Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 15, 2024 9:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 czym jest Biblia dla ciebie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post czym jest Biblia dla ciebie
[color=green][/color][b]jeśli możesz to skomentuj to jak najlepiej potrafisz.[/b]


Śr maja 14, 2003 17:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Na ten temat moznaby napisać tzw. "mature z religii"...

Wydaje mi się, że dla każdego katolika Pismo św. powinno byc tym samym - słowem Boga, Jego listem do nas.
Ja sama często łapie się na tym, ze nie czytam go tak często jak bym chciała to robić, a własciwie jak powinnam to robić. Każdy przecież wie, iz nieznajomość pisama jest nieznajomoscia Boga.

Osobiście, kiedy np jest mi smutno, lubię sobie wziąść do ręki tą księgę, usiąść na łuzku, otworzyć i powoli, słowo za słowem rozmyślać, co Bóg chciał mi przez to powiedzieć.
Mniejsza z tym jak często to robię i do jakich wniosków dochodzę... :?

Pismo jest też mi pomocą przy rachunku sumienia... Miło jest, na chwile przed pójściem do konfesjonału, przeczytać jakis psalm, który mówi o tym, ze Pan przebacza... :) To popycha... ;)

Funkcje Biblii w moim życiu mozna mnożyć... Niestety nie jest ona dla mnie aż tak ważna jaka powinna być... szkoda... może kiedyś uda mi się to zniemić :?: :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Śr maja 14, 2003 18:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Dla mnie Biblia jest bardzo piękną , interesujacą książką a właściwie Księgą. Księgą Mądrych Rzeczy o Bogu i Człowieku. Opowiada właściwie o wszystkim co już wydarzyło się człowiekowi (np. mnie), zawiera pełno rad jak żyć i umierać. Bardzo lubię czytać psalmy, pieśni, Księgi proroków.Tylko jest trochę trudna i nie rozumiem wszystkiego.


Cz maja 15, 2003 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post do Skaja
Piszesz o przeczytaniu Biblii przy konfesjonale. Jednakże jeżeli chcesz wyspowiadać sie słowami Biblii to możesz to zrobić w oczach Boga będzie to taka sama ważna spowiedz jak w konfesjonale. Katolik czytający Biblie jest skazany na interpretacje kościola, co przy dokladnym wpatrzeniu się w tekst jest bledna interpretacja. Jezeli chcesz czytać Biblie i rozumieć jej tekst odrzuc interpetacje kosciola w niektorych sprawach. Pozatym dla Katolika większą wage niż Biblia maja objawienia sprzeczne z Biblią, dlatego Kościół odchodzi od nauki Boża a powoli zagłęcia się w nauke szatańską.


N maja 18, 2003 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Cytuj:
Piszesz o przeczytaniu Biblii przy konfesjonale


locowski Skaja nie pisze o czytaniu Bibli przy konfesjonale, ale o czytaniu Bibli przed spowiedzia:

Cytuj:
Pismo jest też mi pomocą przy rachunku sumienia... Miło jest, na chwile przed pójściem do konfesjonału


Oki nie bede wiecej pisac bo mi uciekla moja mysl :roll: dotyczata tematu. Pozdrawiam cieplutko:)

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 18, 2003 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post odpowiedź
na jedno można tlumaczyć. nic moja odpowiedz nie ujmuje sensu jej wypowiedzi.


N maja 18, 2003 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
Katolik czytający Biblie jest skazany na interpretacje kościola, co przy dokladnym wpatrzeniu się w tekst jest bledna interpretacja

Moja interpretacja pokrywa się w 90% z interpretacją KK...
To znaczy że w/g Ciebie mam jej nie czytać?!

...słowo Boże jest dla mnie oparciem - nie cytuję Pisma w Konfesie! Jeszcze nie zwariowałam - mam dość własnych przewinień i mam o czym mówić w czasie spowiedzi :!:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 19:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post ODPOWIEDŹ
BIBLIA TYSIĄCLECIE W POROWNANIU Z ORGINALNYM TEKSTEM GREKĄ I HEBRAJSZCZYZNĄ JEST ZMANIPULOWANA PODODAWANE SŁOWA TAK ABY SŁOWA KK ZGADZAŁY SIĘ Z PISMEM ŚWIETYM. NAJLEPSZE TŁUMACZENIE BIBLI TO WERSJA WARSZAWSKA WIEĆ TEN PRZEKŁAD CI POLECEM. A CO DO SPOWIEDZI, TO NIE MASZ BIBLII CYTOWAĆ W KONFAESJONALE TYLKO W PRYWATNEJ SPOWIEDZI.


N maja 18, 2003 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
locowski - jak przeczytasz wszystkie tłumaczenia Biblii i wersję orginalną to dosteniesz prawo pisania takich osądów na forum! Teraz dla własnego dobra radze Ci zluzować!

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 21:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
juz przeczytałem wszystkie tłumaczenia.


N maja 18, 2003 22:06
Zobacz profil
Post 
Gratuluje serdecznie przeczytania wszystkich tłumaczeń Biblii.
Zachęcam do czytania hebrajskiego i greckiego oryginału :!:


N maja 18, 2003 22:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post poklon dla ciebie
locowski napisał(a):
juz przeczytałem wszystkie tłumaczenia.

gleboki poklon dla ciebie, naprawde teraz mi zaimponowales. W zyciu bym sie nie spodziewala ze spotkam kogos kto przeczyta WSZYSTKIE tlumaczenia Biblii - mam prosbe: powiedz jakie sa najwieksze rozbieznosci (wynikajace glownie z roznosci jezyka, a nie zlej wiary tlumaczy) w tlumaczeniach tej ksiegi np. pomiedzy Biblia Tysiaclecia (bo ta czytalam) a tlumaczeniam na jakis z jezykow afrykanskich (bo w odleglych plemionach afrykanskich). Dzieki za uwage :)
Pozdrawiam

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 18, 2003 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
juz też przeczytałem i na tej podstawie mowie swoje twierdzenia dostępne w dalszych działach.


N maja 18, 2003 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Gratuluję :!: Podziwiam...

...szkoda tylko, że nie skorzystałeś z tej lektury wystarczjąco...

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


N maja 18, 2003 23:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
skorzystałem dlatego juz nie jestem katolikiem


N maja 18, 2003 23:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 170 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL