Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 16:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 czym jest Biblia dla ciebie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
jo_tka

tym kims jest Jezus. o fakcje drugiego imienia piotra jest wiele mowy. cytaty potwierdzajace to jest min. mowaw :
Mt 4;18
Mt 10; 2
Mt 16;16
Łk 5;8
ew. J 20;2.6
ew. J 21;2.3.7.11.15


Gość
jeste fundamentalistą biblijnym, ale nie jestem sekcie. jestem potestantem, luteraninem i wiem w co wierze.


Pt maja 30, 2003 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Nie jestem przekonana, ale już rzeczywiście nie chcę zgadywać
Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt maja 30, 2003 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
na fakt przekonywujący swiadczą glownie fragmenty z Jana gdzie określenie "Szymon Piotr" pojawia się juz w ostatnich chwilach przed wniebowstąpieniem Jezusa.


Pt maja 30, 2003 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post 
Prawda jest taka, a mówię to a propos tych wszystkich dywagacji Locowskiego, że każdy tekst można odczytywać i interpretować na tysiące różnych sposobów, a biorąc pod uwagę fakt, że Biblia pisana jest w językach starożytnych, martwych, komplikacje interpretacyjne jeszcze się potęgują. Biorąc to pod uwagę - jeżeli nie przyjmie się na zasadzie zaufania czy zawierzenia komuś godnemu tego, o którym wiemy, że nie kłamie - jakiejś głównej linii interpretacyjnej, dzięki której pewne niuanse staną się zrozumiałe, można się spierać o słowa do końca swoich dni i nigdy niczego nie zrozumieć. Ja nie mówię, że wszystko trzeba od razu z góry przyjmować za prawdę, co dany autorytet powie. Mówię tylko o tym, aby w interpretacji tekstu kierował nami Duch Święty (który jednoczy, a nie dzieli!), a nie zawziętość.

No chyba, że nie wierzymy w Ducha Świętego, ale wtedy po co interpretować Biblię???

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie Locowskiego :D


Cz cze 05, 2003 10:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
wszystko by było dobrze, gdyby papież i nie przypisywał sobie jednego prawa do interpretacji Biblii. (...)


Cz cze 05, 2003 10:31
Zobacz profil
Post 
Locowski czego oczekujesz od tego forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]


Cz cze 05, 2003 11:28
Post 
Treść postu usunięto.


Cz cze 05, 2003 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 20, 2003 19:39
Posty: 182
Post brak pokory?
No więc właśnie chodzi o to, że to przede wszystkim sami wierni katolicy przypisują papieżowi prawo do właściwej interpretacji Biblii, jemu właśnie ufają. Ufają mu, bo tego sami CHCĄ, a nie dlatego, że papież czegoś chce. W Kościele nikt nikogo nie zmusza do wiary. Jeżeli Kościół coś "nakazuje", powołując się na swój autorytet, jeżeli coś twierdzi, to tylko w ramach zaufania, jakim obdarzają go wierni. Myślę, że błąd Locowskiego polega na tym, że ufa wyłącznie sobie samemu, swój własny rozum uznaje za najdoskonalszy. Czy to brak pokory???

Pozdrawiam :)


Cz cze 05, 2003 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Gwoli wyjaśnienia - Locowski jest protestantem (KEA)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 05, 2003 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
w kościele katolickim tam gdzie post nie nakazany w rzeczywistości jest to nakazane można to zauważyć z odpowiedzi serwisu wiara i znam to z wlasnego doświadczenia. pozatym te posty to z jednej strony cos dobrego, ale z drugiej strony paranoja. dlaczego paranoja ?. czy Jezus przestanie Cię kochać dlatego, że zjadłaś mięso w piątek. bynajmnie. Jezus tak samo Cię kocha jakbyś zjadła mięso czy go nie zjadła. pozatym jak apostołowie dali zalecenie dla chrzescijan nawroconymi z pogaństwa, to wyraznie powiedzieli, aby to zalecenie nie bylo dla nich cięzarem niczego nie nakazuja. pozaty w Biblii jest mowa, że ci co nakazują powstrzymywanie od pewnych pokarmów to Ci są sługami ANTYCHRYSTA.


Cz cze 05, 2003 15:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post hmmm
a to ciekawe... hmmm... mówisz: Antychrysta?

No przejdźmy w końcu do konkretów i podaj, gdzie tak jest napisane??

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Cz cze 05, 2003 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 17, 2003 17:34
Posty: 619
Post p.s.
p.s. a poza tym ideą postu nie jest zasłużenie na miłość Jezusa!
Miłego popołudnia :D

_________________
"Wielki wstyd dla nas, że święci dokonywali wielkich dzieł,
a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich"
(św. Franciszek z Asyżu)


Cz cze 05, 2003 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
jestem zbawiony z łaski, przez zakon wiary a nie uczynków.


A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszym czasie odstąpią niektórzy od wiary i przystąpią do duchów zwodzicielskich i będą słuchać nauk szatańskich, uwiedzeni obłudą kłamców naznaczonych w sumieniu potępieniem występku, którzy zabraniają związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów , które Bóg stworzył aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywili je z dziękczynieniem.
1 TM 4;1 - 3
ja mam Bible Warszawską, ale w Tysiąclatce jest jeszcze lepszy fragment.[/b]


Cz cze 05, 2003 16:30
Zobacz profil
Post 
locowski
odpocznij czleku i zacznij myslec.
Twoja nienawisc cie zaslepia totalnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie to KK zabrania zwiazkow malzenkich???????? Gdzie to KK zabrania spozywania jakichkolwiek pokarmow??????
Od kiedy to Tysiaclatka jest dla Ciebie do przyjecia??
Twoja wiedza na temat Bibli konczy sie na poziomie ostatniej klasy Gimnazjum.


Cz cze 05, 2003 16:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Locowski, ale jest również, chociaż nie mogę znaleźć "adresu" tego fragmentu, taka rozmowa w Ewangelii - pytali Jezusa, dlaczego jego uczniowie nie poszczą? Czyż mogą pościć weselnicy póki Pan Młody jest z nimi? Ale przyjdzie czas kiedy zabiorą im Oblubieńca i wtedy będą pościć .
Nikt nie zakazuje jedzenia pokarmów. Post jest wyrzeczeniem, podjętym dobrowolnie przez Kościół w ramach troski o rozwój zycia duchowego... I to doprawdy niewielkim... Uzywając twojego stylu argumentacji - nigdzie w Pismie Sw nie ma ZAKAZU poszczenia, prawda? :) Wręcz przeciwnie, ten fragment Ewangelii traktowałabym raczej jak co najmniej zalecenie...
A Bóg nie przestaje kochać nawet pomimo dużo gorszych odstępstw, niż zjedzenie mięsa w piątek... Ale to nie jest argument do tego, bym miała łamać podjęte zobowiązanie...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz cze 05, 2003 16:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL