerzą, którą Jezus obchodził z uczniami przed Swą śmiercią. Podając osobno chleb jako Ciało i kielich jako Krew, wskazał na Swą śmierć, gdyż według pojęć starotestamentowych śmierć następuje wskutek rozdziału krwi od ciała. Również apostoł Paweł wzywa, aby Komunię św. wiązać ze śmiercią Pańską. "Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie" (1 Kor. 11, 26).

no i co masz do powiedzenia ,poucz sie troche odsyłam do linku
http://www.luteranie.pl/www/kim/komunia.htm


Pt cze 06, 2003 22:42
Post 
celnik napisał(a):
Czytanie 303 razy, że jesteś przeciw Kosciolowi jest naprawdę nudnejsze niż słuchanie Giertycha.

To jedno z najpiękniejszych haseł, jakie słyszalem o locowskim. :lol: Brawo!


Pt cze 06, 2003 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
można mówić i tysišc razy i nadal może to byc aktualne. pozatym Goœciu polecam zgłębic nauke luterańska w odniesieniu do wieczerzy i œmierci Jezusa o dopiero sie wypowiadać. polecam zajrzenie do innych działów poœwięconej tej tematyce, a nie tylko do jednego i na wypisywanie na ten temat cudów. przeczytej duzy katechizm.


So cze 07, 2003 1:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Locowski każda wiara, wyznanie ma swóje cele, więc jeśli ty zasprzedałeś jedną wiare poszłeś do innej to nienamawiaj innych by to samo uczynili.
Chwytasz sie za tematy o których nawet zielonego pojęcia nie masz, teorie te co wypisujesz sa teoriami od innych.


So cze 07, 2003 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
kochanie mam zielone pojecie, tylko wystarczy pomyśleć na tym co pisze.


So cze 07, 2003 13:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Locowski masz pojęcie to czemu tego pojęcia nie wpisujesz tam gdzie postawiono stosowne zapytanie, w ten sposób w jaki ty robisz trzeba wszystkiego szukać, bo piszesz to tam gdzie niemasz pisać (już na ten temat raz pisałem).
Więcej nie będę tego samego pisać


So cze 07, 2003 16:39
Zobacz profil
Post 
Oj locowski zdenerwowałeś mnie. masz jasno na stronie Luteran wypisane o Eucharystii zajrzałeś tam ? zobacz ,bo coś wątpie czy umiesz się posługiwać linkami


So cze 07, 2003 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 2:09
Posty: 67
Post 
Panie locowski, czyli odszedł pan od KK z powodu igonrancji religijnej, inaczej mówiąc z powodu nie poznania KK i tego co przkazuje??

_________________
On jest właśnie taki! Ma do Ciebie słabość!
http://domety.blog.pl/


N cze 08, 2003 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Nawołuje do powrotu do tematu :!: Sprawy prywatne Pana Locowskiego proszę kierować do jego prywatnej skrzynki, a nie do działu "Biblia" :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N cze 08, 2003 18:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL